Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corco spune:

Rest.hotel IBIS sau rest.Etiquette. Cine ne poate da detalii? Meniu,capacitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Corco, la restaurantul Etiquette am sunat eu acum cateva saptamani. Meniurile sunt intre 26-36 euro, fara bautura. Cat despre capacitate, salonul are cam 130-140 de locuri, iar crama 100, in club nedesfasurandu-se nunti. Doamna cu care am vorbit la telefon ne-a invitat la fata locului pentru mai multe detalii dar, nefiind suficient de mare pentru nevoile noastre, nu l-am mai vizionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by krelia

[quote]Originally posted by briza_marii
....asa cum au mai spus fetele, toaleta miroase ingrozitor (parca e WC public) si 2 .....NU alegeti salau menierre: ....avea un gust pronuntat de ulei

deeeci, n-am papat din ala cu motz, daaaa?
Pup

PS.brizulici, tu cumva faci nunta la anu' sau vorbesc aiurea?? dk da, vino si prin "partea locului"!
Krelia draga, la cum stau la capitolul "gasit restaurant" ma intreb si eu dc mai fac nunta la anul :(((((( In sf, eu sper sa se aranjeze treaba si pe 8 iulie sa fi totusi miresica

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

quote:
Originally posted by briza_marii
Asera am fost la o nunta la Yda Club: atmosfera este draguta, petrecerea reusita, dar au fost si 2 minusuri: 1 - asa cum au mai spus fetele, toaleta miroase ingrozitor (parca e WC public) si 2 - salaul menierre cu garnitura de legume mexicane. Dragelor, cele care va veti face nunta acolo, NU alegeti salau menierre: au fost 118 invitati si nimeni nu l-a mancat: avea un gust pronuntat de ulei iar legumele erau fara nici un gust



Pai... mancarea nu se gateste acolo, au firma de catering cu care lucreaza...
Apopos: ai idee cat a fost meniul ? Asa, de curiozitate, ca noi am trecut si pe acolo si ne daduse un scoooooooooorrrr...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...


Salut Raza! Mai, nu prea stiu multe amanunte. Asa, ce am prins din zbor: 32 E + sala 500 E. Asta in conditiile in care mi-au spus ca au avut pe cineva care le-a inlesnit accesul acolo, ca ei cand s-au dus in decembrie anul trecut li s-a spus ca nu mai sunt locuri. Dupa ce a intervenit "cineva, persoana importanta, nu spui cine" s-a rezolvat si cu rezervarea.
Ce bine de tine ca ai scapat de nebuneala asta cu alergatul dupa restaurant.

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by pepenash
la restaurantul Etiquette am sunat eu acum cateva saptamani. Meniurile sunt intre 26-36 euro, fara bautura. Cat despre capacitate, salonul are cam 130-140 de locuri...



Au meniuri de 30, 32 si 34... capacitate, spusa de seful de sala... 150... dar e posibil sa fie cam inghesuiti atatia...
intra pe www.restaurantetiquette.ro si-l studiezi mai de aproape...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by briza_marii
Ce bine de tine ca ai scapat de nebuneala asta cu alergatul dupa restaurant.




Si eu Cum zise si Krelia: cand vii la mirese 2006 ?

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun !...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by briza_marii
Krelia draga, la cum stau la capitolul "gasit restaurant" ma intreb si eu dc mai fac nunta la anul :(((((( In sf, eu sper sa se aranjeze treaba si pe 8 iulie sa fiu totusi miresica


Eh, hai hai, ca ma superi!!!
Te astept la miresici 2006...ma duc sa te trec pe listutza...ashea...ca sa te impulsionez!
Ai incredere, ca vei gesi!!

Si acum...din nou la topic......topuri...topuri!

Krelia...viitoare printzesita
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare
Au meniuri de 30, 32 si 34... capacitate, spusa de seful de sala... 150... dar e posibil sa fie cam inghesuiti atatia...
intra pe www.restaurantetiquette.ro si-l studiezi mai de aproape


Multam, Raza, dar eu ii reproduceam lui Corco ce mi s-a spus mie la telefon. Restaurantul este destul de mic pentru ceea ce caut eu. Imi trebuie un salon de minim 150, spre 180 de persoane, in conditiile in care ramane si suficient loc de dans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by krelia

quote:
Originally posted by briza_marii
Krelia draga, la cum stau la capitolul "gasit restaurant" ma intreb si eu dc mai fac nunta la anul :(((((( In sf, eu sper sa se aranjeze treaba si pe 8 iulie sa fiu totusi miresica


Eh, hai hai, ca ma superi!!!
Te astept la miresici 2006...ma duc sa te trec pe listutza...ashea...ca sa te impulsionez!
Ai incredere, ca vei gesi!!

Si acum...din nou la topic......topuri...topuri!

Krelia...viitoare printzesita
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"



Mersi pt primire. Hai ca m-ai facut sa rad cu "impulsionatul". Adevarul ca atunci cand suntem parca altfel trec toate motivele de .
Asa ca, dragi miresici bine v-am gasit. Asa cum ii spuneam si kreliei, noi inca nu ne-am anuntat familioanele de iminetul eveniment. Ne-am hotarat sa anuntam atunci cand deja vom avea avansul la restaurant platit, ca abia atunci vom sti sigur cand ne vom "lua cu acte". Si uite asa stie "tot satul" (aici a se citi site-ul) ce nu stiu ai nostrii.


briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Hehehe... Briza, noi iti multumim pentru incredere si promitem sa nu suflam o vorba! Dar, daca trage cu ochiul pe site-ul asta mama ta sau soacra?

Mergi la inceput