Vineri 13!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionica

Pentru superstitiosi,

Aveti grija ce faceti azi ,vineri 13,eu nu ies din casa decat pe jos pana la colt

Aveti experiente urate pe Vineri 13?




Ieri, am avut o zi lejera. Niciodata nu mi s-a intamplat ceva neplacut la o anumita data, in mod repetat, asfel incat sa ajung la concluzia ca ma urmareste o fatalitate.

Fii mai optimista, Ionica. A venit, in sfarsit, primavara !






lisaelisa

mami de ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

Sigur doamna care era ieri pe sosea in fata mea si careia i-a cazut din senin (fara vant sau ploaie) un copac pe capota masinii a spus ca nu mai iese din casa vineri pe 13!! Sa ne fereasca DD!

In alta ordine de idei, m-am nascut vineri, pe 13, in 1978, o zi bincuvantata de Dumnezeu, iar internetul a implinit o varsta venerabila tot ieri, vineri 13 martie!! Anul asta mai pica pe 13 noiembrie, deci e de bine!








DONATI ACUM 2% DIN IMPOZIT PENTRU SMURD!!! www.fundatiapentrusmurd.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Mie 13 mi-a mers bine. Si iata ca ieri vineri 13 a fost o zi insorita in care am primit cetatenia canadiana. O fi de bine, o fi rau nu stiu. Eu zic de bine!

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Cum am mai zis , si eu sunt superstitioasa, dar stau cateodata si ma gandesc ca poate fi si un fel de autosugetie toata treaba asta. Eu de exemplu, daca stiu ca e zi de 13 sunt prost-dispusa inca de cand ma trezesc, sau daca ies din casa si-mi iese o pisica neagra in cale, la fel, ma prostdispune, deci, in cazul asta, la mine cel putin e normal ca in zilele astea sa-mi mearga totul pe dos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

De fire sunt optimista si vad jumatatea plina a paharului, dar pur si simplu nu pot trece peste acest "handicap".

Ziua de ieri a trecut cu brio,nu am avut niciun fel de surprize neplacute,poate doar niste contractii dar sunt normale.

Va urez o primavara frumoasa la toate si la toti.

Si sa ne auzim pe 13 Noiembrie!

Sophia 2ani 06.09.06
+37 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

Sora mea a implinit ieri 23 de ani! A fost o zi fericita!

Nu cred in superstitii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Vineri 13 era demult un virus de calculator care ataca numai in zilele de vineri 13. Era foarte agresiv, radea tot hardul. O fi ramas de atunci spaima asta
Io mi's intreaga....inca

****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

La italieni vineri 17 poarta ghinion, vedeti sa va feriti si de data asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alyna2000 spune:

fetita mea e nascuta pe data de 13 si eu la fel si nu suntem deloc ghinioniste asa ca nu va speriati sunt doar superstiti pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Ionica, tot caut articole de stiri care sa detaileze o aterizare pe apa cu success in Franta intr-o vineri 13 si am probleme!!! Water ditching este o ocazie rara...trebuie sa fii fost extrem de norocoasa, nu ghinionista, sa supravietuiesti asa ceva...A fost vineri 13 si luna trecuta...am zburat de la NY in LA si n-am avut problemeAnamaria "With sufficient thrust, pigs fly."
Pai normal trebuia sa fie pe lista lor de pus in rama, la americani un pilot care efectueaza o asa manevra e erou, la frantuzi e o rusine..hhhmmm.. tare curios. Ca sa nu zic altfel.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput