probleme hacking

probleme hacking | Autor: admin

Link direct la acest mesaj

Dragii mei,

din pacate ieri userul mihaitexas s-a folosit de un exploit care l-am avut in aplicatia de forum si a reusit sa se logheze ca administrator.

A atacat mai multe persoane cu care a avut discutii contradictorii si moderatorii.

Apoi a incercat sa-si stearga toate urmele din profilul personal.

Avand in vedere ca noi nu am fost online TOATA ZIUA, Mihai s-a desfasurat in voie.

Spre ghinionul sau noi am reusit sa aflam cine este, unde locuieste, cu ce se ocupa, avem pana si poza lui de pe un site de freelancing.

Avand in vedere ca este american urmeaza sa depunem o plangere la FBI. Trebuie sa ne documentam mai intai care este procedura care trebuie urmata. Avocatii nostrii studiaza deja problema.

Ne pare rau ca cineva incearca sa-si faca dreptate in acest mod si speram ca o sa regrete amarnic acest lucru.

Cu stima
Desprecopii.com

P.S. Noi am reusit sa curatam majoritatea mizeriilor pe care le-a facut. Din pacate a trebuit sa stergem poza de profil a catorva membrii. Daca mai sunt probeleme va rugam sa ni le semnalati.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

eu v-am zis ca e ticnit mucenicul nostru.
imi pare rau, sper sa puteti remedia problema cat de rapid cu putinta.

Ok ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

oau, ce intorsatura a luat povestea cu mihaitexas !

later-edit : daca s-a logat ca administrator, nu credeti ca ar fi posibil ca mihai sa fi intrat si in conturile userilor DC cu care s-a contrazis, pentru a le hack-ui adresele de mail sau mai stiu eu ce ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Laura, editeaza-ti mesajul si nu-i da satisfactie. Da-l incolo.
CorinaDani: ba cred ca e posibil. Eu tot timpul folosesc adrese de mail de spam pt forumuri, comunitati, FB, etc. Adica nu cu date reale, bla. Pt ca nu vad de ce as face asta. Datele mele sunt ale mele si atata timp cat nu vine cineva sa imi ceara copie dupa buletin la logarea pe un forum, pot sa zic ca ma cheama si Spanac Putrezescu, ca am 102 ani si locuiesc pe muntele Sinai.
Sugerez tuturor sa isi pastreze datele personale...pentru ei, si sa-si faca niste adrese generice de mail in care sa se duca tot spamul: notificari de la companii, spam de reclama la produse, conturi de login de forum, notificari de la FB si tot asa.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Era aparat puternic dE anumite forumiste...care i-au scris mesaje cu pareri de rau...cate jumatate de pagina....Din punctul meu de vedere....q.e.d.

Si mie mi-a sters o postare de la S.C.....De azi dimineata.



"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

ina, am editat, dar am pastrat ideea.



"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"
Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Era aparat puternic dE anumite forumiste...care i-au scris mesaje cu pareri de rau...cate jumatate de pagina....Din punctul meu de vedere....q.e.d.

Si mie mi-a sters o postare de la S.C.....De azi dimineata.



"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"
Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



acuma deh, n-or fi stiut nici alea / aia cat e de zurli. Nu cred ca are rost sa avem ceva cu aparatorii sai. Decat daca vrem sa lansam vreo echipa de fotbal "FC Martirii Persecutiei DC"

tin minte ca zisese careva ca e ca un Kafka printre ghiorlani, sau ceva asemanatori.

Eh poftim ce facu Seneca matale

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Imi pare rau pt toate problemele tehnice si nu numai.
Sper ca ati reusit sa remediati tot





Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Wow, jihad crestinesc...nostim.

Noroc ca eu am respectat recomandarile Inei de dinainte.

Later edit: faptul ca nu-mi schimba poza la profil e tot din cauza urmasului lui Chuck Norris ?

Latter edit: s-a rezolvat, merci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Stati linistiti ca nu va poate sparge contul de mail sau alte conturi. Noi nu avem astfel de date pe server iar parola voastra de aici nu poate fi decriptata sub nici o forma pentru ca este encriptata cu un algoritm foarte complex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Va dati seama ce sarba a bagat prin casa de bucurie dupa faza asta a rasunat tot Texasu'

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput