povesti de succes

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

.holla,fetelor!Eu sunt la mamici de ian-feb2006,dar vreau sa va scriu povestea mae,poate va fi cuiva de folos.La 14ani m-am imbolnavit de anorexie,am slabit vreo 8kg inputin timp si de aici a rezultat amenoree sec(lipsa ciclului)si ulcer duodenal(in afara de depresie,etc).Apoi am trecut la bulimie,dar menstruatie regulata nu aveam,asa ca au inceput sa ma ttateze cu anticonceptionale si alte prep. hormonale pe la vreo16ani.De pb.de fond nu se ingrijea nimeni,pt ca se considera boli de fete alintate.La controale eco si ginecologice ba aveam organe infantile ,ba uter retrovers,ba organe normale.Pana pe la vreo23ani ciclul imi venea numai cu pastile,ce )sa mai sper sa raman insarcinata...CAND M-AM CASATORIT(acum 2ani)am renuntat la orice pastila,eram satula de ele.Dupa un timp,ciclul a inceput sa vina cat de cat regulat si am inceput sa speram la .Dar fiecare luna aducea o dezamagire,am facut o gramada de teste de sarcina-negtive bineinteles.SOTUL meu,tare amarat,iar eu disperata.Am inceput acum vreo 2luni un tratament naturist pe baza de laptisor de matca cu ginseng si minerale,propolis si miere(asta pt lipsa de energie,nicidecum pt bb).sunt fiole de baut dim pe stomacul gol.AM inceput sa ne rugam si pt bb,iar DOMNUL SE PARE CA NE-A ASCULTAT.Cred ca minunea se datoreza mai mult Lui decat trat naturiste,cert este ca ultima menstra am avut-o pe 15apr.LA vreo 2 zile de cand ma asteptam sa-mi vina am luat un test si l-am facut crezand ca o sa iasa neg din nou.Cand am vazut a 2a liniuta am crezut ca fac infarct,iar sotul cand i-am spus ,nu m-a crezut. Eram amandoi ca batuti in cap,nu puteam sa ne bucuram pt ca nu credeam ca e sigurA Doua zi am mai luat un test,si a2a liniuta intarzia sa aparadar apoi(mai anemica)si-a facut aparitia.TRei nopti nu am dormit si inca plutim printre nori.Acum sper ca totul sa fie bine si bebele sa nu fie afectat de toate problemele pe care le-am avut si le mai am.Oricum Domnul mi-a facut cel mai frumos cadou de ziua mea(pe 1iunie fac25ani).Va pupic pe toate
Mirelutza ,care-l asteapta pe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

[red]Mirela[/red, impresionanta povestioara ta! sa fie intr-un ceas bun!!!!!!!
Sa stii ca mi-ai mai ridicat moralul!
Pupici, Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Sa va ajute Dumnezeu sa aveti copii sanatosi si norocosi.

Lamuriti-ma si pe mine, va rog. Analiza anticorpilor antispermatici se face din singe? E o perioada anume din ciclu cind se face aceasta analiza?

Va multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mieke spune:

Buna ziua fetelor,m-am gindit sa va spun si eu povestea noasta.Dupa o endoscopie si o laparascopie datorita faptului ca am avut o endometrioza care era destul de avansata(ma balonam si aveam dureri griaznice in prima zi de ciclu menstrual)dupa o sarcina pierduta la noua saptamini si dupa 9 inseminari suntem parintii unei printese scumpe si dulci de 5 luni.Toate au durat 4 ani dar nu ne pare rau,chiar daca au fost momente cind nu mai puteam cind nu mai aveau unde sa mai imi faca injectiile hormonale inainte si dupa inseminatii,cind imi era rau ca trebuia sa ma duc la ginecolog pentru a vedea cit de mare este folicul.Copilul meu sa nascut cu 5 saptamini mai devreme pentru ca eu am avut preeclampsie dar este un copil sanatos si vesel si rasfatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Sa-ti traiasca printesa, Mieke! Dai sperante fetelor care fac inseminari ca pot exista si reusite.

Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Dragele mele, sunt pe site de putina vreme...sa fie vreo luna, ma chinui si eu de vreo 3 ani sa raman insarcinata si nu prea imi iesea! Mi-am notat si eu tratamentul cu ceaiuri fiind hotarata sa-l urmez (chiar am cumparat si am baut ceai de codita soricelului in luna mai), suntem in 6 iunie si nu mi-a venit...am o intarziere de o saptamana si cu un test pozitiv de sarcina! Azi mergem la, sper sa fie totul asa cum imi doresc! Nu stiu cum as suporta daca ceva ar fi in neregula.
Va pup si va doresc tot binele din lume ca stiu foarte bine prin ce treceti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Mirela10, felicitari si sa dea D-zeu sa aveti un bb sanatos. Poti sa ne spui exact ce produse ai luat cu ginseng,laptisor de matca,propolis, minerale... cat si cum ? Poate se prinde si la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Am ras si am plans citind povestile voastre. Sa va bucurati de vostri, sa fie sanatosi si trageti-ne si pe noi, celelalte aspirante, de manecuta la gravidute. Pliiiiiz!


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Dragi prietene, dupa un an si jumatate de la deschiderea acestui subiect, iata ca mai sunt mamici sau aspirante, ca si mine (si una si alta) care il parcurg de la un capat la altul.
Eu am o minune de fetita de 3 ani si jumatate pentru care "pregatirile" au durat foarte putin: vreo 3 luni daca imi amintesc bine. S-a intamplat frumos si repede.
De mai bine de un an de zile am declarat ca vrem inca un copilas. Si daca la inceput am lasat in voia Domnului, cand ne aduceam aminte si cum se putea (ca sotul avea destule deplasari afara din tara - culmea atunci cand se intampla si perioada mea de fertilitate), acum am hotarat sa ne tinem de treaba cu mai multa atentie. Si poate n-ar strica si ceva investigatii...
Minunile pe care voi ni le-ati impartasit sunt pentru mine extraordinare exemple de viata si vointa. Va multumesc din suflet pentru incurajarile care au ajuns direct la sufletul si in mintea mea. Rog din suflet moderatorii sa lase deschis acest forum cat mai mult cu putinta, pentru ca niciodata nu stii ce suflet deznadajduit ar mai putea fi salvat, luand invatatura de la fete mult mai incercate de viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

Dragele mele,
Iar m-ati facut sa pling la servici cu peripetiile vostre. Ma bucur pentru voi, pentru reusitele voastre si ma rog pentru sanatatea bebelusilor vostri. Sa fi-ti sanatosi cu totii, mamici si tatici si bebelusi. Iar pentru noi restul, cele care inca mai speram sa devenim mamici, sa ne rugam firbinte la Maicuta Domnului... o sa ne ajute, am credinta asta.
Undeva acolo, avem si noi un ingeras care are nevoie de noi.
Va sarut.

Mergi la inceput