Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana Negescu spune:

Fetelor, am o intrebare. Nu am inteles prea bine: in cadrul listei apar medici scrisi cu rosu. Despre ei s-a scris numai de bine sau si de rau? Oricum cred ca depinde mult de momentul in care reusesti sa prinzi un medic. D-aia sunt atatea pareri controversate: cand de bine cand de rau despre x medic.
Poate imi raspunde si mie cineva la intrebare. Multumesc mult.
Dienutza si bebe de 15 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

despre medicii marcati cu rosu s-a scris si de rau. nu neaparat la topicul asta. in fond conteaza foarte mult increderea ta in medic. ce am observat, medicii "inrositi" sunt foarte aglomerati, solicitati, probabil de aceea mai dau mici dar regretabile rateuri.

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana Negescu spune:

Ma bucur ca mi-a raspuns si mie cineva. O sa intru pe subiectul ala cu "se intra pe forum numai de la servici?". Acum mai am o problema: cum sa schimb nume utilizator, adica sa nu-mi apara numele intreg, ci altceva, cand postez un mesaj?
Nestiind cui sa ma adresez pentru ajutor, am creat chiar si un subiect pe tema asta, sperand ca un moderator imi va raspunde. Dar poate ma ajutati voi sa fac chestia asta. Multumesc mult fetelor.
Da, ai dreptate, mihuletu, cu cat sunt mai ocupati, cu atat ti se par mai distanti. Conteaza foarte mult increderea pe care ti-o insufla.
Eu una sunt speriata de moarte de lunile care urmeaza.
Dienutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Diana,
Nu cred ca ai de ce sa fii speriata. Depinde si de medic, e drept, dar ai inca timp sa te razgandesti asupra medicului ales. Daca nu este atent cu tine si nu iti raspunde la intrebari (majoritatea evita sa iti raspunda la toate intrebarile), atunci poate incerci sa mai consulti un medic. Eu asa am facut.Cat despre cele spuse rau despre doctori... Sa nu uitam ca sunt si ei oameni si ca orice om are dreptul sa greseasca (chiar daca greselile lor ne afecteaza pe noi mai tare)

Andreea si bebel de 11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Diana,

Du-te in "Profil personal" si acolo poti sa schimbi ce date vrei tu.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erika23 spune:

Dar ce parere aveti de Dr CARJA de la spitalul Elias din Bucuresti?

Baldau Brindusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erika23 spune:

Parerea mea e sa incerca-ti si la DR. FILIPESCU de la Cantacuzino, eu am nascut cu el si in timpul sarcini a fost f atent cu mine, dar mai am si cateva prietena care au nascut tot cu el si nu s-au plans...
Acum depinde de parerea fiecaruia...
Multa sanatate si nasteri usoare!!!

Baldau Brindusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana Negescu spune:

Andreea,
Am fost in profil personal si poti schimba orice, in afara de ceea ce ma intereseaza pe mine, adica de nume utilizator.
Oricum, am hotarat sa las asa.
Cat priveste doctorul, acum sunt mai linistita ca am schimbat deja 2 medici si sunt la al treilea. Tocmai d-aia intrebam de D-na. Draghici de la Municipal. De fapt, ma intereseaza sa stiu daca este un bun chirurg pt. ca o sa fac cezariana. Deci acum sarcina mea evolueaza normal, dar am avut probleme. De nastere sunt eu speriata.
Vroiam sa-ti spun mai multe chestii, dar cum sunt la sf. de program, nu prea imi mai pot aduna ideile.
pe tine si pe de 11 saptamani.
Noi: Dienutza si de 15 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Diana,

De ce sa faci cezariana? Asa vrei sau asa trebuie? Daca vrei sa vorbim mai pe larg scrie-mi pe mail si vedem mai departe ce facem.


Andreea si de 11 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana Negescu spune:

quote:
Originally posted by andreea_s

Diana,

De ce sa faci cezariana? Asa vrei sau asa trebuie? Daca vrei sa vorbim mai pe larg scrie-mi pe mail si vedem mai departe ce facem.


Andreea si de 11 saptamani


Andreea si de 11 saptamani,
As vrea sa-ti trimit un mesaj, dar nu stiu unde si nici cum sa fac
Dar daca ma ajuti, o sa reusesc. Am incercat eu ceva dar nu a mers
Ca sa-ti raspund la intrebare, da trebuie sa fac cezariana din cauza problemelor pe care le am cu spatele: mai precis discopatie la L4-L5 nou-nouta, facuta anul asta in ianuarie, cu spitalizare, cu tratament si la un pas de operatie + o usoara semipareza pe piciorul stang (tot din cauza asta)dar care si-a revenit din cauza varstei si a tratamentului urmat la iesirea din spital timp de 1 luna de zile. nu? S-atunci a zis doc (atat aia de spate cat si gineco) ca nici nu se pune problema de nastere naturala.
Acum sincera sa fiu, chiar daca nu aveam problemele astea, tot pentru cezariana as fi optat, cred. Nu stiu ce sa zic. Alegerea a fost astfel mai simpla.
Da-mi mail-ul si iti povestesc mai multe daca vrei.
Dienutza si de 15 saptamani.

Mergi la inceput