Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

TOP SUS:
Pe primul loc cu coronitza: Capriciosa (in Baneasa, bucatari italieni) SUUUUUUPER
Thalia - mancare buna
Locanta Jaristea - atmosfera, servicii
Casa di David - mancare buna, dar de fitze
Beijing (cred ca asa se numeste) - rest chinezesc langa disco why not

TOP JOS: La mama (mai ales ala din carrefour, super najpa, si n-a fost o exceptie cu noi ca a fost mancarea nefacuta, proasta, fara gust, am mai auzit clientii de la inca 4 mese cum se plangeau)
Picadilly - astepti de iesi la pensie pana iti aduce meniul, nu mai vorbesc de mancare

Sa aveti pofta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syracuse spune:

McMonis.

Nu stiu cum a fost mancarea fiindca eu nu am mancat nimic...:-) - dar daca planuiti sa faceti fotografii acolo si vreti sa va iasa un cadru elegant si fin in loc de atmosfera de cantina - atunci McMonis este o alegere super.

Pt. mine asta a contat...si din cate am inteles, lumea s-a bucurat de mancare din plin. :-)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns system_level spune:

Top sus supermultumiti de Crown. Bufet suedez cu aperitivele pina pe la 22 . Super salate portii generoase sa manince fiecare cit poate.
Fripturile fierbinti de pe la 21 pina la 24 . Dulciurile 5-6 sorturi de pina si cel mai gurmand mesean s-a declarat satisfacut. Picolo pentru fiecare masa. Nu a existat pahar gol pe masa in sensul ca tre sa chemi sa ti-l umple sau sa te servesti singur. Sucuri naturale si apa minerala rece, rece, la discretie. Am plecat acasa cu bautura care a ramas deci FFFIMP sint extraordinari de corecti. Am credinta ca puteti comanda mincarea lejer cu 10 pers mai putin decit inv. Atentie insa cind iesiti la dans CUM LASATI TACIMURILE PE FARFURIE Picolii sint foarte scoliti si se iau dupa eticheta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

quote:
Originally posted by Marina

de zi cu zi sau chiar de mici petreceri gen aniversari...restaurantul Thalia din cartierul Tineretului (pe Cuza Voda). Super mancare, preturi rezon...cam e nevoie de programare ca a auzit lumea de el...

Marina



foarte bun, ca si taverna belgiana "Waterloo" de langa Foisor

poze la http://community.webshots.com/user/energy1602
"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Recomand din tot sufletul Casa Universitarilor pentru evenimente "mari".Noi am facut nunta acolo si sintem foarte incintati.Mincarea este buna, proaspata si ieftina.Ca sa va dati seama va spun meniul de la nunta.
-Aperitivul rece:salam de sibiu, rosie umpluta cu vinete, ardei umplut cu brinza, rulada de pui, cascaval, ghiudem, muschi tiganesc,icre, sunca.
-Aperitivul cald:ciuperci umplute, frigaruie de pui, ficatei de pasare, bulete de cascaval.
-File de peste pane cu garnitura de legume mexicane.
-File de piept de pasare la gratar, ceafa de porc la gratar cu garnitura de cartofi prajiti si salata de varza.
-1l apa minerala
-2 cafele
-Tort
-Piine
Tot ce este mai sus a costat 630000.Precizez ca portiile sint mari.Cel putin aperitivul rece a fost foarte consistent.
In afara de asta interiorul este deosebit.
Noua ne-a placut.Cind o sa ajungem la botez tot aici sarbatorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbordea spune:

Salutari la toata lumea!
Noi am facut nunta la clubul Floreasca (fostul club Polo) unde pot sa va spun ca am avut multe satisfactii dar si mici cicaneli!
In primul rand au avut probleme taximetristii sa aduca invitatii la noi la restaurant -> ii duceau la fostul restaurantul Floreasca - era pe partea cealalta a lacului Floreasca!
Apoi la nunta a fost frumos, toata lumea ne-a zis ca servirea a fost foarte buna (in afara de orele de dimineata, dupa 4, cand a trebuit sa ma duc eu, ca mire, sa caut ospatarii, caci nu mai era unul in sala!!!!!) Invitatii mi-au povestit ca ospatarii au avut grija de ei frumos (pesemne numai la masa mea s-a neglijat servirea cat de cat!).
Un lucru ce nu mi-a placut a fost ca ospatarii erau tot timpul cu sticla de apa minerala in mana si umpleau tot timpul paharele cu apa in loc sa aduca suc! Si asta fiindca apa era de la ei iar sucul adus de noi! In total cred ca s-au baut 10 sticle de suc din 50 cumparate!
Si au mai fost mici tatonari dar se mai trece si cu vederea!
Mancarea a fost excelenta: toti mi-au zis ca nu au mai mancat sarmale asa de bune! Am avut urmatorul meniu: aperitiv (foarte delicios), salau , sarmalute cu mamaliguta, mixed grill cu salata (facut la gratar afara ), 2 cafelutze si apa minerala. Restul am adus noi de acasa! Tortul l-am luat de la cofetaria Alice si a fost cel mai bun mancat vreodata! Si acum mai visez la el :D L-au adus la ora fixa pe care o stabilisem si au fost foarte corecti!
Abia astept sa vad dvd-ul cu nunta caci pozele le-am vazut deja si au iesit superbe!
In final va pot sfatui sa va faceti nunta la Club FLoreasca mai ales daca aveti timp sa mai faceti si ceva poze pe malul lacului!

http://community.webshots.com/user/lbordea
Tot ce va doriti, sa fie al vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona Calinescu spune:

Buna fetelor!Am facut nunta pe 4 septembrie la Casa Centrala a Armatei - Salonul Bizantin.Sala este superba, am facut rezervarea de anul trecut din august. La prima vedere totul parea ok, si dupa ce am discutat cu administratorul si cu cel care se ocupa de meniu tot ok era.Petrecerea a fost ca in povesti.....servirea buna, dar surpriza a venit la sfarsit cand mai ramasesem doar noi, parintii si nasii. Toata bautura am dus-o noi si pe tot parcursul evenimentului un prieten de-al nostru a supravegheat tot ce se intampla la bucatarie si la bar. Pe la ora 4, obosit fiind a venit la noi ne-a spus nr. exact de bauturi ramase si a plecat. Cand sa plecam si noi surpriza.......nu mai era nici o bautura (disparusera 25 sticle de vin, 2 de gin, 10 de vodca, 1 de whiski, 30 de apa minerala). Ospatarii cu zambetul pe buze au spus ca s-a baut tot, deci daca mai tinea nunta vreo 2 ore nu mai aveam bauturi. Ca sa nu va mai spun ca au disparut si 9 huse de scaune pe care binenteles ca le-am platit. Husele tot cei de la restaurant le-au luat si apoi au dat vina pe cei de la firma cu huse ca nu le-ar fi montat.Dar una peste alta suntem multumiti ca pe parcursul petrecerii totul a fost bine si ca musafirii s-au simtit excelent. Va pup pe toate si NU FACETI NUNTA LA CASA CENTRALA A ARMATEI ( in saloane de jos ca cel de sus e OK)

na Calinescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Eu pun pe un loc de jos, jos, jos Rest. Etiquette pentru conditiile pe care le au ei de a face nunta acolo.
Vor sa te traga in piept cu bautura cat cuprinde, fiindca te obliga sa o cumperi pe a lor si e la preturi triple.
Si pe deasupra nici nu iti spun chestia asta, noi am aflat dupa ce am semnat contractul, dar pana la urma am reusit sa il reziliem.
Ufff, slava Domnului ca am scapat de ei...

toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

JOS - Taverna Sarbului din Bucuresti.
De trei ori am fost (n-are nici o luna de cand s-a deschis) si am asteptat intre 2-4 ore sa vina mancarea de fiecare data. Se pare ca au o bucatarie subdimensionata si nu fac fatza comenzilor (mai mult ca sigur). Plus ca sa zicem comanzi la ora 20 un fel de mancare si vine ospatarul la 21.45 sa-tzi spuna ca nu mai au la bucatarie "specialitatea gurmandului" - s-a terminat! oare nu doritzi altceva???? poate mancatzi pe la 23.45....in sfarsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Tot pentru partea de jos a clasamentului: Casa Romaneasca de la Otopeni. A durat masa de seara 5 ore. Dupa 3 ore chelnarul aduce mincarea celor cu care eram la masa iar mie imi spune ca ceea ce comandasem eu (un snitel umplut parca) nu mai era, se terminase.Comand altceva, de data asta vine mai repede cu mincarea. La sfirsit ni se pare nota cam mare...ne pusesera in plus produse de vreo 400 000 (o portie de mincare si o sticla de vin care evident nu ne fusesera servite)!!

Mergi la inceput