Despre vaccinuri-intre minciuna si adevar (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

p.s. desi as vrea sa inteleg si eu cum salvati voi copiii batandu-va joc de Miss Parker si vorbindu-i ca la usa cortului. cati copii ati salvat pana acum in felul asta? ca sa stiu cati as fi putut salva si eu daca n-as fi ajuns in iad intre timp pentru "ingaduinta", in loc sa fi pus si eu mana pe furca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Conchita,nimeni nu si-a bautut joc de Miss Parker,nu vreau sa spun ca ar fi invers, chiar asa cum nimeni nu si-ar dori ca bebe-ul lui Miss Parker sa aiba de suferit datorita deciziilor luate de mamica lui!(spun asta pentru ca ma gindesc ca Miss Parker insasi este vaccinata)

Nu este prima oara cind sriu si probabil ca voi mai scrie de cite ori va fi nevoie,MODERATZIE asta este ceea ce-i lipseste cu desavirsire lui Miss Parker!

Tu singura ai spus"eu nu-mi bat joc de un om abuzat de propria mama...indiferent ce ar sustzimne si ce campanii ar duce pe Pm..."atunci...ce am rastalmacit eu in cuvintele tale?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita


Draga Miss Parker,
tin la tine si mi-esti draga, te admir pentru tot ajutorul oferit altora pe DC, dar parerea mea sincera, cat pot de sincera asa ca nici nu ne cunoastem, e ca faci o imensa greseala ca nu-ti vaccinezi copilul si duci si campanii anti-vaccin pe DC. pe mine nu m-ai convins anti-vaccin, pentru ca, in probleme medicale, eu discut cu medicii fatza in fatza, nu cu oameni sau linkuri pe net, si cu ocazia asta incurajez toate mamicile sa procedeze la fel. opiniile noastre diferite despre acest subiect sunt doar atat, opinii diferite si te rog sa nu interpretezi nicicum, adica ofensiv sau atac la persoana sau...tradare, ca nu e.

cu drag,
ana



Ana,
Foooooaaaaarte de-acord cu tine DAR nu cred ca Miss e de-acord,din postarile ei pe care le-am citit,medicul/medicii cu care avut discutii despre vaccinuri si nu i-au sustinut opiniile si linkurile este fascisti .

Urmaresc si eu cu interes subiectu'dar de zis,doar atit vreau sa zic .


Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos
Tu singura ai spus"eu nu-mi bat joc de un om abuzat de propria mama...indiferent ce ar sustzimne si ce campanii ar duce pe Pm..."atunci...ce am rastalmacit eu in cuvintele tale?

Dana


si asta inseamna ca am indemnat lumea sa fie de acord cu teoriile ei?? nicidecum. era vorba despre atitudine: cum NU esti de acord cu Miss Parker. nu sa fii de acord cu Miss Parker. EU NU sunt de acord cu Miss Parker.

in rest, suntem pe aceeasi lungime de unda cu moderatia. de aceea sunt contra linsarii lui Miss Parker. de ce nu va uniti toate civilizat sa-i salvati si ei copilul, convingand-o ca greseste?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Conchita, ideea e ca noi putem fi decenti, iar MissParker profita de asta si continua cu prostiile. Daca vin si afirm ca e bine sa adormi bebelusul cu vin sau spirt trecut prin paine (si astfel de lucruri s-au intamplat), tu ramai decenta in conversatia cu mine? MissParker nu doar ca nu are argumente, dar mai si spune prostii, cum Doamne sa afirmi ca bolile nu sunt provocate de virusi sau bacterii? Prostie pura, intelegi?
As fi inteles (partial) daca ea s-ar fi speriat de un vaccin, cum a fost o isterie cu ROR-ul, chiar si aici pe DC, dar nu, ea nu vrea deloc sa-si vaccineze copilul, orice vaccin e periculos, chiar si antirabicul sau antitetanosul. Si cand cauta prin mocirla pseudo-stiintei si vede peste tot conspiratii, e deja paranoia.
Undeva, mai sus, a scris: si ce sa fac acum? Pai fata draga, sa pui mana sa citesti carti de stiinta, nu sa rascolesti printre sarlatani. Si sa gandesti, sa g-a-n-d-e-s-t-i.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Denizel si Ileana, mai explic o data, da?

Multumesc. Este mult mai limpede acum, ca ai precizat ca reactia ta la acest topic a fost emotionala si nu rationala.

P.S. Care furci?
-----

Revenind la oile noastre:
Citat:
citat din mesajul lui lilianasoare

Sorry, eu, dimpotriva, cred ca lui Missparker ar trebui sa i se interzica postarile legate de vaccinuri.

Subscriu.
Administratia forumului ar trebui sa cumpaneasca nitel binele cu raul in cazul acestui serial-foileton care dureaza deja de cam multa vreme, si sa ia o decizie.


E simplu de zis: pai veniti, nene, cu contra-argumente civilizate si stiintifice la fiecare noua postare kilometrica a lui missP, constind in copy-paste-uri din tot soiul de surse dubioase.
Da, sint unii care o fac. . O data, de doua ori, de noua ori. Dupa care, precum s-a vazut, se mai si plictisesc sa repete again and again aceleasi lucruri, cu atit mai mult cu cit autoarea isi continua senina cruciada, raspunzind contraargumentelor cu un distins, inteligent si plin de responsabilitate "ma lasi cu prelegerile?".
Si-atunci unde ajungem?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Alina, acuma vad burtica!!! felicitari si sarcina usoara ca fulgul!! nu mai citi subiecte de-astea, e cu enervari, nu-s bune pentru gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Conchita, te rog, inceteaza!!! Te rog mult!!!!!
Nimeni nu vorbeste ca la usa cortului lui MissParker, nu mai exagera!!

Atata timp cat politica DC nu permite inchiderea contului unui abuzator (da, MissParker e un abuzator), abuzul pe care il face MissParker trebuie cumva oprit.
Imi pare rau sa o spun, cu MissParker nu se poate dialoga. Ea isi vede de treaba, vorbind singura.
La demontarea civilizata, cu argumente pertinente, a argumentelor sale, nu raspunde, nu e interesata de contraargumente, merge mai departe cu turuiala si, probabil, cu PM-urile catre cei despre care stie sigur ca nu o vor "trada".
Din fericire pentru cine stie cati copii, cu Anca_a nu i-a mers! Bravo, Anca!!


Dar tu, Conchita, cocolosind atata un abuz si relativizand raul facut de MissParker-biata-de-ea, cati copii crezi ca salvezi?




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Dar tu, Conchita, cocolosind atata un abuz si relativizand raul facut de MissParker-biata-de-ea, cati copii crezi ca salvezi?


well, n-am stiut ca apelul la umanitate inseamna cocolosirea abuzurilor si nici prin minte nu mi-a trecut ca anca (haide mai, iti arde de glume cu mine? anca???) ar fi in cel mai mic pericol sa fie convinsa de Miss Parker anti-vaccin. daca as fi avut 0.1% convingerea ca Miss Parker poate influenta o mamica anti-vaccin, v-as fi luat in serios saritul de pe scaun in tavan si v-as fi asteptat intr-un colt, ala cu igrasie, cu paine si sare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
[
Imi pare rau sa o spun, cu MissParker nu se poate dialoga. Ea isi vede de treaba, vorbind singura.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.



De acord cu asta ,ea face parte din categoria "cine nu-i cu mine e impotriva mea"si face to ce-i sta in putintza sa fie eliminat!

Conchita eu tot nu vad unde si cu ce am intzeles gresit,si zau daca mai intzeleg pina la urma ce vrei tu!Ca la urma urmei cu Miss Parker se vorbeste in stil"miss Parker"!

Dana

Mergi la inceput