Retete rapide

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by GH

O reteta indiana de pui in sos curry

Se pune la prajit piept de pui cu putin ulei, cand este pe jumatate facut se adauga o ceapa mijlocie (si optional un catel de usturoitaiat marunt sau praf de usturoi peste pui). Dupa ce ati vazut ca ceapa incepe sa se schimbe la culoare si puiul este facut adaugati zeama de la o portocala, 1 lingurita praf curry si cateva linguri bune de smantana cu continut redus de grasime.

Este gata in 15 minute si este delicios.


Pofta buna!


reteta aceasta o fac si eu, doar ca nu pun suc de portocala. o sa incerc si cu, probabil ca ii da un gust acrisor. la aceasta reteta eu mai adaug un varf de cutit de zahar.

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze
poze apartament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

am avut musafiri sambata si am facut mai multe salate. una dintre ele se face foarte rapid si este foarte buna.

2 cutii de ciuperci (taiate, de preferat)
200 g branza telemea sau de burduf
sare, piper, 2 linguri ulei, marar si patrunjel,lamaie.

se face un sos din ulei, sare, piper si 1 lingura de zeama de lamaie care se toarna peste ciupercile taiate si scurse bine. se adauga branza rasa si verdeata si se amesteca totul bine. se serveste rece.

o zi minunata,
Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

poze
poze apartament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Retete rapide 2

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput