Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anchi spune:

stiti ceva despre dr. virginia ionescu de la clinica marie stopes din bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Umflatzel spune:

Draga roxanacaz,
este ingrozitor ce ne povestesti tu despre prietena ta si dr. Suciu. Slava domnului ca mai traieste in urma unei asemenea incompetente. Sunt ft indignata drept pt care am deschis un subiect cu lista medicilor incompetenti: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=15658" target="_blank">http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=15658 in care te-as ruga sa mai treci odata experienta ta neplacuta cu prietena ta. Nu se poate, trebuie sa facem ceva cu acesti medici (care se pretind a fi medici), poate prietena ta ar trebui sa il dea in judecata mai ales ca nu mai poate avea copii! Cu asa ceva nu este de glumit! Este viata noastra si a bebeilor nostrii in joc.
Hai ca m-am suparat tare !
Umflatzel, 33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

ORADEA-Liana Antal-jos palaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Draga roxana,

Ii doresc din toata inima sanatate multa prietenii tale si-mi pare tare rau pt. cele intamplate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Feli spune:

Daca cineva are nevoie de un ginecolog bun ,un om cu suflet mare si un medic excelent cauta-ti DR. MUBARAK GABRIAN NABIL.Il gasiti la spitalul Cantacuzino(aici nu ii stiu programul) sau la Policlinica Titan (Luni-Miercuri=14-21;Marti-Joi 7-14; Vineri -rotatie).Este un medic extraordinar m-a salvat si pe mine si pe mama mea si personal regret doar ca nu l-am intalnit mai devreme si ca am trecut prin mainile unor medici doar cu diploma .Cu multa sinceritate il recomand
Multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diafera spune:

Dragele mele,

Am intrat pe acest subiect sperand sa gasesc nu numai date despre medici ginecologi, ci si despre medici de familie. La mine e ceva mi complicat. M-am localizat recent in Bucuresti, mi-am intemeiat o familie, curand ne vom si muta in casa noastra.. deci ne vom face si buletine de Bucuresti. Din cauza faptului ca nu am inca buletin de Bucuresti nu m-am inscris pana acum la un medic de familie.. ci am consultat medicul de familie din localitatea de unde venim care este chiar din familie. Un al doilea motiv pentru care nu m-am inregistrat la un medic in Bucuresti este ca eu sufar de "rinichi polichistic bilateral", o boala ereditara incurabila. Pentru asta tin foarte mult sa gasesc un doctor absolut deosebit, cu multe cunostinte in domeniu care ar stii unde sa imi dea trimiteri pentru investigatii anual. (caci boala trebuie urmarita pas cu pas). Am 2 ani de casnicie si nu am inca copii. Parerile sunt impartite...unii spun ca nu am voie sa fac copii deoarece o sarcina mi-ar declansa boala (ar grabi-o). Se cunosc cazuri cand mamica suferinda de o astfel de boala a mai trait cativa ani dupa nastere. Imi doresc foarte mult copii si sunt si alte pareri care imi sustin dorinta. Trebuie doar sa ma ingrijesc foarte bine..sa am grija ce mananc si la o eventuala sarcina sa fiu foarte atent supravegheata si numai nastere cu cezariana. Va dati seama deci de ce imi caut in primul rand un medic de familie foarte bun . Ma poate ajuta cineva?

Va multumesc, Aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

draga aura, nu esti singura cu astfel de probleme. eu am rinichiul drept ectopic presacrat (intre uter si osul sacru), iar stangul este malrotat. in plus uterul este bicorn (are 2 "incaperi"). si mie mi s-a spus ca voi naste numai prin cezariana si ca daca voi fi graviduta, Doamne ajuta, va trebui sa fiu supravegheata su strictete. eu am medicul de familie la spitalul v. babes si sunt ft. multumita de el. daca vrei amanunte scrie-mi pe privat. te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

Stie cineva cum e la maternitatea Caritas? De dr.Ispas Cornelia a auzit cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Milia spune:

Roxana, e ingrozitor ce povestesti... mai ales ca nu e un caz singular... Pacat ca ai scris aici, unde lumea nu observa, vizitand subiectul pentru alte motive si nu ca sa comenteze ceea ce ai scris tu. Cred ca nimeni nu poate avea pretentia ca cineva sa citeasca toate cele 22 de pagini inainte de a pune o intrebare. Poate ar fi bine sa muti ceea ce ai postat aici in subiectul special creat.

Cand citesc si aud astfel de povesti mi-e groaza sa ma mai duc la medic... uneori din acest motiv asteptam prea mult pana ne prezentam la consultatie (mai sunt si alte motive)...

Ii doresc multa sanatate prietenei tale, sa ne tii la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Constanta:
Medici obstetrica-ginecologie:Dr.Leonte(Pol.cu plata),Dr.Daduianu,Dr.Rusa jr.(Spit.Clinic de Urgenta)
Medici chirurgi:Dr.Aschie(Spit.Clinic de Urgenta)
Microbiolog:Dr.Barbulescu(ProVita)
Tot respectul meu ptr.acesti MEDICI.
Si lista mai poate continua...

Mergi la inceput