Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

Mersi frumos! Chiar e un raspuns foarte detaliat...si ma bucur ca ai avut rabdarea sa imi dai atatea amanunte! Daca nu sunt indiscretate-as ruga sa imi mai spui care a fost pretul final al tacamului, cu tot ce ati adus voi pe langa ce v-a dau restaurantul. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

quote:
Originally posted by ALINAR

Bravegirl,
Multumesc entru raspuns .
Imi poti spune ce capacitate are si cam cat a fost meniul ?



Capacitatea restaurantului este de 110 persoane jos si vreo 70 sus. Pretul meniului a fost 31 de euro meniul clasic cu 4 feluri , cafea la discretie si tort. Au si meniuri mai scumpe daca doresti ceva deosebit.

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabbi spune:

Buna fetelor!
Eu sunt noua pe aici.Am descoperit de cateva zile forumul asta.Ce pot sa spun e ca subiectele si in special raspunsurile sunt foaaaaaaaarte folositoare pt viitoarele miresici.Eu o sa fiu una dintre ele,pt ca la anul am hotarat sa facem nunta. Problema noastra deocamdata este restaurantul.

Dilaural,mi-a placut mult ce ai scris despre Casa Iancului si suna foarte tentant.Probabil ca luna asta o sa trecem si noi pe acolo sa vedem cum arata. Pana atunci insa voiam sa te intreb dc trebuie neaparat sa umpli tot localul acolo,pt ca la noi nu vor fi decat 100 de persoane si dupa cate ai spus tu e loc cam de 140.Stiu ca se poate intampla sa te mai trezesti cu lume noua prin restaurant,pt ca patronului nu-i convine ca nu-i umpli sala,ceea ce NU VREAU SA MI SE INTAMPLE!!! Tie ti-au impus vreun nr de persoane?

Si as mai avea inca o problema foaaaaaaaaaaarte importanta!! Voi cum v-ati descurcat cu formatia??????? Eu am auzit despre niste preturi exorbitante pe care le-ar cere formatia la nunta si incep sa ma ingrozesc inca de pe acum.Daca aveti ceva sugestii m-as bucura sa le aud, pt ca am mare nevoie de ele!!!!

Multam!! Si sunteti niste dragute toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

quote:
Originally posted by gabbi

Buna fetelor!
Eu sunt noua pe aici.Am descoperit de cateva zile forumul asta.Ce pot sa spun e ca subiectele si in special raspunsurile sunt foaaaaaaaarte folositoare pt viitoarele miresici.Eu o sa fiu una dintre ele,pt ca la anul am hotarat sa facem nunta. Problema noastra deocamdata este restaurantul.



Nu bucuram ca ne-ai gasit si daca ai cateva zile si nopti libere sa citesti cam tot ce s-a scris de un an incoace, sigur iti va folosi mai mult ca 1000 de revistes is site-uri

quote:
Dilaural,mi-a placut mult ce ai scris despre Casa Iancului si suna foarte tentant.Probabil ca luna asta o sa trecem si noi pe acolo sa vedem cum arata. Pana atunci insa voiam sa te intreb dc trebuie neaparat sa umpli tot localul acolo,pt ca la noi nu vor fi decat 100 de persoane si dupa cate ai spus tu e loc cam de 140.Stiu ca se poate intampla sa te mai trezesti cu lume noua prin restaurant,pt ca patronului nu-i convine ca nu-i umpli sala,ceea ce NU VREAU SA MI SE INTAMPLE!!! Tie ti-au impus vreun nr de persoane?


Am scris din suflet, iar impresiile sunt obiective chiar daca am fost mireasa acolo. Nu as putea sa recomand un lucru sau un loc daca as stii ca nu e bine acolo... de ce sa fac rau si altuia! Dar cum bine se stie... mai intervine si treaba cu "gusturile".
Sper sa iti placa si tie acolo!
Nu, nu ni s-a impus un anumit numar de persoane.
Doar ca inainte cu vreo 2 saptamani am vazut restaurantul aranjat pt. 2 nunti. Una de 80 de pers. sus cu ring de dans acolo si una de vreo 50 de pers cu ring de dans jos. Muzica comuna. Daca familiile respective au agreat acest aranjament, nu vad care ar fi inconvenientul. Dar stiu precis ca nu conducerea restaurantului le-a impus acest lucru.
Un singur sfat: daca vrei sa vorbesti acolo trebuie neaaparat sa iei legatura cu Dl. Sergiu - directorul si nu cu sefii de sala. Daca vrei mai multe detalii, da-mi un PM.

quote:
Si as mai avea inca o problema foaaaaaaaaaaarte importanta!! Voi cum v-ati descurcat cu formatia??????? Eu am auzit despre niste preturi exorbitante pe care le-ar cere formatia la nunta si incep sa ma ingrozesc inca de pe acum.Daca aveti ceva sugestii m-as bucura sa le aud, pt ca am mare nevoie de ele!!!!



Recunosc ca din punctul de vedere al muzicii am fost norocosi. Unchiul sotului meu are formatie - destul de renumita prin Calarasi, Oltenitza, etc. Si ne-au cantat cam pe gratis - adica a fost cadoul lor pt noi. Canta exact ce doresti tu. La mine au cantat muzica de pahar, populara (fara sa cante melodii specifice vreunei anumite zone) si cateva manele mai de bun simt pe care le-au dorit invitatii. Daca vrei sa-i asculti, ti-i pot recomanda. Eu insa am avut si DJ ca trebuia sa am si ceva latino, disco, etc!

Dilaural

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dilaural/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigrutz spune:

Brave Girl, sa stii ca eram chiar foarte curioasa ce ai sa spui de restaurant cand ai sa te intorci. Noi acolo vom face nunta la anul si ghici cand am fost sa dam avansul?....sambata, adica cand era aranjat pt nunta ta arata absolut superb, ba chiar inainte sa plecam am mai intrat o data sa-l vedem pt ca eu una, eram absolut fascinata.
Sunt convinsa ca si eu am facut cea mai buna alegere cu restaurantul....asa cum am mai spus recomand din suflet restaurantul Casa Ardeleneasca... arata foarte bine,mancare proaspata si foarte buna, servirea ireprosabila, preturile super ok... asa ca, daca nu aveti inca restaurant, ati putea sa faceti si acolo o vizita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by gabbi

Buna fetelor!
Eu sunt noua pe aici.Am descoperit de cateva zile forumul asta.Ce pot sa spun e ca subiectele si in special raspunsurile sunt foaaaaaaaarte folositoare pt viitoarele miresici.Eu o sa fiu una dintre ele,pt ca la anul am hotarat sa facem nunta.

Hai la miresici 2006

Krelia...viitoare printzesita
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

Buna fetelor, am reusit in sfarsit sa rezerv data de 2 septembrie la restaurantul Laguna Blu. Am fost ieri si am dat avansul.Deci acum am toate informatiile despre acest restaurant....daca vrea cineva sa stie ceva....just ask me!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ucucuca spune:

quote:
Originally posted by cri.

Buna fetelor, am reusit in sfarsit sa rezerv data de 2 septembrie la restaurantul Laguna Blu. Am fost ieri si am dat avansul.Deci acum am toate informatiile despre acest restaurant....daca vrea cineva sa stie ceva....just ask me!



da, vreau eu toate amanuntele pe care mi le poti da. nu e pt mine, eu am deja herastraul.
dece abia septembrie? asa ai vrut sau asa ai mai gasit? pana la urma cat e meniul? e cu sau fara bauturi si tort?
mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

vezi ca am scris la mirese 2006. daca mai e ceva ce vrei sa stii si nu e scris pe acolo...intreaba-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ucucuca spune:

quote:
Originally posted by cri.

vezi ca am scris la mirese 2006. daca mai e ceva ce vrei sa stii si nu e scris pe acolo...intreaba-ma



pai nu zici nimik de meniul de anul viitor...
si de ce septembrie? nu mai sunt locuri iunie iulie?

Mergi la inceput