Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Buna fetelor.

Am fost aseara la balul facultatii, la Sala Ronda a Intercontinentalului.

Imi pare rau sa va spun ca daca eu dadeam avansul acolo pt. nunta, azi ma duceam sa-l il iau inapoi.

Nu dau detalii prea multe pe forum pt. ca nu vreau sa-mi sara si mie lumea in cap.
Doar atat va spun: daca va faceti nunta acolo, mergeti din timp si "ungeti" olecuta chelnerii, ocupati-va zdravan de organizare ca altfel riscati sa aveti o seara dezastruasa cum am avut eu.

Dezamagire asa de mare n-am avut de mult.
Ma dusesem asa de increzatoare si m-am intors cu coada intre picioare.

Eh...ma rog...asta-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAR spune:

Buna
As dori cateva informatii referitoare la 4 restaurante :
Caro ,Casa Universitarilor ,Restaurant Crangas si Casa Ardeleneasca .
Apropo : noi am fost la Herastrau marti seara -27.09 , sa dea sora mea avansul pentru sala Sighet .Surpriza - se pare ca au aparut preturile pentru 2006 - astfel au crescut , nu mai era valabil ce am discutat - acum 1500000 /persoana fara bautura .
Nu mai stii ce sa crezi , sunt atatea variante din cate am citit.
Este destul de piperat (pentri noi ) tinand cont ca adaugi bautura , fructe ,tort etc etc. Asta este.

Ne ajutati cu ceva informatii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

La Casa Universitarilor, acum 2 luni, meniul a fost 750.000 si includea: aperitiv, gustare calda, sarmale, friptura cu garnitura si salata, 2 cafele, tort, saleuri, prajituri, apa minerala, suc, vodka. Chiria depinde de saloanele alese: cele de sus - 11.300.000, cel de jos - 6.500.000. Alune, fructe, tarie, vin au fost duse de noi! Personalul e super, atata timp cat le dai de inteles ca munca le va fi apreciata. Nu se ocupa de amenajarea spatiului.
Uita-te in pozele mele si, daca o sa vrei mai multe detalii, scrie-mi!

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAR spune:

Ce mireasa frumoasa si fericita ! Felicitari , casa de piatra si copii frumosi . Mi-a placut faza cu portjartiera rosie - super !!!
Cati invitati ai avut la nunta ?
Vrem si noi sa mergem sa vedem - azi sau maine . Stii cumva pana la ce ora ii gasim ? Si tot ce imi mai poti spune .Cat priveste aranjamentul o sa cautam o firma sa le amenajeze .
Multumesc muuult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Mercic de complimente si urari!
Am avut 60 de persoane si am ales saloanele de sus (3+holul de marmura). Am vrut ca totul sa aiba un aer ceva mai..."retro", ca sa zic asa.
Ca sa ai cu cine vorbi pe-acolo, iti recomand sa mergi pana-n ora 16:00 (e cel mai sigur!), desi, s-ar putea, ca doamna de la contabilitate (care tre' sa-ti dea toate relatiile) sa stea pana pe la ora 18:00. E foarte deschisa, comunicativa si intelegatoare! Intreaba-ma tot ce vrei sa afli!

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAR spune:

Noi la 80 de persoane avem loc ? Chiria a fost pentru toate 3 +hol 11.300.000 , sau fiecare in parte ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Chiria a fost per total 11.300.000 (s-ar putea insa ca pt. anul viitor sa creasca pretul - ei sunt bugetari si asta este sursa de autofinantare). Intra bine 80 de oameni. Noi am avut asa: cam 40-45 (nu mai stiu sigur) in salonul din mijloc, care e cel mai mare, si restul in ultimul (saloanele sunt stil vagon, usile dintre ele sunt deschise, ca si usile care dau in holul de marmura). Primul salon l-am lasat exact asa cum e (cu canapea si fotolii), pentru ca am vrut sa fie un fel de salon de primire; acolo am amenajat barul cu tarii (un ospatar deservea exclusiv barul).

Cununia noastra
17 Iulie 2005 - Ziua cea mare
17 Iulie 2005 - Cununia religioasa
17 Iulie 2005 - Nunta noastra

Luna de miere

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryelle spune:

Buna fetelor....aveti cumva nr de telefon de la rest Apa Nova?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blonda spune:

Dragele mele viitoare mirese, o sa va spun poveste unui restaurant la care sa nu va duceti daca vreti ca nunta voastra sa fie perfecta: PIZZA&PASTA IN SOSEAUA FUNDENI 120.Poveste suna cam asa:
1. l-am gasit, mi-a placut, am aflat preturile am venit sa semnez contractul. La completarea lui mi-a spus ca trebuie sa dau 10% pt ospatari. I-am spus ca nu asa am discutat si am spus ca ma mai gandesc. Ma duc acasa convinsa sa nu ma mai intorc. Ma suna patronul sa imi spuna ca renunta la acei 10%. CU 3 ZILE INAINTE DE DATA NUNTII MA CHEAMA LA RESTAURANT SA IMI SPUNA CA CEI 10% SUNT OBLIGATORII.DACA NU SUNT DE ACORD IMI DA AVANSUL DE 20.000.000 SI SA FIU SANATOASA!Evident am acceptat conditia lui
3. Vin sa discut aranjamentul meselor#8230;mi se spune pana la ora 11.00 pentru ca dupa 11 pleaca respectivul in provincie. Ajung la 10.00#8230;. si surpriza: nu era nimeni acolo#8230;patronul era plecat in provincie si venea candva dupa 11.00#8230;.a sustinut sus si tare un trepadus care se invartea pe acolo ca am inteles eu gresit#8230;eu, nasul si sotul #8230;..Evident am stat o ora acolo ca sa vina cineva cu cheia#8230;
4. Vin sa stabilesc mesele ....In seara dinaintea nuntii , cand am adus marturiile si plicurile cu nuntile invitatilor imi spune ca nu poate sa imi faca mesele asa cum am stabilit pentru ca persoana cu care le-am facut nu se pricepea si si-a dat aiurea cu parerea. Evident, plina de nervi a trebuit sa reorganizez pe loc mesele asta dupa ce ma chinuisem cateva zile sa gasesc formula potrivita.
5. Vineri seara am venit cu bauturile si mi-au promis ca deschid usile din fata ca sa pot cara bautura inauntru. Cand ajung#8230;surpriza maxima: nu aveau cheile de la usa din fata si a trebuit sa ocolesc cu masina pana undeva in spatele restaurantului pe unde ne-am chinuit sa bagam tot ce adusesem.
6. Petrecerea a fost cat de cat frumoasa#8230;2 chelneri la 90 de oameni#8230;au facut fata cu mici probleme dar de asta nu pot sa ma plang. bomba bombelor a venti la sfarsit cand am numarat banii (eu, sotul si amandoi nasii) si cand i-a numarat italianul i-a iesit cu 1.000.000 in minus#8230;si sunt convinsa ca i-a sustras cu ajutorul teancurilor de hartii cu care venise la incasarea banilor. Acasa mi-am dat seama ca m-a tepuit cu si cu 3 meniuri in afara restul probmelelor pe care mi le-au cauzat.
Prin urmare VA RECOMAND SA NU FACETI NUNTA LA RESTAURANTUL PIZZA&PASTA DACA VRETI TOTUSI SA NU AVETI GRIJI PRIVITOARE LA LOCAL SI FURACIUNI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by ALINAR

As dori cateva informatii referitoare Restaurant Crangas




Citeste la Mirese 2006, 20 / 21... eu fac acolo nunta pe 3 iunie 2006.

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput