Topul de jos si de sus al restaurantelor Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Multumesc mult, Raluca!
La ce alte surprize placute sa ma astept ?
Dl Lucian, bucatarul sef, mi-a facut o super impresie cand am fost sa vedem, ne-a adus mancare la degustat, ne-a povestit cum pune suflet in pregatirea fiearui fel de mancare, cum le aranjeaza pe farfurie, ca face inghetata cu bezea, etc . Atat de mult ne-a impresonat incat noi am fugit acasa, am luat 10 milioane si am platit imediat .
Problema ar fi cu spatiul, ma gandeam sa bagam 10 mese rotunde a cate 8 persoane fiecare, ca sa ramana mai mult spatiu de dans. Alta solutie nu stiu, iar cu nunta pe doua nivele...mi se pare cam aiurea . Ei asa au sugerat in caz ca avem prea multi invitati .
Tu ce zici? Am mare nevoie de sfaturi in privinta asta, caci ma streseaza rau ideea de a nu avea spatiu de dans suficient, sau ca se va sparge petrecerea daca se va dansa doar la un nivel si lumea va manca la ambele niveluri

Pisu_Miau
http://photos.yahoo.com/cocopishika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Corina24

alexia28 daca nu sunt indiscreta, cat va costa pe voi meniul la Terasa Doamnei.
Eu sunt prietena lui Cosmin si avem si noi nunta acolo pe 8 octombrie(nu pe terasa)


CorinaP




Corina, meniul este de 1.300.000 lei de persoana fara bauturi, tort...Avem aperitivul, pestele cu garnitura, sarmalele, friptura cu garnitura, parfe, 2 sticle de apa minerala de persoana si cam atat cred. Am dat avans de 30 mil, bine seful de sala ne ceruse 20 mil dar noi am avut atunci banii si am dat mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina24 spune:

Acelasi meniu il avem si noi si la acelasi pret.Oricum cu doua saptamani inainte o sa mergem sa-l mai aranjam putin.
Ce poti sa-mi mai spui despre Terasa Doamnei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Corina, nu prea mai cunosc mare lucru, nici nu stiu pe cineva care a facut nunta acolo sa imi spuna cum a fost. Noi am fost putin necajiti la inceput pt ca noi avem nunta pe terasa pt ca localul este prea mic, si seful de sala ne-a spus initial ca daca nu avem mai mult de 250 invitati lasa Terasa deschisa si pt altii si formatia localului o sa-si faca programul. Chestia asta nu ne-a placut deloc, mai ales ca nici nu imi place cum canta Ansamblu Doruletu', nu prea aveam incotro, alt local nu gaseam pt ca 'ne-am trezit' cam tarziu cu nunta......platisem avansul si la DJ si la formatia pe care noi o vroiam.... in fine, cert este ca ne-am dus intr-o duminica sa mancam acolo, am vorbit cu patronul si a fost ok, nu este nici o problema, putem sa ne facem nunta cum vrem. Patronul, Dl Cezar, mi s-a parut foarte de treaba.

Acum, daca stie cineva mai multe despre Terasa Doamnei... asteptam.
Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina24 spune:

Noi avem in jur de 120 persoane si am inchiriat restaurantul,nu terasa.Pe D-ul Cezar il cunoastem(prieten de familie) si speram ca servirea sa fie super si nu numai.Nu am mancat niciodata acolo dar o sa mergem intr-o zi sa vedem si noi cum se prezinta.
Mai vrb pe tema asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Buna fetelor, eu fac nunta la Restaurantul Yesterday din parcul IOR, este nou, dar e foarte frumusel, intim, super misto, exact ce ne trebuie noua. Avem in jur de 80 de invitati, meniul este 40 euro, include absolut totul, noi nu mai trebuie sa aducem nimic. Meniul contine aperitiv, peste cu cartofi natur, sarmalute, friptura de pui si porc cu cartofi prajiti, tort, fructe, diverse bauturi.
suntem foarte multumiti de meniu si de pret, eu zic ca e convenabil.
Eu zic ca e un restaurant de inalta clasa si de abia astept sa vad cum va iesi marea petrecere.

http://compage.totalnet.ro/edy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Care e restaurantul Yesterday? Pe unde vine? E cumva cel de linga biserica de lemn din parcul Titan? Ca daca ala e ... eu sper din tot sufletul sa n-aveti surprize neplacute ... Noi am fost intr-o simbata si am mincat niste clatite cu inghetata sau ciocolata, nu mai tin minte ... clatite mai proste ca alea n-am mincat in viata mea, parca erau o talpa! Cauciuc, nu altceva, nici nu le taia cutitul! Si a mai si durat o gramada pina le-a adus, desi erau 3 persoane in restaurant ...

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Ala e Boghi! Si noi am fost de doua ori acolo de cand s-a deschis si nu ne-a placut. Prima oara cand am fost era un fum de il taiai cu cutitul, a doua ora am fost chiar saptamana trecuta cu niste prieteni... si am avut o neplacere. Prietenei mele i s-a adus gratarul de pui cu aperitiv din par natural. N-am facut scandal doar am cerut o alta portie, nu s-a comentat si ni s-a adus o noua portie fara fire de par.
Sper sa nu aveti neplaceri si mare atentie la aerisire!!!!


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Album poze
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Chestia cu clatitele se poate intampla si la case mai mari...crede-ma, de exemplu: Casa Armatei; chiar aici pe forum am citit niste chestii urate despre ce li s-a intamplat unor fete care au facut nunta la casa Armatei. Sa fim serioase nu exista vreun restaurant care sa nu aiba macar o mica scapare.
Noua oricum ne-a placut, am mancat acolo si ni s-a parut ok si sunt sigura ca nu vor fi mari probleme.
Sa fim optimisti!!!
O sa va povestesc dupa nunta cum a fost.

http://compage.totalnet.ro/edy/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Mda...ce sa zic....pai normal ca nu ai facut scandal ca era la mine in strachina.......da ma rog, zic mersi ca era din cap si nu din alte parti, ca nu mai mancam in viata mea pulpa la gratar :))))
Eu una nu mai manac acolo...JUR


quote:
Originally posted by bibyrox

Ala e Boghi! Si noi am fost de doua ori acolo de cand s-a deschis si nu ne-a placut. Prima oara cand am fost era un fum de il taiai cu cutitul, a doua ora am fost chiar saptamana trecuta cu niste prieteni... si am avut o neplacere. Prietenei mele i s-a adus gratarul de pui cu aperitiv din par natural. N-am facut scandal doar am cerut o alta portie, nu s-a comentat si ni s-a adus o noua portie fara fire de par.
Sper sa nu aveti neplaceri si mare atentie la aerisire!!!!


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Album poze
Nunta noastra



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput