Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

papushika, nu ar trebui sa te mire... si mie mi-au spus multi, in timpul cautarilor, ca au deja rezervat tot anul viitor. e uimitor, dar asta este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Stai lunistita Papusika, nu e o minciuna. La sf lunii sept deja nu mai era nici o sambata libera. Stiu din sursa sigura -luna trecuta m-am intalnit cu o prietena din copilarie si cand i-am spus ca vreau sa ma marit la anul, mi-a spus ca matusa ei e bucatareasa sefa la Vulturul si ca dc ar fi stiut ma ajuta sa fac acolo, dar ca nu mai este nici o sambata pt 2006. Asa ca reorienteaza-te. La Apa Nova e dragut, asa cum spune si Alina (). am fost acolo luni, dar ni s-a spus ca se fac rezervari din ianuarie ....

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papusika spune:

Hai ca m-am luat cu treaba..si nu am mai apucat sa ma uit la raspunsuri...Deci e adevarat...chiar surprinzator...dar asta e..."Vulturul" e intr-adevar un restaurant foarte dragut...si se pare foarte solicitat...asta e...mai cautam...Din cate am inteles era ok si ca pret...dar cum era destul de departe de noi...am ajuns foarte tarziu...prea tarziu....Mie mi-a placut si la Turbo Tequila...dar ei nu stiu care sunt conditiile pentru la anu decat dupa 15 noiembrie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Papusika, eu o sa fac nunta la Vulturul in iunie anul viitor.

Nu te-au mintit deloc. Noi am rezervat din august pt. iunie (era oricum singura sambata din iunie ramasa libera) si aveau rezervari pana prin septembrie. Aaaa...si noi tot in blugi am fost imbracati. S-au purtat foarte frumos cu noi si n-a fost nevoie sa dam nici un ban spaga, doar avansul de 4 milioane.

Dupa o saptamana (adica pe la inceputul lui septembrie) cand ne-am dus sa mai cerem niste detalii, ne-au zis ca mai aveau numai sfarsitul lui octombrie si ceva prin mai.

Pana pe la sfarsitul lui septembrie stiu din surse sigure, nu numai ca se ocupasera toate sambetele, dar si o mare parte din duminici.

Aaa...i-am intrebat pe sleau daca exista posibilitatea sa ne mute nunta pt. cineva care da spaga si au zis clar ca NU SE POATE. Avem semnata o chitanta si se respecta.
Deci...nici cu spaga nu cred ca rezolvi ceva.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papusika spune:

[quote]Originally posted by Rallu

Papusika, eu o sa fac nunta la Vulturul in iunie anul viitor.

Rallu, felicitari pentru alegere si pentru sansa...eu am auzit de restaurant destul de tarziu...tot de pe forum......cred ca de la tine , daca nu ma insel...Sper ca o sa gasim si noi ceva dragut...ca am inceput sa ma simt tare aiurea ca nu am stabilit nimic concret cu localul...Sper sa nu mai dureze mult ca o sa incep sa devin disperata.......o sa fac un tur de forta sambata si duminica....si poate ne hotaram...

Fetele v-am pupat! Pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mercimac spune:

Buna seara fetelor,
Apelez la voi cu o mare rugaminte la cele care au fost mirese sau la cele care vor fi. Va rog sa ma ajutati in privinta formatiei. Noi am dori ca la nunta noastra sa avem o formatie care sa stie sa ne cante de toate. Credeti ca ma puteti ajuta cu ceva numere de telefon si eventual ceva recomandari? Nunta va avea loc in Bucuresti ca sa stiti sa nu-mi recomandati muzicanti de pe la Oradea, Iasi sau mai stiu eu unde.
Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tehereea spune:

buna fetelor;e primoara oara cand scriu si cu sunt emotiva din fire ,va rog sa ma scuzati daca mai gresesc
La cei 25 de anisori ai mei m-am hotarat :ma marit!
Cand? Pe 3 iunie 2006!
Unde? Bucuresti, restaurant Apa Nova dar mai caut.
Mi-e teama ca nu o sa fie suficient spatiu pentru dansat , nu stiu cati o sa vina , 95 sau mai multi de 100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tehereea spune:

hai ca am incurcat subiectele; am scris si la comentarii despre restaurante;ce stiti de restaurantul ales de mine? Ma gandeam sa merg si la Yda Club ca e langa poate nu s-a ocupat pe 3 iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by papusika
Deci e adevarat...chiar surprinzator...dar asta e..."Vulturul" e intr-adevar un restaurant foarte dragut...si se pare foarte solicitat...asta e...mai cautam...Din cate am inteles era ok si ca pret...dar cum era destul de departe de noi...am ajuns foarte tarziu...prea tarziu....Mie mi-a placut si la Turbo Tequila...dar ei nu stiu care sunt conditiile pentru la anu decat dupa 15 noiembrie...



Da, Vulturul e superb, dar ocupat pt tot anul 2006... adica, ar mai fi duminici libere si luna mai... dar atat... iar pretul e foarte bun...
Cat despre Turbo Tequila... mereu voi regreta ca nu s-a putut sa fac nunta acolo... dar patronul lasa de dorit... alege clientii in functie de portofel si de cum sunt imbracati, probabil... atentie, aici am aflat ca vrea sa faca nu's ce club, sa renunte la restaurant, desi... nu are de ce... dar ma rog...
Deci, dupa Tequila, Vulturul era urmatoarea varianta... nu a fost posibil, asta e... dar am gasit un restaurant frumusel si ma multumesc cu el...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by tehereea
ce stiti de restaurantul ales de mine? Ma gandeam sa merg si la Yda Club ca e langa poate nu s-a ocupat pe 3 iunie



Esti miresica in aceeasi zi cu mine !... hai la Mirese 2006 !... rest tau a tot fost laudat, in schimb, am mai spus acest lucru, Yda...... ai grija... sau mai bine, citeste la Comentarii despre el...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput