Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmin28 spune:

Salut
Imi poate da si mie cineva cateva recomandari despre urmatoarele restaurante:
Club Tezaal(este anexa Sofitelului)
Terasa Doamnei(vis a vis de BNR)
M-ar interesa in primul rand cum este servirea la Club Tezaal iar la Terasa Doamnei tot ceva de genul asta(ma refer la restaurantul propriu zis nu la Terasa)
Va multumesc anticipat pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

De club Tezaal nu am auzit cuvinte tocmai magulitoare in ultima vreme - inclusiv scandalul cu Pepe si ziua Oanei Zavoranu, unde am inteles ca au "servit" o nota de plata astronomica. Se pare ca multe fite ...pentru nimic
Terasa Doamnei - numai cuvinte de lauda (gasesti si pe aici recomandari prin primele pagini daca cauti)
Numai bine


quote:
Originally posted by cosmin28

Salut
Imi poate da si mie cineva cateva recomandari despre urmatoarele restaurante:
Club Tezaal(este anexa Sofitelului)
Terasa Doamnei(vis a vis de BNR)
M-ar interesa in primul rand cum este servirea la Club Tezaal iar la Terasa Doamnei tot ceva de genul asta(ma refer la restaurantul propriu zis nu la Terasa)
Va multumesc anticipat pentru raspuns

Cosmin



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmin28 spune:

Merci frumos Raluca pentru raspuns.
Pe mine m-ar interesa in mod special cum este servirea la Club Tezaal pentru ca la Terasa Doamnei cunosc dar nu este atat de elegant ca la Tezaal,si maine trebuie sa ma hotarasc unde dau arvuna.
Oricum merci mult ptr raspuns si mai astept sugestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Daca te hotarasti la Tezaal ai mare grija la ce promisiuni fac pana in momentul arvunei. Stabileste foarte foarte clar meniul, pe hartie nu pe vorbe, daca se poate cu gramajele aproximative (aperitiv cate 50 gr, peste 150 gr, friptura 150 + 150, tort 100 -150 gr/pers) si mai ales clarifica foarte bine cine aduce bautura! Mare atentie la acest aspect. Nu pleca de acolo doar cu o chitanta de avans, ci cu un meniu clar, cu stampila restaurantului si o semnatura a managerului! Daca nu vor sa iti dea eu zic sa te mai gandesti. Daca nu iti face contract, spune-le sa treceti pe acel meniul, faptul ca bautura va fi adusa de voi si sa semneze. bafta

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmin28 spune:

Merci ralucah ptr raspuns.Am renuntat la Tezaal ptr ca ne-a pus prea multe conditii inacceptabile din punctul nostru de vedere.Am dat arvuna la Terasa Doamnei(restaurant) si speram sa fie bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

bravo, sincer speram sa citesc asta. Nu ii stiu personal pe cei de la terasa doamnei, dar am auzit numai lucruri bune de ei, pe cand la Tezaal stiam eu ce stiam dupa cum vezi. sa fie intr-un ceas bun

quote:
Originally posted by cosmin28

Merci ralucah ptr raspuns.Am renuntat la Tezaal ptr ca ne-a pus prea multe conditii inacceptabile din punctul nostru de vedere.Am dat arvuna la Terasa Doamnei(restaurant) si speram sa fie bine.


Cosmin



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Ralucah, ce stii despre Club A.RO ?
Eu am auzit numai lucruri de la excelent in sus despre ei, dar sunt curioasa de cat mai multe pareri. Avem nunta acolo si vreau sa stiu la ce sa ma astept .
Pupici

Pisu_Miau
http://photos.yahoo.com/cocopishika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Raluca, ma bucur sa aud lucruri bune despre Terasa Doamnei pt ca peste mai putin de o luna acolo o sa avem nunta. Meniul ne ajunge ceva mai mult decat in alte localuri dar sper sa merite.
Doamne ajuta. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina24 spune:

alexia28 daca nu sunt indiscreta, cat va costa pe voi meniul la Terasa Doamnei.
Eu sunt prietena lui Cosmin si avem si noi nunta acolo pe 8 octombrie(nu pe terasa)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Foarte buna parere am mai pisoias
Mancare super buna si suficienta (cel putin pana acum sper sa nu se fi schimbat ceva) iar din cate stiu cand aduc fripturile au o adevarata regie, le aduc pe platou cu capac....si las ca vezi tu mai departe! Doar sa ai grija cu sala aia mai mica de jos, sa nu bage vreo masa sau vreun eveniment mic ca altfel va luati de par cu muzica. sau ai luat ambele spatii? Sus eu cred ca intra cam 80 pers, ei zic 100 dar este prea mult , exagerat chiar, sa crezi ca intra 100 pers.

quote:
Originally posted by pisu_miau

Ralucah, ce stii despre Club A.RO ?
Eu am auzit numai lucruri de la excelent in sus despre ei, dar sunt curioasa de cat mai multe pareri. Avem nunta acolo si vreau sa stiu la ce sa ma astept .
Pupici

Pisu_Miau
http://photos.yahoo.com/cocopishika



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput