Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Krelia, firma care are rest. ( si multe altele, de fapt ) se numeste Dumalex.
Rest. este fostul Alunis, fost Dumalex, cum vrei sa-i spui... Dar tot omu' din oras de Alunis il stie...
Este prima varianta pt. mine, daca trec peste faza cu culorile. O sa merg diseara sau maine sa vorbesc cu sefu' de acolo. Socrii mei il cunosc bine... Yupiii !...

Raza de soare

"Atat timp cat mai putem zambi, cauza nu-i inca pierduta." (W. Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Raza de Soare... am fost eu anul trecut la o nunta acolo in august si mi s-a parut execrabil. Scuza-ma ca-ti spun... dar este si asta o parere.
Chelnerii erau total indiferenti, trebuia sa-i rogi de cate trei ori sa-ti aduca cate ceva, nu serveau cum trebuie (ramaneau mese fara meniuri) si isi aduceau aminte peste juma' de ora. Si daca ii interpelai de mai multe ori deja se enervau.
Mancarea nu mi-a placut. Nici macar sarmalele despre care se spune ca daca sunt "la cazan" sunt bune oricum. Friptura era rece si talpa...
Da, ca ambient arata bine si cu niste decoratii ar arata si mai bine, dar...!!!

Acum... tu faci cum vrei, eu ti-am spus parerea mea recenta de la o nunta care se dorea a fi frumoasa si cu destula cheltuiala. La cateva saptamani dupa nunta respectiva am vorbit si cu mirii si nici ei nu prea erau multumiti!

Bafta si nu te grabi cu restaurantul ca mai ai destul timp si sunt o gramada bune si mai ieftine in Bucuresti!

Dilaural

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dilaural/album?.dir=/4c12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Buna,
Stie cineva cit costa acum meniul la Casa Bucur?
Un pret mediu, sau minim si maxim.
Mergem si noi la o nunta acolo si ar trebui sa ne facem o idee despre asta, dar nu avem cum intreba sarabatoritii....
Merci mult....


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

July July, parca tu intrebai de Dr Taberei, nu?
O prietena a facut botezul la Passion, pe Valea Oltului, si fost f multumita. Incearca acolo. Ca mancare mie imi place f mult la Azzuro, tot in Dr Taberei, dar este cam micut, nu stiu daca fac nunti acolo, dar mancare ff buna (cea mai buna pizza pe care am mancat-o). Si de Shorley am auzit lucruri bune, dar e in Grozavesti.

In afara de acestea, mi-a placut la Waterloo (dar e micut si el), si nu am avut surprize neplacute cu la Mama...acum..bafta fiecaruia...



If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

Krelia, firma care are rest. ( si multe altele, de fapt ) se numeste Dumalex.


Am inteles ...nu stiam de "schema" asta!

Krelia...viitoare printzesita
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

No more than 5 smileys!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina24 spune:

Restaurantul La Passion din Dr.Taberei este chiar elegant si frumos,dispune de terasa,piscina si camere de hotel.Cand am fost noi acum 1 an sa mancam acolo servirae a lasat putin de dorit.Pentru rezervari trebuie sunat cu aproximativ un an inainte.
Raza de Soare-Intr-adevar restaurantul din Berceni se numeste Alunis(sau cel putin asa stiu),este dragut,iar pentru oameni fara fitze este perfect,oricum daca te hotarasti asupra unui restaurant din Berceni incearca si la Casa Prieteniei(pe oltenitei,de la Big Berceni,a doua statie de tramvai pe partea stanga).
Lili anul acesta meniurile ajung undeva in jur de 1.500.000-1.700.000 deci banuiesc ca si la Casa Bucur tot cam atat trebuie sa coste meniul(asta in cazul nu se intampla sa-si puna si hainele in costul meniului cum am observat ca se poarta mai nou ).
Catalin restaurantul Margineni este undeva in drum spre Carrefour Colentina,de la D-na Ghica prima intersectie semaforizata este cea care te duce catre Spitalul Fundeni iar Restaurantul este undeva dupa intersectie pe dreapta la cca 500m.Sfatul meu este ca merita incercat.
Va pup pe toate si mai vrb.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

TOP SUS SUS SUS DE TOT Rest TERASA DOAMNEI

Recomand tuturor cu mult drag locatia, am avut o nunta de vis acolo, servirea impecabila, ospatarii, seful de sala niste oameni minunati, foarte atenti cu invitatii, mancarea foarte buna si portiile mari,
tot ce ne-a ramas (suc, apa, vin, gin, campari, chiar si fructele) ni le-au dat inapoi. Totul a fost de nota 20.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/costmih/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Corina, multumesc de info
Asa ne gindeam si noi.
Cei la care vom merge nu fac din nunta o afacere si nu ii intereseaza cit va fi darul, de aceea evita sa spuna cit e meniul.
de aia am zis sa ne interesam, totusi sa nu o dam in bara.
Merci mult si succes la toate miresele anului asta si nu numai,
Noi am facut nunta la " Cocosul Rosu" din Militari.
Este un restaurant dragut pentru cei cu venituri mai modeste...( si ma refer aici si la invitati, ptr ca se mai intimpla ca avind rudele la tara sa se sperie de ceva mai de lux cum ar fi Marriot sau Hilton si de pretul meniului de acolo, or ptr noi asta a fost unul dintre criterii ca sa se simta bine invitatii) cu trei sali, in dependenta de ocazie si nr de invitati, si personalul este super de treaba si sunt foarte deschisi.
Absolut tot ce ramine se intoarce inapoi.
In 2003 meniul incepea de la 17 euro plus 3 mln personal.
Au si lautarii lor care cinta super( atunci era 400 euro)



Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina24 spune:

Top sus Comples Astoria(toate restaurantele si terasele merita).Complex Astoria este situat la Baneasa,are hoteluri pentru fiecare restaurant si terasa,piscina,terenuri de sport,dar si preturile sunt pe masura.Anul trecut am fost la o nunta acolo care a durat 3 zile(ne-au inchiriat camere le hotel) si a fost super,dimineata la plaja,dupa masa putin sport si seara la distractie.Nunta a fost pentru 30 persoane si am inteles ca i-a costat in jur de 15.000E,dar a meritat.
Va pupic dulcic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina24 spune:

Cu scuzele de rigoare Complexul Astoria este la Snagov,chiar in sat.
Va pup dulcic

Mergi la inceput