Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tigrutz spune:

quote:
Originally posted by ancuta5

quote:
Originally posted by tigrutz

Brave Girl, sa stii ca eram chiar foarte curioasa ce ai sa spui de restaurant cand ai sa te intorci. Noi acolo vom face nunta la anul si ghici cand am fost sa dam avansul?....sambata, adica cand era aranjat pt nunta ta arata absolut superb, ba chiar inainte sa plecam am mai intrat o data sa-l vedem pt ca eu una, eram absolut fascinata.
Sunt convinsa ca si eu am facut cea mai buna alegere cu restaurantul....asa cum am mai spus recomand din suflet restaurantul Casa Ardeleneasca... arata foarte bine,mancare proaspata si foarte buna, servirea ireprosabila, preturile super ok... asa ca, daca nu aveti inca restaurant, ati putea sa faceti si acolo o vizita


[green]Salut!
Eu am fost la Casa Ardeleneasca si mi-au spus un pret pentru la anul de 40 euro 4 feluri, cafea si tort, iar bauturile se taxeaza la final, la pret de restaurant, plus bacsis la chelneri si avans 30% din valoarea nuntii.
Spune-mi tigrut ce v-au spus voua, eu sunt total nedumerita de ce citesc despre acest restaurant; locatia este buna si arata super, dar oare nu comunica preturi si conditii diferite in functie de "client"?!
Aceeasi rugaminte o am si pentru Bravegirl.[/green]



Ancuta si mie tot 40 de euro mi-au spus pt anul viitor plus taxa pentru personal si avans 30%. Si noua ne-au spus de cafea si tort.
Eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci probleme si sa mergi la ei cu incredere. Cel putin, asta au spus fetele care au avut nunta acolo, n-am auzit pe nimeni sa se planga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

aaaa uitasem de avans.. parca tot 30% a fost. Nu mai stiu ca nu l-am platit eu atunci. L-am achitat dupa nunta!


Bucuria vietii e zambetul copilului, al omului drag si al sperantei ca totul va fi bine...
Biby


Cununia civila
Biserica
Restaurant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta5 spune:

Tigrut - nu ti se pare cam mare saltul de la 31 la 40 euro? Si daca stai sa te gandesti si calculezi cu tot cu bauturi alcoolice si cu sucurile de la ei, plus chelnerii si alte cheltuieli ca cele cu imbracatul scaunelor si alte maruntisuri care se aduna, totul sare de 50 euro de invitat... Nu ti se pare cam mult ?!
Cand am fost prima oara sa vad restaurantul am fost singura si am dat peste cineva foarte dragut si amabil, dar cand am fost cu iubi sa-i arat minunatul restaurant gasit de mine, s-a nimerit sa fim amandoi imbracati in jeansi si probabil ca nu am facut cine stie ce impresie... si era alt nene acolo, nu cel cu care am vorbit eu prima data si aproape ca nu ne-a bagat in seama -poate nu aveam noi fata de oameni seriosi si responsabili, mai ales ca nici eu si nici iubi nu ne aratam varsta; si iubi cand a vazut cum s-a purtat nenea ala cu noi a zis ca in nici un caz nu facem nunta acolo, ca e prea scump si ca ce mi s-a parut mie ca sunt draguti cei de acolo. Asa ca acum sunt cam dezumflata...Ma duc miercuri sa vad care este treaba la Hotel Majestic...Daca stiti ceva de preturi sau de organizare spuneti-mi si mie, va rog !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Ancuta intr-adevar e cam mult 40 Euro plus bauturi...plus comisionul ospatarilor... E adevarat ca arata superb ca si locatie dar..totusi...
Oricum incercati sa mergeti peste tot... sa va faceti o idee si apoi sa alegeti. Indiferent cat de mult va place un local, nu va opriti asupra lui din prima... Incercati sa mai vedeti si altele!
Iti tin pumnii!
Succes!


Bucuria vietii e zambetul copilului, al omului drag si al sperantei ca totul va fi bine...
Biby


Cununia civila
Biserica
Restaurant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by bibyrox
Anul asta se stie unde fac Revelionul...


Unde???

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by olguttza

quote:
Originally posted by bibyrox
Anul asta se stie unde fac Revelionul...


Unde???




La Hotel Confort. Adica sper sa organizeze si anul acesta Revelionul... Este superb!!!


Bucuria vietii e zambetul copilului, al omului drag si al sperantei ca totul va fi bine...
Biby


Cununia civila
Biserica
Restaurant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by bibyrox
La Hotel Confort. Adica sper sa organizeze si anul acesta Revelionul... Este superb!!!


Aha! Mercic!


Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Mai fetelor ca sa lamurim treaba cu Casa Ardeleneasca. Pt Biby avansul a fost de 18 milioane, iar meniul de 31 de euro a fost atat de mic pt ca am fost iuti de picior si am facut rezervarea de nunta la 2 saptamani de cand se deschisese...asta da curaj nu? Ei bine asta a fost unul din motivele pt care meniul ei a fost mai mic. La fel si chestia cu cei 10 %, atunci cand am fost pe capul lor, nu era clar ce va fi cei 10 % si a ramas la aprecierea lor.
Referitor la domnul cel acru care nu a fost "dragut" . banuiesc din descriere ca era dl Hustiu si tin sa va spun ca este un om deosebit, intr-adevar cam ursuz si morocanos dar un manager adevarat care se preocupa de client si cred eu ca asta este mult mai important decat sa fie un lugu-lugu cu limba pana la pantofi si sa fie un incompetent sau un furacios.
Turturica cred ca poate sa confirme si ea ca este mai morocanos dar in final un tip super de treaba si mai ales profesionist.


Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by ralucah
....asta este mult mai important decat sa fie un lugu-lugu cu limba pana la pantofi si sa fie un incompetent sau un furacios.
.....




Off-topic: Asta m-a dat gata!!!!!! Zapaaaaa mi-e dor de tine!

On-topic: fetelor ascultati-o pe Ralu ca stie ea ce stie! Asa este! Are perfecta dreptate! S-a zbatut ea cu sotul ei (si intr-un final al meu ) sa-mi scoata meniul mai ieftin si pana la urma a reusit!




Bucuria vietii e zambetul copilului, al omului drag si al sperantei ca totul va fi bine...
Biby


Cununia civila
Biserica
Restaurant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corco spune:

Adriana, imi poti spune care au fost preturile ( meniu) la Hotel Confort Otopeni

Mergi la inceput