Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Orca spune:

FORTE SUS: Pentru cei care apreciaza mancarea asiatica, restaurantul vietnamez Thang Long (mai multe amanunte la: http://www.restaurants.ro/thanglong/). Mancarea extraordinara, chiar vietnameza, dureaza un pic (juma de ora, o ora) pentru ca totul se prepara pe loc, preturile acceptabile. E de preferat sa mergeti in gasca ca sa puteti gusta cat mai multe.

SUS: Tosca BAR & GRILL, B-dul M. Kogalniceanu, nr. 55: Neasteptat de bun pentru cum arata, preturi acceptabile, servicii OK, bun mai ales pentru pranz.

MEDIU: La Mama: prea multe fitze (de ex cel de pe Barbu Vacarescu este intr-o baraca si nu te lasa in bermude?!), dar mancarea poate fi chiar buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

"Vreau sa va spun doua vorbe despre localul unde am facut noi nunta.
Yda Club (sau Fosta baza a sindicatelor)localizat pe malul lacului Floreasca cu ponton, parculet cu aleii si bancute, felinare. Salonul este destul de mare , noi am avut 130 de locuri aranjate la mese si a fost un spatiu de dans foarte mare, dar se poate aranja pana la 160-170 de persoane. Este un salon cu geamuri foarte mari si lemn, cu aer conditionat si usi de se deschid spre terasa. Este salon dreptunghiular cu spatiul de dans la mijloc si toti invitatii stau in aceeasi sala (noi asa ceva am vrut ca toata lumea sa fie in acelasi loc sa nu fie separeuri, toata lumea sa ma vada mireasa, si sa se bucure toti de dans, de servire, de tot).
Meniul la ei a fost 30 de euro si cuprindea (aperitiv: salata de creveti super buna, rostbeaf pe pat de portocala, spuma de ton cu ciuperci, rosie cu branzica, rulada de pui, si alte bunatati deosebite, peste: salau meuniere cu legume asortate (super ca aspect si gust) si lamaie imbracata in tull, sarmalule 4 buc si mamaliguta cu ardei, fel principal: muschi de porc impanata la gratar cu bucatele de usturoi si kaiser , piept de pui umplut cu mozzarela la gratar, cartofi taranesti; tort de mascota si diplomat (a fost mancat tot pana la ultima bucatica), alune, covricei, fructe(banane,struguri, prune, mere,pere, etc), cafea nelimitat, apa plata si minerala nelimitat, suc un litru de persoana, vin un litru de persoana, martini, votca si sampania de la tort. Noi am adus whisky Teacher's (14 sticle), Campari si suc natural de portocale, gin si apa tonica si sampania de primire."


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_silvia_c spune:

quote:
Originally posted by ralucasimarius

Recomand din tot sufletul Casa Universitarilor pentru evenimente "mari".Noi am facut nunta acolo si sintem foarte incintati.Mincarea este buna, proaspata si ieftina.Ca sa va dati seama va spun meniul de la nunta.
-Aperitivul rece:salam de sibiu, rosie umpluta cu vinete, ardei umplut cu brinza, rulada de pui, cascaval, ghiudem, muschi tiganesc,icre, sunca.
-Aperitivul cald:ciuperci umplute, frigaruie de pui, ficatei de pasare, bulete de cascaval.
-File de peste pane cu garnitura de legume mexicane.
-File de piept de pasare la gratar, ceafa de porc la gratar cu garnitura de cartofi prajiti si salata de varza.
-1l apa minerala
-2 cafele
-Tort
-Piine
Tot ce este mai sus a costat 630000.Precizez ca portiile sint mari.Cel putin aperitivul rece a fost foarte consistent.
In afara de asta interiorul este deosebit.
Noua ne-a placut.Cind o sa ajungem la botez tot aici sarbatorim.


sunt si eu o viitoare mireasa si deocamdata sunt in cautare localului.aseara am ajuns si la Casa Universitarilor unde nu am gasit pe nimeni cu care sa pot discuta.in orice caz in curte am vazut un panou pe care scria ca accesul la local se face numai pe baza de legitimatie.Ce legitimatie imi trebuie?sau imi puteti da un numar de telefon unde ii pot contacta?
mersi frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino spune:

Dragele mele,
Mie "La mama" nu-mi place deloc...In primul rand ca statul la masa e incomod si..dureros(din cauza bancutelor de lemn); in al doilea rand,mancarea e proasta,rece sau prea piperata(sarata)
Hanul lui Manuc...asa si asa...
Eu insa va recomand din tot sufletul Rest. "SHORLEY" care este ieftin si ptr toate buzunarele, servirea ireprosabila ,mancarea la fel..iar saloanele(ptr astfel de evenimente) sunt cochete si elegante..

Coca 32 saptamani si dragalasa - Dr. Ion Ionut - Giulesti
http://community.webshots.com/user/cocolino131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

Draga Roxana,

Poti sa-mi spui si mie mai exact unde se afla restaurantul Cocsul rosu ? Eu fac nunta anul asta si caut ceva mai ieftin si fara fite in cartierul meu, adica Drumul Taberei dar cum nu am gasit inca nimic, poate o sa-mi placa cel la care ai facut tu nunta.

Mersi,
Iulia



quote:
Originally posted by Roxana77

Eu sunt un pic mai modesta de aceea o sa va recomand restaurantul " COCOSUL ROSU" din sectorul 6, cartierul Militari, pe drumul spre Carreffour Militari.
Am facut nunta acolo ( martie 2003) si pot sa va spun ( cu mana pe inima ) ca am avut un meniu ( facut de noi) foarte bun si nu scump.
Portiile au fost foarte mari, servirea ireprosabila si corectitudine la plata. Jumatate din mancare servita era facuta de sotia patronului ( o mare doamna).

Pentru oamenii normali, fara fite, recomand cu mare incredere acest restaurant.

Roxana si Maria ( ns. 8 septembrie 2003)

http://community.webshots.com/user/roxana77



julyjuly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

top SUS:
- Rest. Shorley: mancare proaspata si bine gatita, ieftin, chelneri acceptabili; ideal pt. evenimente gen nunti, botezuri ...
- Pizzeria Capriciossa (Baneasa) - cea mai buna mancare italieneasca;
- White Horse (Dorobanti) - totul super

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Despre Yacht Club ce stiti? Noi avem nunta anul asta acolo si l-am ales pentru ca ne-a placut locatia, pe malul lacului, si pozibilitatea e a face nunta afara daca nu ploua. Dar nu stiu nimic despre servire, mancare, ospatari....Mi-ar prinde bine niste pareri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

dana_silvia_c - la Casa Universitarilor nu gasesti pe nimeni dupa ora 16 (pe nimeni cu care sa vorbesti). Incearca pina in ora 16. N-ai nevoie de nici o legitimatie, spui la poarta ca vrei sa vezi saloanele pt o nunta si te trimit ei la cine trebuie.

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

SUS DE TOT RESTAURANT "LA MAMA"
este restaurantul meu de suflet
mancarea este super buna, multa, nu prea scump
servicii de calitate
prietenul meu cand vrea sa-mi faca o surpriza ma scoate intotdeauna acolo
stie ca acolo ma simt foarte bine...


toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clab spune:

A fost cineva sau a organizat vreo petrecere la Restaurantul "La Radu", in special la cel de la Herastrau?? Cum este....?

Mergi la inceput