Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by pepenash

Hehehe... Briza, noi iti multumim pentru incredere si promitem sa nu suflam o vorba! Dar, daca trage cu ochiul pe site-ul asta mama ta sau soacra?

Pepenash over and out!


Avand in vedere ca si mama si soacra se uita la monitor si spun " vai ce calculator frumos v-ati luat"...cam greu sa cred ca vor fi in stare sa intre pe site; si in plus cine stie ca acum la "batranete" imi schimbai numele in briza
Hai ca v-am pupat, si trec la munca ca altfel ....

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Fetelor, help! A auzit cineva de restaurantul Randunica? Si dc ati auzit, ce anume ati auzit: mai de bine, mai de rau....

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAR spune:

Am mers la o nunta la restaurantul Randunica .
In salonul de jos .
Un restaurant nemaipomenit , curat , cred ca era proaspat zugravit , multe oglinzi , au aranjat mesele foarte frumos cu flori ,servirea foarte buna ,iar mancarea excelenta .
Nota 10
Il poti alege cu incredere daca este cat de cat aproape de tine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Fetelor, nu va duceti la rest. Etiquette, ca va trage in tzeapa cu vinul. A fost printre primele vizionate de mine, si in ciuda faptului ca este superb ca locatie, seful de sala mi-a spus ca e "politica restaurantului" sa aduca ei vinul, pe care il servesc la...ATENTIE...carafe, si pe care il "calculeaza" cat s-a baut dupa nunta. Asta e clar tzeparaie.. Plus ca bauturile racoritoare tot de la ei te pun sa le iei! Bineinteles la pret mai mare.

Asa ca...MARE ATENTIE!

I PUP YOU ALL

Pana la nunta noastra mai sunt....
http://daisyPath.com/days/060603/1/0/+10/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Completez spusele Balkinei despre Etiquette: tb sa cumperi de la ei apa minerala/plata- sticle de, ATENTIE, juma de litru-30.000, suc la DOZA(0.33L)-40.000,si cafelele(espresso)-40.000. Cafelele nu sunt incluse in meniu, se "calculeaza" dupa nunta. la fel si cu sucurile si apa minerala, iar dupa spusele lor se beau cam un litru sau 1 litru jumate de ape si cam 2 sucuri si 2 cafele de persoana. Eu am concluzionat ca si daca nu se bea atata ei cam atata factureaza. Si inca un aspect: poti sa aduci tu bauturile alcoolice dar FARA BERE care se ia de la ei. Deja cand am ajuns la acest detaliu nici nu am mai intrebat cat mai costa si berea la ei, ca daca un suc la cutie e 40 mii....Si inca ceva ca sa nu bateti drumul de pomana: mie mi-au spus ca deja au rezervare pt 1, 8, 29 iulie( eu doar de iulie am intrebat).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by briza_marii

Fetelor, help! A auzit cineva de restaurantul Randunica? Si dc ati auzit, ce anume ati auzit: mai de bine, mai de rau....




Din auzite (a se citi pile ), stiu ca e mai frumos decat Vulturul... noi am mers acolo, dar era o nunta si nu ne-au lasat sa vedem sala. Nu mai avea rost sa apelam la relatii... ca ospatarul era acru rau de tot si ne-a stricat cheful...
E undeva in comuna Rosu... cam departe... e langa padure... automat, vara sunt si tantari... nu miroase prea bine prin zona... nu mi-a placut curtea... e mare, dar... neingrijita, cu masini si unelte lasate la intamplare. Si clar nu mi-a placut drumul pana acolo ! Strada sau mai bine zis ulita, e facuta praf ! Zau ca pana nu se va repara, nu merita nici macar o Dacie s-o bagi pe acolo...
Si contracte pt 2006, parca nu luau decat prin decembrie - ianuarie...



Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Referitor la Etiquette... avem un Stan Patitul... care povestea ca a aflat faza cu bautura obligatoriu de la ei, dupa ce a semnat contractul... si cu greu a reusit sa-l rezilieze...
Pe langa preturile mari, din acest motiv l-am dat si noi la o parte: teama de a nu ne trezi cu apa de... 100.000, sa zicem...
E frumos, dar... nu multumesc !

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

[quote]Originally posted by briza_marii

Buna, fetelor! Asera am fost la o nunta la Yda Club: atmosfera este draguta, petrecerea reusita, dar au fost si 2 minusuri: 1 - asa cum au mai spus fetele, toaleta miroase ingrozitor (parca e WC public) si 2 - salaul menierre cu garnitura de legume mexicane. Dragelor, cele care va veti face nunta acolo, NU alegeti salau menierre: au fost 118 invitati si nimeni nu l-a mancat: avea un gust pronuntat de ulei iar legumele erau fara nici un gust (eu sunt amatoare si de peste si de legume mexicane, asa ca nu mi-a venit sa cred ca nu am putut lua decat 2 inghitituri )
In rest, pacat de gradina, apa baltea peste tot.....

