Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

Sincer, imi pare tare rau ca ai patit chstia asta. Astia ar trebui sa dea faliment (parerea mea).

Apropo de Herastrau, mie mi-au facut o impresie f proasta. Am vorbit pe forum cu alte miresici si nici una nu am primit aceleasi informatii de la acest restaurant( toate am fost acolo in septembrie si am intrebat). Fiecareia i s-au spus alte conditii....dupa ochi, dupa "buzunar", ceasul de la mana....nu stiu. Prea sunt indecisi. Ori ai niste conditii pt toti clientii....ori ce faci? Selectie? Sau e dupa cum se trezeste seful de sala, patronul...

Mie mi s-a spus ca e tacamul 1.500.000 si sunt obligata sa iau totul de la ei: tort, sampanie, piscoturi, vin(o sticla de persoana), apa (o sicla de persoana), 2 cafele, sucuri la liber. Puteam sa aduc bauturile aperitiv, covrigei, alune, fructe.

Asta e varianta mea, dar mai sunt vreo 3 variante pe aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Buna Cri si bine ai venit printre noi! Intr-adevar asa e cu Rest. Herastrau. Eu am fost in August sa intreb detalii simi-au spus ca nu stabilisera nimik pentru anul viitor, in conditiile in care un meniu era pt. 2005, 26 euro. Dar vad ca l-au scumpit exagerat de mult.

Intrebare pentru olguttza: La Casa Universitarilor ai facut contract? Eu inca n-am facut! Ce ma sfatuiesti?

Pana la nunta noastra mai sunt....
http://daisyPath.com/days/060603/1/0/+10/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ucucuca spune:

quote:
Originally posted by cri.

Sincer, imi pare tare rau ca ai patit chstia asta. Astia ar trebui sa dea faliment (parerea mea).

Apropo de Herastrau, mie mi-au facut o impresie f proasta. Am vorbit pe forum cu alte miresici si nici una nu am primit aceleasi informatii de la acest restaurant( toate am fost acolo in septembrie si am intrebat). Fiecareia i s-au spus alte conditii....dupa ochi, dupa "buzunar", ceasul de la mana....nu stiu. Prea sunt indecisi. Ori ai niste conditii pt toti clientii....ori ce faci? Selectie? Sau e dupa cum se trezeste seful de sala, patronul...

Mie mi s-a spus ca e tacamul 1.500.000 si sunt obligata sa iau totul de la ei: tort, sampanie, piscoturi, vin(o sticla de persoana), apa (o sicla de persoana), 2 cafele, sucuri la liber. Puteam sa aduc bauturile aperitiv, covrigei, alune, fructe.

Asta e varianta mea, dar mai sunt vreo 3 variante pe aici....



bun, macar suntem doua cu aceeasi varinata. eu am sunat vineri si am vb direct cu dl stoicescu si mi-a zis acelasi lucru: 1 500 000 care mie nu mi se par multi pt ca includ tot... si te mai si scapa de alergatura. intr-adeavar prima data nu spusese de vin, dar acum, daca e, cu atat mai bine.

in ceea ce priveste seriozitatea am mai vb cu fete care au facut chiar anul asta si au fost f multumite se servire, de chelneri, de tot. cica au fost si niste surprize din partea restaurantului dar nu mi-au spus ce ca sa am si eu surpriza.

si pana la urma ca o fi cu 100 000 mai mult...unde merge mia mearga si suta.....ca doar e NUNTA TA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by balkina
Intrebare pentru olguttza: La Casa Universitarilor ai facut contract? Eu inca n-am facut! Ce ma sfatuiesti?


N-am facut nici un contract... Factura fiscala, in momentul in care am achitat chiria (mai intai, am facut o cerere in care mentionam numele, data, ora, saloanele pe care le doream si numarul aproximativ de persoane), si meniul, in saptamana nuntii. Pe respectiva cerere am solicitat sa fie trecut (cu cateva saptamani inaintea nuntii) numele sefei de sala pe care o doream (o stiam tot de la o miresica de-aici).

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

da, nici mie nu mi se pare mult 1.500.000 si la fel am auzit si eu ca sunt seriosi. m-am dus la ei aproape sigura ca acolo vreau sa fac...dar cu zapaceala de anul asta nu mai stiu ce sa cred, si-au cam stricat firma, dar poate se hotarasc pana la urma si ne zic si noua ceva clar...pana atunci mai caut...

am mai aflat de restaurantul ministerului de interne, cel de langa sala palatului...stie cineva cum e acolo? am inteles ca preturile sunt foarte mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

quote:
Originally posted by ALINAR

Buna
As dori cateva informatii referitoare la 4 restaurante :
Caro ,Casa Universitarilor ,Restaurant Crangas si Casa Ardeleneasca .


Ne ajutati cu ceva informatii ?




Casa Ardeleneasca-un restaurant de nota 10. Toata lumea a ramas impresionata...mi-au zis ca asa ceva nu au vazut decat in filme.O sa incerc sa fac rost de poze cu restaurantul de la firma care mi l-a decorat pt ca eu nu am poze cu sala goala ca sa vezi ce splendoare a fost. Am avut perdele de lumini, lumanari...ceva de vis. Servirea super, mancarea la fel, nu te fura...mi-au dat inapoi toata bautura care a ramas.Daca vrei mai multe detalii spune-mi ce anume te intereseaza...

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Mai fetelor, dar reveniti-va putin!!!! Cum puteti sa spuneti despre Yda ca este un restaurant apt pentru o nunta? Voi nu ati vazut ce mizerie este acolo? Pai mai duceti-va sa vedeti restaurante si in timpul saptamanii, nu numai cand sunt frumos aranjate!!! Pai daca pute WC-ul ala de ce mai va faceti nunta acolo? uite asa traiesc toti impostorii pe langa noi si ne ofera servicii mizerabile, pentru ca au clienti!!
Eu am fost la Yda ala si este de-a dreptul jenant!!! daca le vine un control doar cu spaga mare sa scape...

Cat priveste rest Herastrau, eu nu am auzit deloc cum ca anul asta meniul ar fi fost 26 E, si am fost acolo de vreo 2 ori si am discutat cu 2 oameni care mia-u zis acelasi lucru. Ideea este ca nu trebuie sa dezinformama!!! poate ca au zis ca meniul incepe de la 26 E, asta e o diferenta.
Eu am vb anul asta si meniul era 1.050.000 lei, asta insemnand fix 30 E. repet pentru anul acesta iar pentru la anu si mie mi-au zis tot 1.500.000 lei si asta prin august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Mai fetelor, dar terminati odata cu acuzatia asta de dezinformare. Nimeni nu scrie aici informatii intentionat eronate. Toate scriem ceea ce ni s-a spus. Ce vina are fiecare dintre noi daca ni s-a spus altceva la restaurantul Herastrau decat i s-a spus alteia?! Ce vreti acum, sa nu mai scrie nimeni nimic de teama sa nu fie acuzat de dezinformare?! Asta este adevarul: la Herastrau 5 persoane au primit 5 raspunsuri diferite-da, cam in aceeasi gama, dar diferite! Tinand cont cat de nehotarati sunt, nici nu ma mira ca schimba detaliile de la o zi la alta. Asta nu e nici de bine, nici de rau-pur si simplu asa e situatia acolo. Nu tb sa blamam restaurantul Herastrau-sunt alte restaurante care nu-ti zic pana-n ziua nuntii cat costa meniul!!!! Dar nu tb nici sa ne acuzam reciproc. Din contra, eu cred ca e foarte bine sa spunem cand stim o informatie diferita de ce a aparut pe forum pana atunci- poate omul sa-si faca o idee!
Cat despre cele care au semnat deja contractul cu Herastraul: fetelor, voi ati semnat pt niste conditii care la un rest de talia Herastraului nu ar tb sa se schimbe pana la nunta. dar asta nu inseamna ca a doua zi de la semnarea contractului cu voi nu au voie sa modifice preturile pt urmatorii veniti. poate a stat patronul dupa ce a semnat contractul cu voi si s-a gandit si si-a dat seama ca a cerut prea putin! Si atunci a zis: bun, am pierdut cu ei dar mai departe cer mai mult! Vi se pare chiar atat de ciudat?! e o practica uzuala in comert: daca vezi ca vinzi bine, inseamna ca vinzi prea ieftin!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

MErsi frumos Olguttza! Esti o dulce!
Inca o intrebare: voua v-au dat la sfarsit bauturile ramase inapoi, din cele aduse de voi? Eu voi aduce vinul si tariile, ca am inteles ca sampania este inclusa in pret.

Mersi inca o data!

Pana la nunta noastra mai sunt....
http://daisyPath.com/days/060603/1/0/+10/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

La sfarsit, ne-au dat inapoi tot ce-a ramas, indiferent daca era sau nu adus de noi (de exemplu, vodka, prajituri, tort - care erau de la ei), ba chiar voiau sa ne dea si 7 fripturi (ale celor care plecasera mai devreme). Asa ca ce sa mai spun de vin sau whisky sau martini?! Din punctul asta de vedere, n-am ce le reprosa!

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput