Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamadalina spune:

Fugiti cat puteti de Continental! Am fost in septembrie la o nunta acolo si am plecat infometata! Mincarea a fost absolut odioasa...ca sa nu spun mai mult. Unele vechi, altele reci, altele prost gatite. Servirea a lasat de dorit...cihhhhh

Eu am ales sa fac la Polo Club (fost Nasty sau Club Floreasca). Am fost la multe receptii acolo si la o nunta si mincarea este excelenta, serviciul este bun...plus locatia care e langa lac....e super ok!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Fetele, discutia deviaza de la tema initiala si exista un subiect pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26750&whichpage=8" target="_blank">Comentarii despre restaurante!

Am mutat toate comentariile off-topic.




www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Eu pun Shorley undeva foarte jos, , mancare nu prea buna,. chelneri care te supravegheaza si ai senzatia ca iti numara dumicatii, cand ai nevoie de ei dispar, bai foarte murdare, in fine, nu mi-a placut, ca sa nu mai spun ca mirosea a cantina de tabara .
tot jos, casa romanasul, sa nu mergeti acolo ca va imbolnaviti, noi doar am intrat si am iesit.


pt cina romantica pun sus restaurantul cafe de la joie, unde exista exclusiv bucatarie frantuzeasca, se poate manca si carne de rechin , fel si restaurantul chealsea, ei au bucatarie internationala, servicii foarte bune, chelnerite prietenoase si atmosfera calda, te simti respectat si nimeni nu te deranjeaza cu nimic.
foarte sus restaurantul macheroni, specific italian, deschis in decembrie, servicii si ambianta ultra selecte, preturi nu excesiv de mari .






Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Excelent: restaurant GOLDEN BLITZ CENTER (Titulescu 10).
Acolo am avut noi nunta in vara, e SUPER - capacitate de cca. 120 de locuri, meniuri de mare clasa, bar deschis ca optiune (in pret fix, fiecare bea cit vrea si ce vrea, inclusiv cocktailuri super fancy, n tipuri de whisky samd). Servirea e ireprosabila - pina iti aprinzi tigara, se schimba scrumiera de 3 ori, e tot timpul o armata invizibila de chelneri pe undeva prin preajma.

Singura "problema" pentru unii: nu se accepta manele (noi nici nu ne-am dorit, la nunta noastra). Iar preturile nu te omoara.


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns omi308 spune:

JOOOOOOOOOOOs: HANUL LUI MANUC
Eu am facut nunta acolo in 2001 si poate nu va vine sa credeti dar mi-au furat sampania de la intrare si au dus-o la cealalta nunta care se desfasura in complex, pe unul din ospatari l-am prins cu sticlele de vin(pe care le adusesem noi)in fata de masa le scotea afara din restaurant dar totul a culminat cu tortul: eu am avut tort cu 6 etaje facut la cofetaria Bucuresti si cand mi-au adus tortul m-am trezit cu un alt tort cu 5 etaje si oribil; si-au cerut scuze dar au incurcat torturile si pe al meu il dusesera la cealalta nunta din complex si se mancase deja.Dar asta mi-au spus abia cand eu observasem ca nu este al meu si nicidecum inainte de al aduce in sala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claul spune:

Eu am fost la mai multe nunti in 2004 si restaurantul care m-a impresionat a fost cel din Hilton. Personalul era foarte bine instruit, politicos si saritor, si chiar cu o anumita caldura. Mancarea pur si simplu ti se topea in gura. Preturile undeva pe la 40 Euro pe tacam.
La Intercontinental parca lucrurile nu s-au schimbat de pe vremea raposatului. Mancarea fada, fara gust, personalul arogant si indiferent, chiar absent. Iti lasa masa nedebarasata pana cand le spui de la obraz. Aveau o manie sa intre toti chelnerii o data, pe fundalul unui mars (chestie care de multe ori intrerupea dansul). La tort din iures s-au impiedecat unii de altii si au spart vreo doua tavi cu cupe de sampanie. Rasu' de pe lume! Fitze de Inter. Preturi 30-40 Euro/tacam.
Claul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Pe loc fruntas este restaurantu "Casa Iancului", sunt 2 in Bucuresti, eu am facut nunta la cel de pe Popa Nan, a iesit super, meniul a costat 1 milion si am avut 4 feluri de manacare, a fost enorm de multa mancare, va spun numai ca platoul cu aperitive a avut 500 grame..Mie mi se pare cel mai ok restaurant din Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice elena spune:

buna !
Eu sunt nou pe aici si am venit sa ma dau si eu cu parerea!!
Eu am nunta pe 8 Octombrie anul acesta la clubul Diplomatilor. de ce am ales Clubul Diplomatilor?! Pentru ca am mai fost la o nunta acolo si e super!!!! Este un efort financiar destul de mare, dar e si un eveniment cu totul deosebit si am zis ca merita.
Dansatori, formatie , dj, iti aranjeaza ei sala cum doresti(baloane, flori, scaune...). Ai de unde alege!

va pup


ALICE ELENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

Buna ... imi dau si eu cu parerea:
1. Hanul lui Manuc - absolut imputit! -100 pct.
2. Intercontinental - foarte bun, testat de cateva ori!
- personalul condus de Seful de Sala, Dl. Iulian +100 pct.
3. Shorley, cu replica "Da', aveti rabdare!" (ii comandasem tzigari cu 30 min in urma) - 50 pct.
4. Cafe de la Joie - ader, este misto, plus muzica frantuzeasca

and, new entry:

Restaurantul Templul Soarelui + 100 pct. pentru minunatul peste cu sos china pe care-l mananc de fiecare data cand ii vizitez. (nu vorbesc despre decorul odios, sau vesela...)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melc spune:

Buna. M-am cam intristat cand am vazut parerile voastre despre Hanul lu Manuc, acolo avem noi nunta pe 23 iulie, mi-a placut cum arata salonul(este cel de la etajul 2 sala voievodala sau cam asa ceva) dar nu credeam ca este cam asa ceva mai ales ca seful de sala era foarte exigent, nu stiu dar sper sa iasa bine poate o sa avem un om care sa se ocupe de toate. Pe tura noastra atunci in iulie a spus ca seful de sala este unul Viorel pe care inca nu l-am cunoscut. Sincer nu as vrea sa mi se intampe asa ceva. Voi ce ati mai auzit de asta?

Mergi la inceput