Liste medici (1)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns barsines spune:

La clinica Sanador (B-dul Decebal) se pot face diferite tipuri de ecografii pentru sarcina, in functie de varsta sarcinii. Nu stiu cat de complexa vrei tu sa fie ecografia, dar poti sa incerci. Ca pret : o ecografie de sarcina trim. I-II costa 1 milion lei. Trebuie sa suni sa te programezi. Apoi mergi exact la ora programata si astepti maximum 10 min (cel mai des deloc) pana intri. In functie de medicul la care vrei sa faci ecografia, trebuie sa te programezi din timp. Sunt unii medici la care trbuie sa te programezi cu 1 luna inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barsines spune:

A nascut cineva cu Dna doctor Gabriela Dinca de la Polizu ?
Povestiti-mi si mie, va rog.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

quote:
Originally posted by Diio

Dragi mamici,
A nascut cineva cu d-na dr. Denisa Protopopescu din Municipal Bucuresti?
Daca aveti informatii despre dumneaei, le astept cu mare interes.
Multumesc!


Imi place de ea, e super draguta.
Am nascut eu acum 5 saptamini prin cezariana si nu am pentru ea decit cuvinte de lauda. Are mina buna, operatia deja mi s-a vindecat si ne simtim bine si eu si bebe.Eu am nascut vineri la ora 12.00 si chiar daca nu ma asteptam a venit sa ma vada si simbata si duminica,chiar daca era libera.Deci ,ti-o recomand cu cea mai mare incredere. Apropo, datorita faptului ca a avut grija de mine pe timpul sarcinii atit de bine, am nascut un bebe de 4,700 kg,super dragalas.Daca mai vrei detalii scrie-mi un mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

quote:
Originally posted by laura111

Buna fetelor !
Urmaresc forumul de cateva zile dar abia acum mi-am facut curaj sa scriu. In Constanta, daca stie cineva un medic bun d.p. v. profesional dar si intelegator cu pacientele (adica sa aiba rabdare sa te asculte desi nu te-a mai vazut si nici nu i-ai mai "cotizat")va rog sa-mi spuna si mie. Eu am un baietel de 3 ani si jumatate nascut prin cezariana si de ceva vreme tot "prestez" intens in speranta unui al doilea bb. Acum 2 luni am pierdut o sarcina in 5 saptamani (avort spontan, cauze necunoscute deoarece au fost neinvestigate)si as vrea sa ma vada un medic si eventual sa-mi spuna ce sa fac ca sa se "prinda" repede si bine. Dl. dr. cu care am nascut eu e f. f. aglomerat, pleaca mult din oras pe la conferinte si as dori pe cineva mai accesibil. O prietena mi l-a recomandat pe dr. Tica . Voi ce stiti de el ? Sau de alti medici din Constanta ? Va pup, Laura - mama lui Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Draga Laura,


am intrat ceva mai tarziu pe forum, dar cred ca tot iti mai pot da un sfat. In Constanta ti-l recomand pe domnul dr. Gucci George. Este super. Din punct de vedere profesional este atat de bun incat poate da diagnostic si prin telefon. Eu sunt din Bucuresti. Dl. Gucci este prieten de familie cu ai mei si nu de putine ori ne-a ajutat foarte mult, pe mine si pe sora mea. Apeleaza cu incredere la el. Niciodata nu este prea tarziu.

Cu drag

Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabana spune:

Saluatare fetelor,

o cunoaste cineva pe doamna dr. Ioana Miloiu de la Giulesti. Ce parere aveti despre dansa? Primul control ginecologic mi l-a facut dansa. Nu prea am fost multumita. Dupa ce m-am dat jos de pe masa, am sangerat, si am avut o jena cam 2 zile. Dansa mi-a spus ca am sangerat din cauza ca am colul imflamat. oricum mi s-a parut cam expeditiva si nu prea dispua sa stea de vorba cu mine. Stau si ma gandesc daca s-a purtat asa intr-un cabinet privat, cum s-o purta in spital. Eu si sotul meu ne dorim un copil si vreau sa-mi aleg din timp un medic care sa ma aiba sub urmarire, sa fie f. bun d.p.d.v. profesional si sa comunice cu mine. Cam greu, dar trag nadejde ca in tara asta s-or mai gasi si oameni care isi fac meseria din pasiune. Voi ce parere aveti.

