Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

Buna fetelor
Intrebam la un subiect (Comentarii despre restaurante - cred ca e inchis), daca stiti restaurantul Izvorul Rece? Dar despre restaurant Nistoresti?
Noi vrem un resto cam de 80p. Sper sa gasim ca de cand a venit frigul, ne urnim mai greu pentru cautari.

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzepoasa spune:

Offfff .... ma uit intr-na pe aprecierile voastre insa ... nu prea stiu ce sa fac! Eu caut un restaurant cam de 120 persoane si sa fie rezonabil la pret. Ma puteti ajuta? Imi puteti spune ceva de restaurantul Golden Blitz de la razoare? pupiki.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpilici mic spune:

buna tzepoasa. am intreabt si eu cindva pe aici de acelasi restaurant: golden blitz de la razoare. nu a rspusn nimeni nimic.
ai mei au mers acolo si uite ce au aflat. se renoveaza, nu va mai fi rustic, ci stil brincovenesc. alor mei li s-a parut dragut. din pacate nu au vrut sa dea nici o alta informatie. au zis ca pt nunti se vb dupa 1 ianuarie. nu cred ca te ajuta cu ceva, dar.. :-)) mergi si tu la ei dupa 1 ian. si vezi ce-ti spun. daca afli ceva, te rog, sa-mi trimiti si mie. mersic si seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzepoasa spune:

quote:
Originally posted by scumpilici mic

buna tzepoasa. am intreabt si eu cindva pe aici de acelasi restaurant: golden blitz de la razoare. nu a rspusn nimeni nimic.
ai mei au mers acolo si uite ce au aflat. se renoveaza, nu va mai fi rustic, ci stil brincovenesc. alor mei li s-a parut dragut. din pacate nu au vrut sa dea nici o alta informatie. au zis ca pt nunti se vb dupa 1 ianuarie. nu cred ca te ajuta cu ceva, dar.. :-)) mergi si tu la ei dupa 1 ian. si vezi ce-ti spun. daca afli ceva, te rog, sa-mi trimiti si mie. mersic si seara buna!



mercic mult pentru informatii scumpilici mic. Promit sa te tin la curent cu tot ce aflu despre golden blitz. eu am mai fost si la Herastrau insa nu aveau loc decat pe terasa (acoperita) si nu prea am fost incantata pt ca nu stiu cum va fi vremea si nu vreau s risc inutil. Am avut cateva tentative si cu restaurantul Crangas sau Shorley sau Hanul Drumetului insa m-am lasat pagubasa.

Pupiki multi si dulci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Fete, o prietena m-a rugat sa ma interesez de un restaurant neaparat zona militari pentru aprox 150 persoane, ea aintrebat la Vulturul dar cica nu mai au nici o sambata libere pentru la anul.
Ma puteti ajuta sa ii dau ceva informatii?
Eu le stiu doar pe cele la care m-am interesat eu pt nunta mea

Pup


Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

quote:
Originally posted by contactnicole

Buna fetelor
Intrebam la un subiect (Comentarii despre restaurante - cred ca e inchis), daca stiti restaurantul Izvorul Rece? Dar despre restaurant Nistoresti?
Noi vrem un resto cam de 80p. Sper sa gasim ca de cand a venit frigul, ne urnim mai greu pentru cautari.

Nicole





Cred ca te referi la Nicoresti, acelasi cu Newton. Daca asa este, pot sa iti spu eu ceva despre el, caci l-am vazut inainte de nunta noastra, in ianuarie 2005 .
Vezi ca sunt doua saloane unul sub celalalt si cei de acolo le inchiriaza pe amandoua simultan, iar muzica se aude de la unul sau altul, in plus ai probleme cu vecinii pentru ca sunt resedinte in apropiere...si unii oameni vor sa doarma, nu ii intereseaza ca ai tu nunta...In rest...mi s-a parut cam auster si nu mi-a placut scara ingusta pe care se urca spre salon si nici picturile de pe pereti nu au fost chiar pe gustul meu...are asa un pic aspect de han .

Dya, ce pot sa iti spun este ca formatia de acolo (Casa Romaneasca) este foarte buna daca vrei muzica populara, manele si muzica lautareasca. am fost la o nunta la care au cantat si s-au descurcat foarte bine, insa nu am auzit nici un alt gen de muzica in afara de cele mentionate mai sus .

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ucucuca spune:

am si eu o intrebare (offtopic). sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau. pisu_miau si zozela sunt una si aceeasi persoana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Fetelor am si eu nevoie de ajutorul vostru,

Eu am nunta la anul, mi-am ales restaurantul...deci totul bine si frumos.

Problema e ca am o prietena care s-a gandit sa se marite si ea tot anul viitor dar nu reuseste sa gaseasca restaurant.

Ea are probleme din doua motive:

1. a inceput cautarile cam tarzior

2. nunta ei va fi foarte micuta (maxim 50 de invitati).

Oriunde s-a dus, si a mai gasit locuri libere, a fost refuzata din cauza numarului mic de invitati.
Daca puteti sa-mi enumerati si mie niste restaurante micute ca sa-si mai mareasca si ea aria cautarilor, mi-ati fi de mare folos.

Multumesc frumos

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Maxinne, ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor!Sper sa nu regreti alegerea facuta!Te pupic!


http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna Fobl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by ucucuca

am si eu o intrebare (offtopic). sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau. pisu_miau si zozela sunt una si aceeasi persoana?


Nici o legatura.....!!!!
Parerea mea!

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput