De ce isi ascund barbatii sentimentele?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helga spune:

De indata ce am citit titlul acestui capitol am fost intrigata si indata mi-am pus o intrebare la care daca veti putea gasi raspuns veti putea raspunde si la intrebarea De ce isi ascund barbatii sentimentele?

purple]Dar de ce femeile cauta sa afle sentimentele barbatilor si de ce nu le ajunge acel te iubesc, acea propunere in casatorie si acel pupic dulce pe care ti-l ofera atunci cind ii vine lui si nu atunci cand tu il doresti???[/purple]



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aquariusrpro spune:

Hmmm.. interesant subiect dar… daca luam in considerare combinarea genetica ajungem la concluzia ca baietelul seamana cu mama si fetita cu tata … cam in 75% din cazuri. Apoi vin prejudecatile societatii in care traim si dulcele baietel devine racitura de barbat de mai tarziu, iar fetita tumultoasa .. o femeie aparent cuminte si cu o tornada in suflet.

Si totusi eu cred ca sunt tot atatia barbati care-si ascund sentimentele cat femei care practica acelasi sport. Parca o vorba spune..”prost de bun” si parca vorba asta se refera intotdeauna la bunatatea legata de suflet!

Ileana . Cand intra in casa ai senzatia ca intra furtuna. Isi lasa sacoul pe un scaun si pantofii risipiti in bucatarie.”Iubiii..” striga Ileana instalandu-se la televizor „Iubiii eu ce mananc?” Si Matei aduce pe o tava cina Ilenei. Si draga mea in sus, draga mea in jos.. Matei ii povesteste tot ce s-a intamplat pe la serviciu, ce-a comentat Diana ( sefa), ce face mormolocul de Florin…” si uite ce cadou ti-am luat, iubirea mea”. Ileana, de la altitudinea ei de 1.80 m se uita cu ochi mijiti, masurand cu acuratetea unui laser calitatea sau oportunitatea cadoului. „Daaa, multumesc mult, Iubi al meu, ce mult te iubesc eu”.. si cadoul aterizeaza pe servanta; o sa se uite mai tarziu. Acum este faza demachiatului, tonifierii, cremuirii si remachiatului ca are o cina de afaceri si „stii.. o sa vin ceva mai tarziu”. Si Matei o asteapta, o iubeste si-i spune de atat de multe ori de nu are ea urechi suficiente.

Vecinii mei de deasupra: plange bebelusa ( o bomboana !). Ea ( tare, enervata ): „Ce p… mea mai are de plange?” El se ridica si cu pasi mari si grei de-mi tremura tavanul alearga sa vada ce are bombonica. O ia in brate si-l auzi cantandu-i usor ( crede el.. da’ eu aud de la etajul inferior ). Si bombonica gangureste si, intr-un final adoarme. El.. persoana publica, vedeta pe micile ecrane, ea.. femeie fatala, in industria de imagine si relativ cunoscuta.

Si ei au sentimente si le exprima! Cred ca mai exista o lege a complementaritatii.. altfel nu-mi explic de ce cuplurile de mai sus ( reale !!) exista. Cei dintre noi care au sarit peste „legea complementaritatii” ar trebui sa spuna un „Multumesc, Doamne-Doamne!” in fiecare zi!


Roxana&Ruxandra

Mergi la inceput