Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maxinne spune:

BINE V-AM GASIT!..si CE BINEEE imi pare ca v-am gasiiit..ma simt deja printre prieteni vechi.., caci de cand cu preatirile -forum-ul DC imi este cartea de capatai.Felicitari miresicilor si domnitzelor maritate care ne sprijinaa
noi cautam restauuurant pentru iluie-cca80 pers(inceput de IULIE VROIAM, INCEPUT DE CAUTARI, si constat ca deja e atat de tarziu..) Frumos La Provance-in floreasca, cutezatorii pentru o unta micutza, cocheta, pretul aproximativ 55E-ni se pare muult- nu am gasit persoana care sa ne dea detalii si ar trebui sa revenim.oricum arata f bine si nu mai trebuie investit pt huse scaune si alte decoruri..care salta cheltuielilee
stie cineva ceva recent despre cercul militar?
succes la organizari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anutz spune:

Multumesc Rallu ! Am meniul si am si fost sa vb cu seful de sala. Am fost si duminica seara, cand era o nunta (in salonul mare, pt ca noi vom avea multi invitati - am spus min.150, dar vor fi mai multi...) si scaunele erau cu rosu si alb, baloanele asemenea (noi oricum nu prea vrem baloane... prea ne-am saturat de ele ). Nu stiu ce sa zic, prietenii (invitati) au fost incantati (cand le-am spus de restaurant... ma rog, han) si mai citisem si undeva, pe net, pareri bune despre el. Noua nu ni s-a spus nk de paravan, ci doar ca au fost cazuri in care nu au venit cele 150 de persoane si mirii au fost nevoiti sa platesca restul de tacamuri pana la 150, dar atat, nk despre paravan, botez.. etc. Si asa, am gasit cu greu in iulie (noi ne doream la 1, dar nu s-a putut).
Offf, complicat mai e sa faci nunta !
Sper sa existe si pareri bune despre local

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mercimac spune:

Buna seara fetelor,

Pe data de 1 iulie 2006 voi fi si eu mireasa ca multe dintre voi de altfel. Restaurantul este deja rezervat, bautura e ca si cumparata numai ca avem o mica problema cu muzica. Credeti ca ma poate ajuta cineva in a gasi niste muzicanti pe cinste?
Va rog mult de dot. Am cam intrat in panica. Ma puteti ajuta?
Va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Buna, viitoare miresici

A intrebat cineva despre Locanta Jaristea...eu voi avea nunta acolo pe 16 iulie si pot oferi cateva detalii. Noi ne-am facut casatoria civila anul trecut la acest restaurant si am fost f multumiti. Eu cred ca servirea si mancarea sunt fara repros, sala este superba, este decorata cu f mult bun-gust si rafinament iar patronii sunt de asemenea oameni care stiu ce sa ofere clientilor. Am citit ca pretul meniului este destul de mare, eu zic ca este rezonabil si mai mult decat corect pentru ce ofera ei. Meniul cel mai ieftin este 50 euro insa ceea ce ni se pare noua f avantajos este faptul ca in banii astia, pe langa mancare, tort, cafea, intra si bautura la discretie(adica atat bauturile tari cat si apa, sucuri, plus vinul, alb si rosu, facut de ei). Printre alte avantaje ar mai intra si decorul salii, necesita f putin decor si asta doar din flori. In ceea ce priveste muzica, ei ofera un pachet in care intra taraf + cantareata, intampinare cu vioara si pian, doua perechi de dansatori + Doru Tufis. In pauzele facute de taraf pun la dispozitie colectie de cd-uri si aparatura pentru alte genuri de muzica. Acest pachet costa 550 euro. Noi am acceptat pentru ca stim ca sunt profesionisti si cred ca este ceva deosebit.

Daca mai doreste cineva si alte informatii, le ofer cu placere!!!

Weekend placut tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpilici mic spune:

buna laura andreea. sunt convinsa ca o sa ai o nunta inunata la jaristea. si mie mi-a placut mult acolo, e aia si alesesem initial locul pt nunta. si sunt de acord cu tine ca meniul al 50 euro e oarecum rezonabil.
ne-am razgindit insa pt ca ni s-a parut prea mic pt noi. ai putea sa-mi spui citi invitati aveti voi la nunta? dar anul trecut la cununie, citi ati fost? noi suntem cam 100 (-+10) si mai toata lumea mi-a spus ca suntem prea multi. ringul de dans nu ti s-a parut mic?!
hai ca astept cu nerabdare informatii de la tine.
o zi usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura - andreea spune:

Buna, scumpilici

Capacitatea restaurantului este de 150 persoane. Noi vom avea in jur de 100 de persoane. Din acest motiv vom face nunta intr-o duminica, pentru ca ei cer un nr minim de persoane. Nu ar avea rost sa platim in plus doar ca sa facem nunta sambata. La cununia civila a fost ceva restrans, doar vreo 20 si ceva de persoane. Ringul de dans este destul de incapator, parerea mea. Sunt sigura ca nu vor dansa toti invitatii in acelasi timp. Si ca sa-ti faci o idee, la cununie au fost trei perechi de dansatori profesionisti (erau parte din program) si au avut loc destul de danseze vals si tango etc, dansuri care necesita oarece spatiu. Merita sa mergi tu sau cineva din familie si sa vada restaurantul pentru ca din poze este destul de greu sa-ti dai seama. Noi suntem tare bucurosi ca am ales restaurantul asta pentru ca este deosebit iar serviciile lor chiar sunt de calitate maxima. Practic, eu in afara de decorarea cu flori si stabilirea momentelor nuntii chiar nu tb sa-mi fac vreo problema, gen alergat dupa bautura sau altceva. Mai ales ca timpul nostru este destul de limitat. Daca mai ai si alte intrebari, doar spune-mi.

Cum este vremea in Franta? Aici ieri a nins intr-o veselie...

Pupici si bafta maxima !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by maxinne

BINE V-AM GASIT!..si CE BINEEE imi pare ca v-am gasiiit..ma simt deja printre prieteni vechi.., caci de cand cu preatirile -forum-ul DC imi este cartea de capatai.Felicitari miresicilor si domnitzelor maritate care ne sprijinaa
noi cautam restauuurant pentru iluie-cca80 pers(inceput de IULIE VROIAM, INCEPUT DE CAUTARI, si constat ca deja e atat de tarziu..) Frumos La Provance-in floreasca, cutezatorii pentru o unta micutza, cocheta, pretul aproximativ 55E-ni se pare muult- nu am gasit persoana care sa ne dea detalii si ar trebui sa revenim.oricum arata f bine si nu mai trebuie investit pt huse scaune si alte decoruri..care salta cheltuielilee
stie cineva ceva recent despre cercul militar?
succes la organizari



Buna,Maxinne!Bine ai venit printre noi!
Pot sa-ti recomand cu caldura rest.Apa nova din Floreasca unde am facut noi nunta!E perfect pt 80 pers cate zici tu ca vei avea!Merg si 90p.UITE-TE LA POZE poate iti face cu ochiul iar preturile sunt mici, mancare superbuna si multa, servire ok!Meniul la noi a fost 22E.deci.......cat poate fi la anul?Am adus bauturile, tortul, covrigei, cafea, alune, fructe.
Pupici!
Spor la pregatiri!

http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna Fobl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Draga, UCUCUCA!
In primul rand invitatii nu se vor uita la numele restaurantului.Important este sa fie curat, mancare si servire buna!
In al doilea rand, rest se numeste Floreasca 2(apartine de Apa Nova), de aici se mai spune si Apa Nova pt ca lumea sa stie despre ce vorbesti!Cand treci de portile ale pe care scrie Apa Nova ajungi la rest.Floreasca 2 de fapt!Mai intereseaza-te!
Si oricum era parerea mea si am considerat ca e bine de stiut pt voi viitoare miresici ca sa stiti ce aveti de facut!
Imi spuneam parerea miresicilor care sunt interesate sa stie unde vor face nunta!Doar voi miresicile de 2006 ati cerut sfaturi si pareri , noua, miresicilor de 2005 pt a va ajuta cum putem!Nu?
Nu este obligatoriu sa avem aceleasi pareri!
Si chiar vroiam sa va spun cat de mult s-a schimbat acest rest.pt ca am fost la o nunta si am ramas dezamagita tocmai pt ca stiam cum era pe vremuri acest rest!

va pup pe toate miresicile de 2006 si poate ar tb sa-mi tin parerile pt mine decat sa se supere careva de pe aici!Credeam ca ne ajutam reciproc pe aici!
Eu am fost ajutata datorita parerilor si sfaturilor voastre!


http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna Fobl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

quote:
Originally posted by Alyna24
Si oricum era parerea mea si am considerat ca e bine de stiut pt voi viitoare miresici ca sa stiti ce aveti de facut!
Imi spuneam parerea miresicilor care sunt interesate sa stie unde vor face nunta!Doar voi miresicile de 2006 ati cerut sfaturi si pareri , noua, miresicilor de 2005 pt a va ajuta cum putem!Nu?
Nu este obligatoriu sa avem aceleasi pareri!

va pup pe toate miresicile de 2006 si poate ar tb sa-mi tin parerile pt mine decat sa se supere careva de pe aici!Credeam ca ne ajutam reciproc pe aici!
Eu am fost ajutata datorita parerilor si sfaturilor voastre!


http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna Fobl



Alyna24, sper ca ai citit mesajul meu de la subiectul(acum inchis) Rest. Herastrau. Tocmai asta spuneam: ca noua ne prinde bine sa aflam si lucruri mai putin placute despre restaurantul ales, tocmai pt a avea timp sa le corectam. A se vedea cazul Yda Club. S-a tot spus de problema toaletelor de acolo, si uite ca miresicile de 2006, stiu de pe acum de sit. si au gasit deja metode pt rezolvarea ei. Mai bine decat sa fi aflat in seara nuntii, nu?! Chiar te rog sa nu incetezi a ne spune cand mai afli cate o treaba de-asta pt ca nu stii cui ii poate fi de folos.
Eu una chiar as fii curiosa sa aflu ceva "negativ" despre restaurantul Casa Romaneasca din Otopeni, unde fac nunta. Nu de alta, dar pana acum, toata lumea a spus numai de bine de acest restaurant. Si pe forum, si prieteni, si cunostinte, colegi, etc. Toti zic de bine. Normal ca ma bucura, si cu fiecare parere buna pe care o aud imi intaresc convingerea ca am facut o alegere buna. Dar, nu m-as supara sa aflu ceva de rau, ba din contra, ar insemna sa am ocazia sa rezolv problema, iar in seara nuntii toata lumea sa fie multumita. Bineinteles la capitolul amanunte negative intra argumente pertinente, nu gusturi: ca mie nu-mi place stilul rustic nu este un argument. Ca mancarea se aduce rece la nunta, DA, este un argument si, totodata, un semnal de alarma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maxinne spune:

draga alyna24- multzuumesc mult de sprijin, si marturisesc am descoperit un loc frumos,datorita explicatiilor tale clare si f. utilede pe forum!! pozele tale m-au inspirat..imi pare bine ca ai venit si la miresici2006!

Mergi la inceput