Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Diana,

Imi pare rau sa aud de problemele astea. Stiu ca mai toate femeile ar opta pentru cezariana daca ar fi dupa ele dar in multe feluri nasterea naturala este cu mult mult mai simpla. In cazul tau insa... se intelege ca nu ai de ales. Adresa mea de e-mail este andreea_ciontu@yahoo.com.

Pupici de la Andreea si bb de 11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana Negescu spune:

Andreea, s-a notat adresa si o sa-ti scriu de indata ce am mai mult timp. Pana una alta, desi nasti dupa mine, ce ai si unde te-ai gandit sa nasti?
pe tine si pe de 11 saptamani.
Dienutza si de 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Diana,

Eu merg la Bogdan Marinescu de la Giulesti. E un doctor bun, eu merg la el de doi ani si se pricepe bine atunci cand sunt sarcini cu probleme, dar, ca mai toti doctorii buni, e super ocupat si destul de greu de abordat la orice ora. Vreau sa nasc cu el indiferent cum, natural sau cu cezariana. Tu ai mai aflat cate ceva despre doctorita ta?


Andreea si bb de 11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madeleine spune:

Buna tuturor!
Eu ma pregatesc sa nasc in luna ianuarie si voi merge la doamna doctor Magda Petrache de la maternitatea Polizu. Am ajuns destul de tarziu la dansa (in urma cu o luna) si nu o cunosc foarte bine, insa pana acum sunt foarte multumita de modul in care au decurs consultatiile.
Imi puteti spune daca a mai nascut cineva cu dansa si eventual care sunt conditiile la Polizu ?
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXA spune:

Dr. Iliescu Marian - spitalul Filantropia , medic f bun , prompt ,chirurg bun ( nu numai pentru cezariana , dar si pentru alte operatii )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana Negescu spune:

Fetelor!!!!! Cam am treaba, dar tin sa va raspund:
Pt. Andreea: Din cate stiu eu, Dl. Bogdan Marinescu este un om deloc tanar avand in vedere ca mama mea m-a nascut pe mine cu el. Nu neg ca n-ar fi , insa si eu am avut-o pe o tipa f buna cu care a nascut matusa-mea. Era si prietena de familie si se stia despre ea ca este buna dar de moda veche. Iar la Bogdan Marinescu, pot ajunge fiindca prietena mea a lucrat cu fi-sa pana sa se marite si sa plece in Elvetia. Fi-sa, nu prietena mea. Imp. este sa ai incredere in tau si atat. Uite ca eu nu am avut in Trailescu care nu stia sa zica decat "vazand si facand", "nu se stie", "om trai, si-om vedea" si era super pesimista. Asa ca am schimbat-o!!!!!!
Pt. Magdalena: Eu am facut cu Magda Petrache o ecografie transvaginala chiar la Polizu, unde trebuia sa si nasc. M-am dus cu o Trailescu care este o buna prietena de-a ei, si nu pot sa spun ca am fost f incantata. Eu eram deja pe masa si ea avea ceva de povestit... Dupa care imi spune ca am gemeni dar nu sunt egali deloc. Afla ca nu am deloc gemeni (desi mi-as fi dorit). Oare ce vazuse, ma intreb eu???!!!
Cat priveste Polizu, am auzit ca sunt conditii foarte bune. Citeste si tu ce au scris fetele in celelalte pag (tot d-aici) si o sa afli. Iar ca sectie pentru nou-nascuti, au cea mai bine pusa la punct sectie din toate maternitatiile din buc. Si asta o stiu din surse mai mult decat sigure si oficiale.
pe toate si mai vb.
Dienutza si de 16 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Diana,

si eu sunt super prinsa si nu am timp sa mai scriu nimic, in perioada asta parca toata lumea a luat-o razna. Eu am incredere in el. Intr-adevar, Marinescu tocmai a implinit 60 de ani de vreo trei saptamani dar nu mi se pare deloc invechit si desi multa lume se plange de el ca ar fi ciufut si uracios eu, una, nu am de ce sa ma plang. Cu mine a fost in permanenta amabil, ba chiar glumet.

Pupici,

Andreea si bb de 12 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelursu@k.ro spune:

Fetele, dar de Cristina Vasiliu de la Municipal puteti sa-mi dati informatii ca nu am gasit nimic. multumesc gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana Negescu spune:

Andreea, cred ca asta este cel mai imp. Sa ai incredere in tau. Increderea face cat jumatate din totul sarcinii si al nasterii.
Si eu am multa treaba si pe deasupra nici nu mai pot sa intru toata ziua-buna-ziua pe net intrucat a facut iubitul nostru sef scandal ca a venit netul prea mult. In concluzie, trebuie sa reduc si eu statul p-aici.
Dar mai vb noi.


Dienutza si bb de 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Diana,

Aveti dial-up la serviciu? Stiu cum e cu sefii, am avut si eu unul din asta care gasea diverse motive sa ne scoata din sarite. Ai rabdare cu el, saracul gandeste-te ca scapi de el o perioada.

Mai vorbim. Eu mai vin la serviciu pana pe 24... dupa aia probabil ca o sa mai intru de acasa dar o sa fie mult mai rar.

Pupici,

Andreea si bb de 12 saptamani

Mergi la inceput