Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

restaurantul Hanul Haiducilor

quote:
Initial creeata de nicole61280

acum am aflat despre acest site, am si eu o intrebare: a facut cineva nunta la restaurantul Hanul Haiducilor? daca da cum a fost ca eu am nunta acolo in octombrie si sunt cam stresata (am ales acest restaurat ca nu am gasit altul liber anul asta)



Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Fetelor am mare nevoie de ajutorul vostru! Am de facut o alegere stransa! Daca ma grabesc voi fi miresica de 2005... Va rog sa-mi spuneti care e mai bun: Casa Bucur, Crama Culmea Veche, Intermacedonia sau Casa Taraneasca? La astea am gasit liber... Si cea mai incantata sunt ca am gasit pe 20 august, de ziua mea, la Crama Culmea Veche, dar nu stiu nimik despre. Help, va rog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina24 spune:

Laura10 eu as opta pentru INTERMACEDONIA.
Nu am fost niciodata acolo dar toata lumea la laudat,cat despre restul restaurantelor nu prea stiu nimic,poate fetele sa te ajute mai mult cu informatii.
Oricum orienteaza-te in functie de cati invitati crezi ca vei avea,etc etc.
Crama Culmea Veche prin ce zona e?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Noi vom face nunta la Yacht Club, este cel de la baza Keoke, pe malul lacului Tei. Locatia e foarte frumoasa, cu lac, cu verdeata....Am si mancat acolo, mancarica f buna si servita foarte repede si cu profesionalism...desi un pic cam scumpa(o portie de peste 550.000!!!)Totusi, pentru nunta meniul este rezonabil, cel ales de noi este 35 euro in care este inclus si tortul, fursecurile, fructele, apa minerala la discretie,cafea la fel, aranjamentele florale la mese. Eu sunt foarte increzatoare ca va fi bine, desi nu am auzit nici un comentariu, nici bun nici rau despre acest restaurant.


http://photos.yahoo.com/flory1008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Corina, vreau sa-ti spun ca am fost astazi la Intermacedonia dar nu mi-a placut deloc. Pe langa ca nu era ceea ce voiam eu, pe terasa acoperita se lucra, erau schele si sub schele mese. Nu!
Restul au cazut toate. Carma Culmea Veche este mic, are doar 80 de locuri si este undeva prin centrul vechi al capitalei. Am mai fost la Taverna Sarbului dar am plecat repede: conditiile nu erau pentru o nunta si obligatoriu trebuie sa platesti 400 de meniuri (da 400, ati vazut bine) la 40 Euro bucata. Am zis pas.
Dar am gasit ceva... de vis... dar inchiriat tot anul: Casa Doina La Parc, cu terasa cum visam, bar pe terasa... perfect... Dar este dat pana la finele anului. Asa ca... sunt trista... Daca mai poate sa-mi sugereze careva un restaurant cu o capacitate de 200 locuri intr-un singur salon... Cine stie? Sunt distrusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Eu ma gandesc totusi ca la crama nu ar fi un loc potrivit ptr nunta (desi stiu ca se fac nunti in crama)...o rochita alba eleganta nu prea se asoreaza...poti orice moment din viata sa-l serbezi acolo dar nunta(acceiasi idee si ptr Casa Taraneasca?!Hmmm, este doar o parere...Casa Bucur este f interesanta(stil) dar din cate stiu eu era de 4 * si tacamul + bauturi + nu mai stiu ce (adica in total) se ridica la un pret destul de mare.Ramane Iancului care se poate adapta la toate gusturile...este renovat recent, arata dragut este spatios,dar nu cred ca se ridica la calitatea rest. Bucur.Acum depinde si cati invitati aveti si ce bani sunteti dispusi sa cheltuiti... spor la ales

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina24 spune:

Laura tinand cont ca este destul de tarziu pentru a mai gasi un restaurant liber anul asta(cel putin sambata din cate stiu eu nu prea mai sunt),sanse destul de mari ai sa gasesti ceva liber pentru Duminica.Am auzit ca Club Tezaal mai sunt locuri,este anexa sofitelului situat undeva pe langa arcul de triumf(iti dau adresa completa cand ajung acasa).Este un salon de lux,si preturile si pretentiile de asemenea pe masura.Meniul cand am vrb noi acolo ajungea undeva in jur de 50E.Daca vrei sa faci undeva afara si mai gasesti locuri poti incerca si la Restaurant Pustnicul situat in Padurea Pustnicul(drumul spre Manastirea Cernica).
Observ ca vrei undeva afara,si cred ca merita sa incerci la Complex Astoria situat in Comuna Snagov.Acolo sigur gasesti ceva liber dar tot asa preturile pe masura.
Cum mai aflu ceva liber te anunt,dar spune-mi ce pretentii ai tu de la restaurant.

Mai vrb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Cordelia, Corina, sunteti niste dragutze! Va multumesc mult! Si eu am zis la fel: nu sub pamant, asa ca a cazut Crama. Restaurantul Intermacedonia nu mi-a placut, sincer... O sa apelez la o agentie, mai mult ca sigur, pentru ca nu cred ca am rabdare sa ma ocup de toate cele. Cu o singura conditie: sa mai vrea vreo agentie sa ma ia... Eu am o lista de 180-200 invitati si prefer ca locatia sa fie si cu terasa. Daca era liber la Clubul Diplomatilor, eram prima la rand.
Cat priveste Club Tezzal trebuie sa merg sa ma interesez. Multumesc de sugestii.
Eu mai am pe lista urmatoarele, care am auzit ca sunt super:
- restaurant Herastru
- un restaurant in Tei, in fosta baza sportiva, nu stiu cum se numeste...
- la Vanatorul, Snagov
- Taverna Domneasca, daca aflu cate locuri are.

Pareri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cordelia spune:

Laura, uite, te sfatuiesc sa te duci si la rest. unde imi voi face eu nunta in sept (duminica ptr ca sambata nu am mai gasit demult liber ...si nu cred ca vei ma gasi sambata) ,se numeste "Parco Dei Principi" este in parcul Herestrau (pe langa terenurile de tenis) si este f dragut, are si terasa afara f frumos amenajata, inauntru spatiul este de aprox. 200-250 pers, este modern mancare buna si preturi acceptabile ,tacamul incepe de la 26 E (fara bauturi- pe care poti sa le aduci tu, ce vrei cat vrei)...eu te sfatuiesc macar sa te duci sa vezi daca iti place,daca mai gasesti ceva liber...succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Laura10

Cordelia, Corina, sunteti niste dragutze! Va multumesc mult! Si eu am zis la fel: nu sub pamant, asa ca a cazut Crama. Restaurantul Intermacedonia nu mi-a placut, sincer... O sa apelez la o agentie, mai mult ca sigur, pentru ca nu cred ca am rabdare sa ma ocup de toate cele. Cu o singura conditie: sa mai vrea vreo agentie sa ma ia... Eu am o lista de 180-200 invitati si prefer ca locatia sa fie si cu terasa. Daca era liber la Clubul Diplomatilor, eram prima la rand.
Cat priveste Club Tezzal trebuie sa merg sa ma interesez. Multumesc de sugestii.
Eu mai am pe lista urmatoarele, care am auzit ca sunt super:
- restaurant Herastru
- un restaurant in Tei, in fosta baza sportiva, nu stiu cum se numeste...
- la Vanatorul, Snagov
- Taverna Domneasca, daca aflu cate locuri are.

Pareri?




Buna, hopa si eu sa-mi dau cu parerea....La Taverna Domneasca nu au loc atatea persoane, este micut....poate te referi Terasa Doamnei unde este ok...dar si acolo localul este mai micut, nu incap 200 persoane..acolo am facut noi dar am ales terasa tot din acelasi motiv.... pana la urma au venit mai putini..aveam loc si in local..dar a fost foarte frumos pe terasa...nu a fost nici foarte cald..si loc de dans..suuuper.Nu stiu daca mai este liber, dar merita incercat dupa parerea mea.

Pupici.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/costmih/my_photos

Mergi la inceput