Euthanasie pentru Cristi - pe calea cea buna

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

De ce oare ti-e greu sa crezi ca cea care face minunea esti tu?!
Cind il vedea pe Cristi, saruta-i minutele din partea noastra, un pupic de la fiecare, si spune-i ca in afara spitalului are zeci de "matusele" care se roaga ca el sa se faca bine!
Daca stii ce putem face concret pentru el, spune-ne imediat!


"Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

va rog cititi asta!
nu stiu daca ai primit e-mailul meu de la optusnet,parca nimic nu mai lucreaza bine,oricum repet,daca poti afla adresa sau tel. lui LIA ROBERTS...e presedinta partidului republican din nevada si candideaza la presedentia romaniei!are nevoie de capital politic,ca material are destul...asa ca este o buna sansa! am incercat nevada republican party website,dar nu-i dau adresa ei...deasemeni incearca yahoo!groups-romanian lobby....eu am trimis toate detaliile la Oxfam,cu care colaborez de mai mult timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Adelina sunt si eu alaturi de tine. Sunt la serviciu dar in jurul meu s-a facut liniste, simt durere fizica citind acest subiect.
Ce putem face ?
Eu lucrez intr-o institutie straina in Romania, am acces la persoane cu multi bani, cum ne hotaram cum strangem bani si pentru ce, da de veste la toata lumea.
In rest, sau mai bine zis in primul rand: Da Doamne Sfinte o minune!
Daca Floricica noastra de Colt nu e pe receptie am sa va readuc aminte ce ne propunea ea atunci cand unul dintre noi avea un necaz mare: rugati-va toti, din inima pentru Cristi si Adelina. Un minut pe zi, un gand trimis lui Dumnezeu din inima fiecaruia, TREBUIE SA NE AUDA.
Daca Dumnezeu l-a adus pe ingerasul asta in mijlocul nostru asta nu poate sa fie decat pentru a ne face martori la o adevarata minune.
Adelina, suntem alaturi de tine si de Cristi, tu doar spune cum te ajutam ...

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelina spune:

Rugaciunile voastre, ale tuturor au fost auzite cu siguranta pentru ca acum cateva minute am vorbit cu mama mea si mi-a spus ca Cristi se simte tot mai bine, ca nu mai are febra deloc si tratamentul cu antibiotice merge foarte bine. Asa ca acum o pune pe mama sa-i citeasca povesti. cat s-a dus ea sa o caute pe doctorita sa ii ceara toate analizele, Cristi striga dupa ea, "Doina, citete! Unde peci?" Nu mai am cuvinte. Mi-au fat lacrimile. Vreau sa va cunosc pe toti, sa va vad si sa va strang in brate pe toti.

Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

quote:
Originally posted by monicuta

va rog cititi asta!
nu stiu daca ai primit e-mailul meu de la optusnet,parca nimic nu mai lucreaza bine,oricum repet,daca poti afla adresa sau tel. lui LIA ROBERTS...e presedinta partidului republican din nevada si candideaza la presedentia romaniei!are nevoie de capital politic,ca material are destul...asa ca este o buna sansa! am incercat nevada republican party website,dar nu-i dau adresa ei...deasemeni incearca yahoo!groups-romanian lobby....eu am trimis toate detaliile la Oxfam,cu care colaborez de mai mult timp...



Aseara a fost un interviu cu LIA ROBERTS, adresa ei de mail este liaroberts@aol.com , avea si un nr de mobil dar nu mi-l aduc aminte... incerc sa-l gasesc




Love is all around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciupercar spune:

quote:
Originally posted by bebi

[quote]Originally posted by monicuta

va rog cititi asta!
nu stiu daca ai primit e-mailul meu de la optusnet,parca nimic nu mai lucreaza bine,oricum repet,daca poti afla adresa sau tel. lui LIA ROBERTS...e presedinta partidului republican din nevada si candideaza la presedentia romaniei!are nevoie de capital politic,ca material are destul...asa ca este o buna sansa! am incercat nevada republican party website,dar nu-i dau adresa ei...deasemeni incearca yahoo!groups-romanian lobby....eu am trimis toate detaliile la Oxfam,cu care colaborez de mai mult timp...



Aseara a fost un interviu cu LIA ROBERTS, adresa ei de mail este liaroberts@aol.com , avea si un nr de mobil dar nu mi-l aduc aminte... incerc sa-l gasesc

Este 0723 173 577

Love is all around



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Dumnezeu e MARE Adelina!!!!!!!!!!!!! Inca un semn de la EL ca acest copil trebuie si poate fi salvat.
Iubita, nu iti pierde speranta! Dragostea muta munti, salveaza vieti! Ceea ce ii dai tu lui Cristi nu ii poate da NIMENI tu esti viata lui si tu nu trebuie sa iti pierzi speranta in Dumnezeu dar mai ales in Maica Domnului, mama si ea, mama care cunoaste durerea pricinuita de pierderea fiului iubit.
Nu uita, repeta-ti tot timpul: Orice rugaciune a Maicii Domnului este auzita si ruga ii e indeplinita si CAT POATE DOMNUL CU PUTEREA, ATATA POATE MAICA DOMNULUI CU RUGACIUNEA.
Cu Dumnezeu inainte biruim orice!

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicuta spune:

Am trimis traducerea mesajului initial , datele mele personale silinkul original la Texas Children' s Hospital- Houston. Va rog sa- mi dati, daca se poate informatii specifice (sau unde sa le gasesc), daca se poate si traduse pentru ca nu stiu daca le pot traduce corect (voi incerca). Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Cu siguranta,de mai bine de 24 de ore:
- mii de ganduri frumoase zboara catre micutzul blond si marea lui mamica,
- mii de lacrimii au curs, lacrimi de deznadejde, frustrare, furie, si
- mii de rugi se indrepta catre Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisia spune:

Doamne,citesc cu sufletul la gura fiecare mesaj,dau refresh la fiecare cel putin 10 minute,astept sa se intample minunea care sa elucideze starea micutului!Sunt absolut convinsa ca asa cum a fost ajutat Rares al meu de aceasta comunitate,cum a fost Andreea ajutata, Andrei baietelul Luciei, si multi altii atat prin sprijin financiar cat si prin rugile si gandurile pozitive atator oameni cu suflet asa si aceasta minune blonda pe nume Cristi va fi salvat si va avea parte de o familie minunata!
Ma bucur ca se simte mai bine si sper sa scape de infectie pentru a i se poate face analizele cat mai repede si tot ce se poate face pentru a salva viata acestui micut!!!
Sper ca in acelasi timp sa elucidati si problema juridica.Mi-e greu sa cred ca acea femeie va fi pusa de lege in drepturile parintesti.E atat practic cat si teoretic firesc ca aceea femeie sa nu se numeasca mama.Nu credeam ca voi putea judeca vreodata asa vreo femeie, sa nu merite sa fie mama..dar se pare ca unele fac niste fapte atat de cumplite incat nu-mi dau seama de ce mai devin "mame|".
Domnul sa va aiba in paza!
Atotputernicule Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de Cristi, pentru ca este bolnav .
Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe el , si ridica-l din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din el si indeparteaza de la el durerea, ranile, febra si slabiciunile.
Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni.
Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Cristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor.
Amin.

.


Binecuvanteaza Doamne aceasta mana de oameni cu suflet si indruma-i sa ia deciziile potrivite pentru a salva aceasta minune blonda:Cristi!
Alina-i suferinta Adelinei si da-i putere sa razbeasca si sa biruiasca!
Amin

"Copilul nu datoreaza parintilor viata ci cresterea"
Adina si bb Rares Costin

Mergi la inceput