Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ucucuca

am si eu o intrebare (offtopic). sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau. pisu_miau si zozela sunt una si aceeasi persoana?


Nope ....cu siguranta....


Mai stii cum te strigam pe-atunci/Icoana cu picioare lungi...
Veneai pe rau sau rau erai/Curgeai in mine pana-n rai...

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

In ciuda opiniilor anterioare exprimate despre Club Elite, eu ii dau un 10 din toata inima. Nu am avut nimic de reprosat nici ca mediu, nici ca organizare, serviciu, costuri, nici ca atitudine a angajatilor. A fost o nunta reusita in mare masura si celor de acolo, asa ca as situa Elite undeva sus in top.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anette123 spune:

Rallu,

Listuta cu restaurante potrivite pentru nunti pentru prietena ta:
[reclama]

Are acolo si poze si numarul de persoane pentru fiecare restaurant.

Sa ai o nunta frumoasa, si prietena ta la fel!

Anette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chloe spune:

Buna fetelor,

M-ar interesa si pe mine cat mai multe detalii despre restaurantul din incinta Hotelului Hilton. Noi facem nunta in 2007 si ne gandeam ca poate Hiltonul este o varianta potrivita. Am vazut undeva pe net o poza cu acest restaurant si imi place tare mult. Din pacate nu reusesc sa gasesc foarte multe informatii pe net.

Multumesc anticipat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Eu va recomand cu toata increderea ( si responsabilitatea ) toate saloanele hotelului Parc.Toate sunt suberbe , sunt vreo 4 , si pt nunti mai mici si pt nunti mai mari , toate la standarde occidentale , incepand cu toaletele (WC) si terminand cu decorurile.Au ei o firma cu care lucreaza pe partea de d ecorare a salii si e totul suberb.Preturile , nu sunt f mici dar nici enorm de mari.Din cate imi amintesc eu , in jur de 55 euro , parca , oricum e pt persoane pretentioase.
Cine vrea , imi poate trimite un mesaj si ii dau nr de tel al celei care se ocupa de nunti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Animagus spune:

Noi vom avea o nunta micuta spre mica. Poate 30, probabil 40, posibil 50 de persoane. Va fi la sfarsitul lui februarie, 18 sau 25 si, da, nu am ales inca restaurantul. Crezy huh? Sper insa ca, avand in vedere luna geroasa pe care ne-am ales-o, vom gasi disponibil unde ne va placea. Acum, deoarece vom avea putini invitati nu cred ca va fi tocmai usor sa gasim un restaurant. Am citit absolut tot acest topic si am inclinat spre Casa Iancului despre care s-au spus mai mult lucruri frumoase, cel mic de pe Popa Nan. Am vazut pe ghidulmiresei insa alte 2 restaurante dragute. A avut cineva nunta la Casa Gorjana de pe Brezoianu? Parca spunea cine pe aici despre el de bine. In poza arata foarte simpatic. Tot acolo am gasit si Restaurantul Hotelului Flanders, despre care nu stiu chiar nimic, dar care este pentru nunti mici 30-50 (ar fi ideal), iar fotografiile de pe site mi-au placut teribil. Deci: Casa Iancului, Casa Gorjana, si Hotel Flanders? Ceva sugestii?

Mersic!

La vache qui rit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

La Casa Gorjana a facut anangellexi nunta si am inteles ca a fost foarte multumita de ei. la fel si Casa Iancului avea recomandari bune.
Daca mai vrei idei pentru localuri micute iti pot da pe mail cateva poze de la cele cu care lucram noi in mod curent.

quote:
Originally posted by Animagus

Noi vom avea o nunta micuta spre mica. Poate 30, probabil 40, posibil 50 de persoane. Va fi la sfarsitul lui februarie, 18 sau 25 si, da, nu am ales inca restaurantul. Crezy huh? Sper insa ca, avand in vedere luna geroasa pe care ne-am ales-o, vom gasi disponibil unde ne va placea. Acum, deoarece vom avea putini invitati nu cred ca va fi tocmai usor sa gasim un restaurant. Am citit absolut tot acest topic si am inclinat spre Casa Iancului despre care s-au spus mai mult lucruri frumoase, cel mic de pe Popa Nan. Am vazut pe ghidulmiresei insa alte 2 restaurante dragute. A avut cineva nunta la Casa Gorjana de pe Brezoianu? Parca spunea cine pe aici despre el de bine. In poza arata foarte simpatic. Tot acolo am gasit si Restaurantul Hotelului Flanders, despre care nu stiu chiar nimic, dar care este pentru nunti mici 30-50 (ar fi ideal), iar fotografiile de pe site mi-au placut teribil. Deci: Casa Iancului, Casa Gorjana, si Hotel Flanders? Ceva sugestii?

Mersic!

La vache qui rit



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!
www.happy-family.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Dupa ce am citit cele 30 de pagini pot sa ma pronunt cu o parere personala inainte de a trece la subiectul efectiv : discutia a luat o alta directie decat top al restaurantelor, ceea ce se dorea la inceput. Probabil c-ar fi fost mai utila o evidenta gen lista in care sa se treaca +/- corespunzator pentru fiecare parere enuntata...


Revenind, si, probabil, nu pentru cele care baricadeaza subiectul in directia exclusiva si exclusivista a nuntilor ci mai degraba pentru a oferi cateva repere celor ca mine care erau in cautare de restaurante BUNE IN BUCURESTI!!!

Preferatul meu - TAJ - restaurant cu specific indian vis a vis de Hotel Marriott

nenumarate restaurante in care se mananca prost cu specific indoielnic si competente culinare de verificat (pot aminti de la restaurantele chinezesti din zona Pta Amzei, regret nu mi amintesc numele exact, la restaurantul Embryo langa casa armatei zona universitate) dar mai ales cu serviciu candidatura serioasa la titlul SUB ORICE CRITICA!!!

in rest, numai de bine si va urez nunti cel putin perfecte ;)!

mamica de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_1978 spune:

Ralucah, spun-mi te rog ce crezi despre culorile pe care ar trebui sa le folosesc pentru decorarea salii de sus de la Casa Oamenilor de Stiinta. Eu am vazut salonul aranjat in alb si rosu ce altceva ar mai merge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66563" target="_blank">Continuare


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput