Donatii pentru Cristi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rachel spune:

Am trimis povestea lui Cristi "Romanilor din Montreal online " . In urma e-mail-ului , un banner a fost plasat pe prima pagina la www.rmol.tk

Rachel si Carmen
http://www.babiesonline.com/babies/s/spetco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Apus si noi ieri ceva banuti acolo. Nu prea multi dar speram sa mai gasim ceva si luna viitoare. Ce vreau eu sa va spun de fapt e ca i-am povestit unei colege despre Cristi ( seamana foarte binecu Alex al meu) si despre voi comunitatea despre copii si la sfarsitul povestii pur si simplu a bagat mana in geanta si mi-a intins 200.000 de lei.Stiu ca nu e mult dar m-a miscat felul in care nici nu a stat pe ganduri si imediat a reactionat si mi-am dat seama ca si asta ar fi o solutie sa apelam la cunoscuti ca poate iese ceva.
Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Flavia,
frumos gestul prietenei tale.
Am vorbit si eu la cativa romani despre cazurile si nevoile copiilor de pe site si mi s-a raspuns"ca nu sunt eu dumnezeu sa schimb lumea"
nu ma dor acele cuvinte ,ci doar nonsalanta cu care mi-a spus!
acei romani sunt mereu in masini de lux si prin strainatate !

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Ionica, i-am raspuns si Adelinei, fara sa detaliez toate cele auzite. Din cate spune Adelina si spui si tu, imi dau seama ca repertoriul este cam acelasi din partea unora. Si ma doare rau de tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by ionica

Flavia,
frumos gestul prietenei tale.
Am vorbit si eu la cativa romani despre cazurile si nevoile copiilor de pe site si mi s-a raspuns"ca nu sunt eu dumnezeu sa schimb lumea"
nu ma dor acele cuvinte ,ci doar nonsalanta cu care mi-a spus!
acei romani sunt mereu in masini de lux si prin strainatate !

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica


Cu mare tristete trebuie sa-ti spun: “BINE AI VENIT IN LUMEA REALA !!!”. Din pacate, cred ca fiecare care a incercat sa sensibilizeze alte persoane (atentie, nu OAMENI !!!) a trait aceste experiente.... asta e.

DARAEL & Maria-Daria (2 saptamani)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna!
Eu nu am specificat la banca cum ca am depus banii pentru Cristi, banuiesc ca nu are importanta, contul era parca special pentru el.

Ceea ce voiam sa spun este ca eu am depus banca la sucursala la care a fost deschis contul. In momentul in care am dat numarul functionara a facut ochii mari si a zis "Spuneti-mi si mie despre ce e vorba, ca asa ceva nu am mai vazut! S-a dat un anunt la televizor!? Nici nu va inchipuiti cate donatii s-au primit!"

Sunteti niste oameni deosebiti!



Monica 21+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

[quote]Originally posted by cristalina

Buna!
Eu nu am specificat la banca cum ca am depus banii pentru Cristi, banuiesc ca nu are importanta, contul era parca special pentru el.

Ceea ce voiam sa spun este ca eu am depus banca la sucursala la care a fost deschis contul. In momentul in care am dat numarul functionara a facut ochii mari si a zis "Spuneti-mi si mie despre ce e vorba, ca asa ceva nu am mai vazut! S-a dat un anunt la televizor!? Nici nu va inchipuiti cate donatii s-au primit!"

Sunteti niste oameni deosebiti!


E un lucru minunat!!
Ma bucur foarte mult cand aud asemenea fapte.
Un prieten englez vrea sa trimita si el prin paypal, s-a inregistrat acolo si ii cere adresa de email a destinatarului. A trimis si un mail la site-ul pentrucristi.ro . Stiti cumva cum sa procedeze?







Dana&bb Andy(1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

sa speram ca banii care se vor strange vor fi suficienti pt.micutul Cristi si sa auzim cat mai curand ca a fost operat si ca este bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Fetele,
Chiar acum in emisiunea lui Gheorghe, Mihai Calin a anuntat numele site-ului pt. Cristi.Yes, yes, yes, se misca, o sa reusim!
http://community.webshots.com/user/lilianacsaki


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Sper din tot sufletul ca inimioara lui Cristi sa se faca bine si sa apara soarele si in viata lui.

Cristina

Mergi la inceput