Infacol - medicamentul minune?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

si inca o intrebare: unde depozitati flaconul? Pe prospect scrie a nu se depozita la temp mai mari de 25 grade. Deci nu trebuie sa stea la frigider, nu? Eu il tin la noi in camera pe noptiera.
La frigider nu il tin ca il dau in gurita copilului direct, si sa nu pateasca ceva la gat.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

Citat:

Acum ii fac doua bibe: unul mic cu mustele, pe care il dau la inceput cand e lacom si nu isi da seama, apoi dupa ce termina il bag pe celalalt normal. ceai simplu nici sa nu auda, se stramba si impinge tetina cu limbuta.


Ce-i aia "mustele"?
Un copil alimentat cu lapte praf nu e considerat constipat decat daca nu are scaun 2 zile... daca al tau face zilnic e mai mult decat ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marianebuna

Citat:

Acum ii fac doua bibe: unul mic cu mustele, pe care il dau la inceput cand e lacom si nu isi da seama, apoi dupa ce termina il bag pe celalalt normal. ceai simplu nici sa nu auda, se stramba si impinge tetina cu limbuta.


Ce-i aia "mustele"?
Un copil alimentat cu lapte praf nu e considerat constipat decat daca nu are scaun 2 zile... daca al tau face zilnic e mai mult decat ok...

Maria, mama lui Vladut (19.08.2009)


Sorry, MUSETEL. am scris aiurea . A mai avut zile proaste in care nu facea, si cand facea il durea groaznic si scotea niste cacareze ca de oaie. acum cu 1 pe zi ma declar multumia. Sper sa o tinaa tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marianebuna spune:

Vaaaai, ce tuta sunt...ma intrebam ce remediu minune ai gasit si eu nu stiam de el...
Al meu face cam de 2-3 ori pe zi, de consistenta normala, dar tot se screme, se infurie si plange cand face...
In plus, crizele de plans de seara au ramas constante cu tot infacolul, si mi-am epuizat cunostintele din afara tarii care sa-mi trimita remedii contra colicilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Si la noi Infacol a fost medicamentul "minune" pentru colici.
Micuta mea s-a luptat pana la 4 luni cu , colicii si fara Infacol se vedea clar ca nu se simtea bine. Noi am dormit noptile f.bine.

Deci eu recomand acest produs pt toti bb-ii cu colici.


Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
"nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai" - A. Lincoln

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

MC2008,pt constipatie la bebe poti folosi Lass baby.E un siropel natural,eu ii dadeam seara inainte de culcare si dimineata aveam un scutecel ce dadea pe afara Incearca-l,poate va va folosi si voua.Pupici

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MC2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alex@Sara

MC2008,pt constipatie la bebe poti folosi Lass baby.E un siropel natural,eu ii dadeam seara inainte de culcare si dimineata aveam un scutecel ce dadea pe afara Incearca-l,poate va va folosi si voua.Pupici

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008

trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009



Merci mult de sfat!!!! L-am cautat acum pe net si pare super ok. Poate ne ajuta...de fapt la ce scrie acolo cred ca osa ne fi super ok. Se mai chinuie cand face(asta daca se chinuia - la noi e jale cand face, cu inrosiri, gemete si plansete-? de cate ori face cu el dat?

Tu ce faci? Printesica cum e? da-mi un PM...

Te pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

te pup ,nu ai activat PM-ul eu asa vad.Intra pe mess daca vrei sa vb putin ca d-soara imi doarme in brate

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paisacodruta spune:

Buna ,
Deoarece comandam infancolul de la cineva din bucuresti de obicei iau mai multe cutii...le tin la frigider...cand descfac unul pana il tremin il tin in camera
De obicei pe toate medicamentele scrie a nu fi tinute la temperaturi mai mari de 25 de grade...
Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Mc eu te sfatuiesc sa-i schimbi laptele, eu am patit-o cu Ana. Am inceput cu Nan, colici, urlete, constipatie, si acum are nodul la fund de atunci, am tras-o rau de tot. I l-am schimbat si si-a revenit copilul, nu dureri de burtica, kk zilnic si dormea si bine. Picaturi la noi a mers f bine sab simplex, eu i le puneam in lapte, in biberon, pt ca imediat se ducea spuma din bibe si nu mai facea colici.

Mergi la inceput