Cu drag
Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

Buna ziua tuturor,
Ce stiti despre Dr.Ispas Cornelia de la Caritas? Pana acum mie mi se pare OK, adica sunt multumita de felul in care se implica, dar la nastere...? Cum este maternitatea Caritas si ce tarife se practica. Eu ar trebui sa nasc in aprilie dar mi s-a depistat un fibrom de 26 mm si nu se stie ce se va intampla. Ati putea sa-mi impartasiti din experienta voastra, daca ati trecut prin asta.
Multumesc mult,
Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

quote:
Originally posted by Karla

Cine stie? Dr. Suciu are ecograf performant la cabinet? Doresc sa cunosc pretul unei ecografii sau dac cineva cunoaste un cabinet particular unde nu se sta cu orele la cozi si la care se poate face o ecografie complexa.
Astept raspunsurile voastre.



Dr. Suciu - Consultatia cu tot cu ecografie a fost 400.000 lei, acum 2 luni de zile. Am facut programare, cu o zi inainte (are program zi de zi de la 16-20 seara), si la ora programata am intrat la el in cabinet. Din pacate nu stiu cat e de performant ecograful (desi are si ecograf normal, si "vaginal"), si ce nu mi-a prea placut mie acolo, la ecografia normala nu ai parte de intimitate, de fapt nici la consultatie, pentru ca cei care sunt in sala de asteptare, aud totul. Iar doctorul e destul de grabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Dragele mele! Acum ceva timp intrebasem si eu daca stie cineva ceva ceva de Dr. Suciu...Si cred ca eu mi-am gasit singura raspunsul! Nu vreau sa judec, sa trag concluzii, desi in sinea mea nu pot sa nu fac asta. O sa va povestec doar ceva si voi trageti ce concluzii doriti.

O prietena buna de a mea a descoperit acum cateva saptamani ca are ceva dureri la "instalatie", cum ar spune sotul meu. OK. Pana aici nimic extraordinar. Toate am avut candva ceva probleme. Asa ca s-a decis sa mearga la Dr. Suciu. Biiineee....A fost si i-a spus ca are o rana pe col, cu infectie si niste chisturi. I-a dat tratament de inflamare a colului si de eliminare a chisturilor. A luat fata patilutele, a rabdat dureri groaznice, iar medicul i-a spus ca e normal sa o doara, bla-bla, ca asa e la infectie. Joi i-a cauterizat rana pe col si iar a avut niste dureri de neimaginat. Vineri si sambata s-a simtit rezonabil, daca putem spune asta, tinand cont de faptul ca tot ce reusea sa fac era sa se miste dintr-o parte in alta a casei. Duminica au inceput crizele. Nu se mai putea tine pe picioare. Luni la fel. Dimineata a stat doar o ora si jumatate in patru labe in casa, pt. ca nu s-a putut misca de durere si nu era nimeni acasa. A tot incercat apoi sa il sune pe medic. S-a intamplat ca eu s-o vizitez si vazand cat de rau se simte am stat cu ea toata ziua. Pe la 4 a dat in sfarsit de medic, i-a spus ce se intampla. Omul asta i-a zis ca nu-i nimic, ca i-au iesit niste analize, din care reiese ca e imuna la o serie de antibiotice pe care le lua. Si i-a recomandat ceva la 1 mil. de lei. A mers cineva si i le-a luat. Chiar daca toata ziua s-a simtit rau, s-a bazat pe ceea ce i-a spus medicul, ca o sa-i treaca de la alea si daca nu, il va suna ea seara, sa-i spuna. Atata tot ca spre seara a intrat in criza, s-a albit, a dat ochii peste cap, a inceput sa aiba spasme si si-a pierdut cunostinta. Abia la urgente, la Floreasca, unde mai intai au ignorat-o o perioada, dar, ma rog, asta e alta poveste, am aflat mai multe. Cand in sfarsit a vazut-o cineva, decizia a fost clara: intra in operatie, de urgenta. Avea hemoragie interna. Daca mai intarziam, mersul la spital nu mai avea sens. A fost ultima ei sansa. Si ce am aflat? Ca nu avea nici un chist, ca totul era bine, in afara de o sarcina extrauterina care i-a sfasiat o trompa, i-a afectat ovarele si posibiliatea de a mai avea vreodata copii.

Si acum atat vreau eu sa intreb: e normal ca un medic, care el se considera medic, dupa atatea controale, ecografii, dupa o cauterizare si orice mai vreti voi, sa aduca pe pragul mortii o femeie, pt. ca nu si-o fi dat el seama ca e sarcina extrauterina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irismetal spune:

Salutare fetelor,
Vreau si eu sa ma lamureasca cineva.

Am 17 saptamani si am fost in dilema deoarece nu stiam ce ecografie sa fac, am facut 2D si probabil ca urmatoarea o sa fie 3D.
Va rog sa-mi ziceti si mie cele care ati facut 3D, la aceasta ecografie imaginea este chiar tridimensionla, adica este o imagine atat de clara ca si cand te-ai afla acolo si ai privi?
Din cate stiu eu asta inseamna tridimensional.

Va pup si s-auzim de bine!

Mergi la inceput