-----

Asta cu gradina plina de apa..ce sa ii faci a plouat nebuneste saptamana aceea si dupa cum stiti Lacul Floreasca era peste nivelul de indunatie parca...deci vremea e de vine..altfel parcul cu alei si felinare e o superbitate.
Eu am avut nunta acolo anul trecut si am avut salau, la mine a fost super bun si chiar multa lumea a spus ca e excelent..nu a avut legume mexicane ci sote de legume (ceea ce din pct meu de vedere e altceva, caci cel mexican tre' sa fie iute si picant mai ales)
Cu toaletele asta e alta poveste, din fericire la mine a fost ok, curat, nici mie nu mi-au placut in mod deosebit dar au fost curate si decente. Chiar am vb cand am ales localul despre toalete ca sper sa fie curate si au fost ok.

La mine meniul a fost 30 euro (4 feluri de mancare, tort, alene, fructe, apa nelimitat, cafea nelimitat, vin,
bauturi aperitive, sampanie), destule zic eu la pretul asta. Iti cere 500 de euro dar nu inchiriatul salii ci avans, deci acesti bani se scad apoi din costul total.

Mie mie placut , a fost bine si ok..sper sa fie si la altii.

In poze vedeti imagini de acolo...

Va pupacesc



Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by blanca000

[quote]Originally posted by briza_marii

Buna, fetelor! Asera am fost la o nunta la Yda Club: atmosfera este draguta, petrecerea reusita, dar au fost si 2 minusuri: 1 - asa cum au mai spus fetele, toaleta miroase ingrozitor (parca e WC public) si 2 - salaul menierre cu garnitura de legume mexicane. Dragelor, cele care va veti face nunta acolo, NU alegeti salau menierre: au fost 118 invitati si nimeni nu l-a mancat: avea un gust pronuntat de ulei iar legumele erau fara nici un gust (eu sunt amatoare si de peste si de legume mexicane, asa ca nu mi-a venit sa cred ca nu am putut lua decat 2 inghitituri )
In rest, pacat de gradina, apa baltea peste tot.....

-----

Asta cu gradina plina de apa..ce sa ii faci a plouat nebuneste saptamana aceea si dupa cum stiti Lacul Floreasca era peste nivelul de indunatie parca...deci vremea e de vine..altfel parcul cu alei si felinare e o superbitate.
Eu am avut nunta acolo anul trecut si am avut salau, la mine a fost super bun si chiar multa lumea a spus ca e excelent..nu a avut legume mexicane ci sote de legume (ceea ce din pct meu de vedere e altceva, caci cel mexican tre' sa fie iute si picant mai ales)
Cu toaletele asta e alta poveste, din fericire la mine a fost ok, curat, nici mie nu mi-au placut in mod deosebit dar au fost curate si decente. Chiar am vb cand am ales localul despre toalete ca sper sa fie curate si au fost ok.

La mine meniul a fost 30 euro (4 feluri de mancare, tort, alene, fructe, apa nelimitat, cafea nelimitat, vin,
bauturi aperitive, sampanie), destule zic eu la pretul asta. Iti cere 500 de euro dar nu inchiriatul salii ci avans, deci acesti bani se scad apoi din costul total.

Mie mie placut , a fost bine si ok..sper sa fie si la altii.

In poze vedeti imagini de acolo...

Va pupacesc



Nunta noastra
Nasi de cununie


Iti multumesc ca mi-ai spus pretul meniului si ca mai lamurit ce era cu cei 500E. Asa cum am specificat - eu doar am prins din zbor pretul. Ceea ce stiu SIGUR (de la socru mare) vinul si tortul au fost aduse de ei, nu stiu nimic de bauturile alcoolice. Oricum, meniul cu peste este mai scump (ai dreptate referitor la legumele mexicane - singurul gust era al ardeiului iute). Eu una, dc o sa ma hotarasc pt Yda, SI DC REUSESC SA REZERV PT IULIE, sigur nu am sa iau salaul. Fiecare cu gustul lui, asta e!
Oricum , fata de ce am mai vazut, la Yda este de departe cel mai apropiat de ce imi doresc si eu. Ideea e ca am dat un tel si mi s-a spus ca inca nu se fac rezervari pt la anul ca nu au stabilit pretul meniului.
Inca o data pt lamuriri

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Briza eu te inteleg perfect cu pestele la Yda. eu sunt stan patitul acolo...cu pestele lor .... De aceea am zis...bine ca nu l-au mancat....eu nu am fost atat de desteapta :(((
Sincer , dupa ce mi-au vazut mie ochii acolo, nu as avea curaj sa imi fac nunta la Yda.
Iar toaletele (cel putin cele care sunt alocate terasei de pe ponton, dar presupun ca nici in interior nu e mare branza) sunt execrabile.

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput