Sa o ajutam si pe Teodora: 9 luni

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Suntem pe drumul cel bun.
la sfarsitul zilei de azi 21/05/04 soldul contului in banca este:
271.468.000 lei si 1956 Euro
Pe langa acestia se vor adauga 1.000 Euro de la Petrom, dar vor intra in cont peste 3 zile (speram), 11 milioane lei care au sosit prin mandat postal dar pe care poate sa-i ridice Mitica maine cand o sa se intoarca la Horezu (astazi este la Bucuresti).
Dupa intalnirea cu Farmaciile Help Net avem promisiunea ca luni in functie de suma care se strange pana atunci ei vor completa diferenta. Mitica plange si rade, rade si plange. Trebuie sa-l sustinem. Trece printr-o peroada destul de dificil de suportat pentru el. Nu e cazul sa cedeze acum.
Promisiuni vin de pretutindeni. Gabriel de la o agentie de turism (nu a vrut sa spuna mai mult) a promis ca-i va asigura biletele de avion pentru intreaga familie.
Telefoanele continua sa sune, mail-uri vin si ele. Multumesc tuturor celor care sunt alaturi de noi. Imi cer scuze tuturor celor carora nu resesc sa la mai raspund sau le raspund cu intarziere. Citesc tot ce primesc. Multumim pentru incurajari !
Imediat ce am noutati o sa le postez.
Toate cele bune !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klod spune:

Astazi m-am inscris si eu ca membru in acest forum, urmare a faptului ca am primit un mesaj despre Teodora mica.
Sunt si eu mamica a doua fetite(Alexandra - 4 ani si jumatate) si Teodora (3 ani) si cred ca este extrem de important ca parintii Teodorei sa stie ca mai sunt oameni care afla despre problema lor si care le sunt alaturi. Deocamdata eu am putut sa donez o suma de bani, insa in continuare voi incerca sa-i sensibilizez pe toti cei pe care-i cunosc in legatura cu situatia grea a micutei si frumoasei Teodora.
Poate ca a fost o coincidenta faptul ca am citit despre ea in 19.05.2004, data la care fetita mea cea mica, Teodora, a implinit 3 anisori. Sau poate ca nu....
Multa sanatate, Teodora mica si sa-ti ajute Dumnezeu sa ajungi in Elvetia cat mai repede cu putinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Se pare ca ziua nu s-a incheiat atunci.
soldul : 297.468.000 lei si 2056 Euro
Avem promisiunea pentru luni 24/05/04 de la Fundatia Sf. Spiridon de 50 milioane lei.
Doamne ajuta !
LA MULTI ANI ! tuturor celor care poarta numele Constantin sau Elena.
Cu drag,
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Ce se intampla cu forumul nostru ???
Avem nevoie de prieteni !!!
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Ce noutati fantastice, mi s-a facut pielea gaina! Lipsesc si eu cateva ore si ploua cu vesti bune. Doamne ajuta! Sunteti fantastice, fetelor!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Fetelor, nu mai fac fatza cu actualizarea datelor! Doamne ajuta! Sa dea Dumnezeu sa trebuiasca in fiecare zi sa modific suma!

Yes, yes, yes! Teodora, mai ai un pic, puiule, si o sa te faci bine!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Dumnezeule mare Vick, sunt fara cuvinte de emotie si bucurie! E extraordinar ce se intimpla!Teodora micut ingeras, TE IUBIM! Sa te faci sanatoasa!Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vick spune:

Giny a cunoscut-o astazi pe micuta Teodora. Este fermecata de micutul ingeras. O las pe ea sa va povesteasca mai multe.
Telefoanele suna mereu iar eu primesc mail-uri unde mi se cer diverse detalii.
Dragos s-a anuntat ca ne ajuta din nou din Spania. Mii de multumiri !
Avem foarte multi prieteni si nu putem decat sa-i multumim Domnului pentru asta.
Povestiri adevarate vrea sa faca un reportaj cu Teodora si conform schemei sa o aduca si in studio. Deci mesajele noastre au ajuns acolo unde trebuie.Doamne ajuta !
Ne mai lipseste atat de putin ...
Sunteti pregatite sa o primiti pe Teodora in Elvetia ? Speram sa ajunga cat de curand (cred ca este o chestie doar de zile)
MULTUMIM TUTUROR ! FARA VOI NU AM FI REUSIT !
MULTUMIM FORUMULUI CARE A FACUT POSIBILA MEDIATIZAREA CAZULUI TEODORA !
Sa auzim numai de bine !
Vicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea spune:

Pentru cele/cei din Canada sau State (si nu numai) care citesc acest subiect dar nu prea stiu cum sa trimita banii: e foarte simplu prin PayPal (cu carte de credit) pe contul DC. Gasiti link-ul Ajuta! in dreapta sus pe prima pagina a forumului. Primiti un email de confirmare de la administratia DC si puteti raspunde indicand ca banii sunt pentru Teodora. E nevoie doar de cateva minute ...

Numai bine,
Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Da, asa este e foarte important sa precizati destinatia banilor trimisi pentru ca il avem si pe Cristi in planul de sustinere financiara. Decizi va apartine dar va rugam sa precizati destinatia banilor in timp util.
Va multumim.

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput