Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpilici mic spune:

buna fetelor. voi fi si eu miresica la anu, pe 1 sau 8 iulie; am vazut ca mai e o miresica cu nunta pe 8 iulie. si evident marea problema pe care o intilnim este gasirea unui restaurant.
asa ca ma nevoie de ajutorul vostru.
ce parere aveti despre locanta jaristea? mie imi place mult, dar e un pic cam scumpisor si mi-e ca nu vine lumea.
dar de romanian catering ati auzit? o sala in curtea liceului de arhitectura? am avztu poze si e dragut, dar mi-a spus cineva ca mincarea si servirea lasa de dorit?! a facut vreuna dinte voi nunta acolo?
si mai am o ultima varianta. golden blitz de la razoare. amanunte despre el aveti?
please, ajutati-ma cu un sfat.
nu pre stiu cum stau lucurile peaic, cu ce ai voie sa scrii si ce nu, asa ca imi puteti raspunde si pe adresa mea de mail.
merci mult si bafta tuturor in cautari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

[quote]Originally posted by scumpilici mic

buna fetelor. voi fi si eu miresica la anu, pe 1 sau 8 iulie; am vazut ca mai e o miresica cu nunta pe 8 iulie.


Bine ai venit scumpilici . Eu sunt miresica de 8 iulie, sau cel putin asa sper, pt ca nici eu nu am inca revervare la rest. Referitor la restaurant dc reusestie sa citesti zecile de pagini care s-au scris pe aici o sa vezi o multime de sfaturi/pareri/impresii. Incearca sa citesti si mai vorbim.

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpilici mic spune:

buna briza marii. pai si nu esti stresata ca nu ai gasit inca restaurant? ca dupa tot ce am citit eu aici, si dupa vreo 30 de restaurante vazute de ai mei parinti (eu fac un master in Franta asa ca e de 2 ori mai complicata organizarea nuntii asteaia)e greu rau sa gasesti ceva. ceva rezonabil ca pret si bun si frumos. sunt cam idealista, nu?! si mai toate rest sunt ocupate deja! :-((
eu am intrebat de restaurantele astea fiindca nu am gasit nimic despe ele pe forum. sau am gasit da-s informatii vechi de ceva ani.
oricum, intre timp, am vazut ca golden blitz e rustic, cu decoratiuni taranesti si nu-mi prea place.
eh, o sa mai urmaresc discutiile de pe aici , si mai vedem.

o zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

dar de romanian catering ati auzit? o sala in curtea liceului de arhitectura? am avztu poze si e dragut, dar mi-a spus cineva ca mincarea si servirea lasa de dorit?! a facut vreuna dinte voi nunta acolo?


eu am rezervat localul pt 23 sept ,am mai fost acolo la o nunta si un botez,mi-a placut f mult de prima data si intr-un fel eram hotarata de acum 1 an la el,dar asta nu m-a oprit sa mai caut si anul asta dar in final,am ajuns sa-mi rezerv tot la el
pretul mi s-a parut bun in comparatie cu ce exista pe piata, locul e dragut ,decortat arata f bine,ringul e mare (am fost si la inter unde am fost dejamagita cat de mic era) iar servirea mi s-a parut f buna la evenimentele la care eu am fost
cand am fost sa-mi rezerv ziua mai era decat o sambata din sept in august era deja ocupat si ma gandesc ca nu sunt singura nebuna care vreau sa fac nunta acolo
mai am pe cineva care si-a facut nunta acolo si i-a placut atat lui cat si invitatiilor lui - cel putin asa zicea el....oricum cei de acolo am inteles ca au clienti pe recomandari .....
imprejurimile nu sunt deloc misto in schimb dar asta e si oricum eu m-am hotarat
tu ce ai auzit despre el?
am mai intrebat pe site dar nu a raspuns nimeni sper ca ti-am fost de ajutor

vezi ca au si site...mancare sa stii ca e f buna am mancat acolo si mi-a placut......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anutz spune:


Eu sunt noua pe aici, dar am accesat subiectele de pe forum cautand informatii despre nunta si asa m-am hotarat sa ma alatur . In iulie 2006 voi avea nunta . Cea mai mare problema o reprezinta cautatul restaurantului (cred ca mi-am zapacit ochii tot cautand pe internet!). A facut cineva nunta la Hanul Drumetului ? Astept pareri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpilici mic spune:

buna maimu. in sfirsit cineva care stie despre locatia asta.
pai ce am auzit eu de romanian catering din bucuresti (am vazut ca tu esti din slobozia, si nu am inteles daca te referi la sala lor din bucuresti): o persoana care a fost la o nunta acolo acum citeva spatamini a zis ca a fost ok, ca portiile nu sunt deosebit e mari, dar mincare buna si servire ok. si ca prezentarea a fost mai deosebita ca la alte nunti.
o vara de-a mea, tot participind la o nunta acolo, mi-a zis ca servirea a lasat de dorti, ca aperitivul nu a fost gustos, si ca Dj nu a stiu deloc sa faca ambianta, in concluzie nu s-a distrat lumea.(noua ne-au spus ca Dj lor e obligatoriu).
acum vii si tu si spui ca la nuntile le care ai fost a fost totul ok. deci.......2 contra unul! :-))
stiu ca nu mai sunt locuri, noi am rezervat pt duminica, 2 iulie. de aia stau un picut indoita, fiindca ne-a spus ca vor sta pina pe la 1, dar ne-au dat de inteles ca nu se poate prelungi petrecerea mai mult! :-(( sa ca nu sunt sigura. mai caut.
bafta multa si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

scumpilici mic, da la cel din bucuresti ma refer pt ca eu stau aici si tot aici imi fac si nunta
in privinta mancarii mie mi-a placut,tin sa spun ca eu sunt cam sclifosita la mancare si nu prea mananc la evenimente de genul asta decat daca ma inspira cu adevarat...si mie mi-a placut aici
dupa parerea mea singurul inconvenient ar fii imprejurimile,mie in interior imi place f mult si decorat arata super...
ce sa spun sa-ti gasesti cat mai repede restaurant....... si sa-ti placa........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimu spune:

scumpilici mic, da la cel din bucuresti ma refer pt ca eu stau aici si tot aici imi fac si nunta
in privinta mancarii mie mi-a placut,tin sa spun ca eu sunt cam sclifosita la mancare si nu prea mananc la evenimente de genul asta decat daca ma inspira cu adevarat...si mie mi-a placut aici
dupa parerea mea singurul inconvenient ar fii imprejurimile,mie in interior imi place f mult si decorat arata super...
ce sa spun sa-ti gasesti cat mai repede restaurant....... si sa-ti placa........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

quote:
Originally posted by anutz


Eu sunt noua pe aici, dar am accesat subiectele de pe forum cautand informatii despre nunta si asa m-am hotarat sa ma alatur . In iulie 2006 voi avea nunta . Cea mai mare problema o reprezinta cautatul restaurantului (cred ca mi-am zapacit ochii tot cautand pe internet!). A facut cineva nunta la Hanul Drumetului ? Astept pareri



Anutz...tu ai fost sa vezi restaurantul Hanul Drumetului si sa discuti cu cei de acolo?
Eu am fost, tot in cautare de restaurant pentru nunta.
Din pacate nu mi-a placut asa ca am trecut mai departe.
Sa-ti zic ce e de bine si ce e de rau (in viziunea mea):
DE BINE - restaurant incapator, proaspat renovat (desi interiorul, ca sa fiu finuta, putea fi si mai reusit)
- pret meniu convenabil - acum e tarziu si nu am timp sa caut dar, daca imi dai adresa de mail, maine promit sa-ti trimit meniul in intregime si pretul...am pastrat oferta lor.
- noi am si mancat la ei ... si e ok (nici prea-prea nici foarte-foarte)
DE RAU - interiorul, dupa cum am mai spus, lasa mult de dorit. Eu sunt cea mofturoasa dar asta a fost unul din restaurantele unde am intrat si prietenul meu a sugerat sa iesim fara sa intrebam nimic.
- mi-au aratat niste poze cu restaurantul decorat de nu mi-a venit sa cred (imagineaza-ti un restaurant cu profil rustic, cu mese si scaune imbracate in ciclam strident si cu o mie de baloane. Interiorul arata rau si fara sa te chinui sa mai inrautatesti situatia)
- ospatari cam colorati si profitori
- punctul forte...ceea ce m-a si facut sa-l tai de pe lista ... iata ce mi-a spus seful de sala "Ne pare rau, dar daca noi consideram ca nu aveti suficienti invitati, tragem un paravan intr-o parte a salii si mai bagam un botez".
Acum eu recunosc ca nu am fost niciodata la o nunta acolo si ca exista posibilitatea sa fie bine.
Habar n-am...
Ti-am spus doar parerea mea sincera ... deh, suntem cam in aceeasi situatie.
A mai fost cineva pe forum care a scris despre restaurantul asta si nici parerea ei nu era prea buna din pacate.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Uite ca am gasit si parerea celeilalte fete:

"Hanul Drumetului este fostul restaurant Drumetul care a fost cumparat de niste smecheri, nu dam nume si e chiar langa casa mea. eu merg acolo aproape zilnic ca sa manac. daca vrei detalii iti fac rost de un tel, dar vad ca tu esti in germania? este un restaurant rustic de cartier in care se fac nunti cu lautari si manele. in rest, se manaca super bine, e super curat, doar ca la nunta ta mai ai si cativa smecheri invitati obligatoriu............

.........Cat priveste Hanul, ma refeream la prietenii localului, care, daca invitatii tai nu ocupa tot salonul, iti trag un separeu din rachita sa zic asa, si se aseaza la mese. E destul de neplacut...
parea mea este ca daca vrei o nunta frumoasa nu e cea mai fericita locatie. Poate daca vei trece pe acolo sambata seara, chiar si duminica, o sa-ti dai seama de ce. Dar, gusturile nu se dicuta."

Vezi ca se repeta faza cu paravanul.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta

Mergi la inceput