Despre vaccinuri-intre minciuna si adevar (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Dar tu, Conchita, cocolosind atata un abuz si relativizand raul facut de MissParker-biata-de-ea, cati copii crezi ca salvezi?


well, n-am stiut ca apelul la umanitate inseamna cocolosirea abuzurilor si nici prin minte nu mi-a trecut ca anca (haide mai, iti arde de glume cu mine? anca???) ar fi in cel mai mic pericol sa fie convinsa de Miss Parker anti-vaccin. daca as fi avut 0.1% convingerea ca Miss Parker poate influenta o mamica anti-vaccin, v-as fi luat in serios saritul de pe scaun in tavan si v-as fi asteptat intr-un colt, ala cu igrasie, cu paine si sare!




Sa stii ca nu am absolut nimic cu tine,dar am impresia ca tu o vezi pe Miss Parker sau ma rog pentru tine miss Parker e cea de la topicul cu abuzurile si atit!Poate ar fi bine sa-i urmaresti putzin postarile si apoi sa-tzi revizuiesti"imaginea miss Parker"!

Daca ai facut o asemenea afirmatzie ,imi pare rau dar chiar nu cred ca-tzi dai seama cit rau poate produce o persoana cu ideile lui Miss Parker!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Conchita eu tot nu vad unde si cu ce am intzeles gresit,si zau daca mai intzeleg pina la urma ce vrei tu!


sa salvati in primul rand copilul lui Miss Parker, convingand-o cu argumente pro-vaccin. puteti? trebuie sa puteti. doar ati salvat duzini de copii de la inceputul discutiei, folosind "stilul Miss Parker".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Dar tu, Conchita, cocolosind atata un abuz si relativizand raul facut de MissParker-biata-de-ea, cati copii crezi ca salvezi?


well, n-am stiut ca apelul la umanitate inseamna cocolosirea abuzurilor si nici prin minte nu mi-a trecut ca anca (haide mai, iti arde de glume cu mine? anca???) ar fi in cel mai mic pericol sa fie convinsa de Miss Parker anti-vaccin.





Conchita, Anca_a nu e singura persoana care a primit PM-uri de la MissParker!!!!!

Daca Anca_a, care nu a solicitat lui MissParker nici o explicatie privata a primit PM cu intimidari, exagerez daca spun ca ma ingrozesc ce PM-uri au primit mamicile care au solicitat explicatii private lui MissParker??? :(

Si, fara sa fiu nepoliticoasa, oare toate mamicile sunt la fel?...



Citat:
daca as fi avut 0.1% convingerea ca Miss Parker poate influenta o mamica anti-vaccin, v-as fi luat in serios saritul de pe scaun in tavan si v-as fi asteptat intr-un colt, ala cu igrasie, cu paine si sare!



da?
Astept cu nerabdare sa ma calmezi urmatoarea data cand o sa-i sar in cap uneia/unuia care sustine (si aplica) ca bataia e rupta din rai.
Ma cam indoiesc ca altcineva decat un fost abuzat isi abuzeaza la randul sau copiii...

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Stilul "Miss Parker" nu l-a folosit nimeni la acest topic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Conchita eu tot nu vad unde si cu ce am intzeles gresit,si zau daca mai intzeleg pina la urma ce vrei tu!


sa salvati in primul rand copilul lui Miss Parker, convingand-o cu argumente pro-vaccin. puteti? trebuie sa puteti. doar ati salvat duzini de copii de la inceputul discutiei, folosind "stilul Miss Parker".


Atita timp cit Miss Parker va purta ochelari de cal si va discuta in stilul caracteristic,nu se va putea face nimic!Dar aici nu e vorba DOAR de copilul lui Miss Parker(este decizia ei si inca odata repet sper din suflet sa fi luat decizia cea buna,sa nu fie pusa vreodata in stiatzia de e regreta ce a facut)e vorba de campania dusa de Miss Parker(asta este cred ceea ce tu nu vrei sa intzelegi ca da...campania ei mai mult decit agresiva,poate da avea influientza asupra anumitor mamici)!

Si daca tu chiar crezi ca "noi dam cu pietre in Miss Parker"si chiar nu suntem in stare sa purtam un dialog civilizat si inteligent cu Miss Parker,de ce nu o faci tu,care probabil indeplinesti aceste conditzii de civilizatzie si inteligentza a dialogului?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Conchita eu tot nu vad unde si cu ce am intzeles gresit,si zau daca mai intzeleg pina la urma ce vrei tu!


sa salvati in primul rand copilul lui Miss Parker, convingand-o cu argumente pro-vaccin. puteti? trebuie sa puteti. doar ati salvat duzini de copii de la inceputul discutiei, folosind "stilul Miss Parker".



repet: oare toate mamicile sunt la fel?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Stilul "Miss Parker" nu l-a folosit nimeni la acest topic.


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Exact la postarea asta m-am referit si eu cu ceva mesaje in urma,dar nu mai stiam unde a scos perla,la ce topic!

Conchita acum cred ca vezi si tu negru pe alb,cine e Miss Parker!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Si daca tu chiar crezi ca "noi dam cu pietre in Miss Parker"si chiar nu suntem in stare sa purtam un dialog civilizat si inteligent cu Miss Parker,de ce nu o faci tu,care probabil indeplinesti aceste conditzii de civilizatzie si inteligentza a dialogului?

Dana


nu sunt capabila, am recunoscut de la inceput ca sunt total ignoranta si am lasat pediatrei mele decizia cu privire la vaccinare. pentru ca nu am 10 ani, cel putin, de irosit prin scoli medicale ca sa aflu raspunsul la vaccinare. tot ce-am avut nevoie sa inteleg e ca sunt riscuri si fara, si cu. dar alea fara sunt de un milion mai mari decat alea cu vaccin. nu am putut sa pretind ca inteleg mai mult si sa iau eu decizia, bazata pe fricile mele. ca am destule frici, dar incerc sa le tin pentru mine si sa nu le transmit copilului sau sa imi influenteze deciziile in ce-o priveste.

deci, daca m-as fi priceput cat negru sub unghie, probabil ca i-as fi raspuns deja la PM. dar am citit si n-am priceput nimic, decat ca isi asuma un risc urias....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Stilul "Miss Parker" nu l-a folosit nimeni la acest topic.


www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


Exact la postarea asta m-am referit si eu cu ceva mesaje in urma,dar nu mai stiam unde a scos perla,la ce topic!

Conchita acum cred ca vezi si tu negru pe alb,cine e Miss Parker!

Dana


nu imi vine sa cred!
Ileana, mai adineauri militai pentru ignorarea istoriei pe dc, acum iar scormonesti prin arhiva? iar la discutia aceea am participat si eu si nu cred ca a ramas vreun participant care sa nu fi aruncat cu seminte in capul altora.

Andacos, e un om ca oricare altul, cu aceleasi drepturi. si alte idei nu mai am, mi-am epuizat toate argumentele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui AB

Riscant e sa fii vaccinat, riscant e sa nu fii vaccinat. Diferenta este de ordin de risc si de faptul ca vaccinul il decizi tu direct, pe cand boala o decizi tu prin inactiune si soarta il alege au ba. Moral e poate mai usor de suportat in caz ca devii statistica. Nu stiu...




Riscul statistic sa te imbolnavesti intr-un mediu de copii nevaccinati e mult mai mare decit sa aiba copilul efecte secundare grave la vaccin.

De fapt singurul argument viabil contra vaccinurilor este ca poate avea efecte secundare (ideea de conspiratie mondiala a companiilor farmaceutice e absolut stupida, producatorii de medicamente nu au nevoie de vaccinuri pentru a deveni indispensabili pentru multimea de boli care au nevoie de medicamente).

Dar desi e atit de evidenta asemanarea intre ORICE medicament si ORICE vaccin in ce priveste efectele secundare, numai efectele secundare in cazul vaccinurilor sint exagerate.

Cei care sustin ca nu ar trebui vaccinat nici un copil ar trebui sa sustina ca nu ar trebui administrat NICI un medicament copilului, ca sa fie coerenti cu propria convingere ca vaccinul face foarte mult rau... si ca orice intruziune in "sistemul imunitar" e daunatoare.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita




Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput