Vineri 13!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ile77

S-ar putea sa cistigi la lotto,....dar banii sa nu te faca fericit



Parca m-as risca...nu-i pastrez, ii cheltui pana la unul!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bursucelu spune:

Da si eu sunt de parere ca este o zi ca oricare alta,dar tot intr-o vineri 13 am avut placerea sa ma anunte seful meu ca vrea sa-si lichideze afacerea si asa am ramas somera (intradevar nu pentru mult timp).Iar azi toate bune si frumoase pana acum o ora cand fetita mea a cazut si si-a spart arcada,are ochiul vanat.....dupa ce am trans un plans zdravan in baie mi-am adus aminte ca azi e VINERI 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Eu azi, vineri 13, am avut noroc... Si eu stiam ca e marti 13, in facultate consideram ca cel mai mare noroc era sa-mi pice un examen intr-o zi de 13...dar asa sunt eu, mereu fac invers decat trebuie.. Am vrut sa pun si data nuntii pe 13, pacat ca nu era liber restaurantul...Deja e o fixatie, nu?! Asta ca sa-i rad in fata ghinionului, ca nu se prinde de mine!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari.danciu spune:

Nr.13 este un nr. norocos. Se spune ca Unu-l este D-zeu, iar 3 este de la Sf.Treime. Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Lora,

Stiu pe cineva care a vrut sa-i surada in fata ghinionului,s-a casatorit intr-o vineri 13 si a invitat 13 persoane la masa.
Dupa putin timp au divortat.

Cred ca marti 13 este zi cu ghinion mai romanesc,in franta sau spania sau germania este vineri 13 ,am sa caut sa vad de ce !

Sophia 2ani 06.09.06
+37 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Si pentru mine a fost o zi norocoasa.

Astazi s-a inregistrat un nou record: cea mai rapida vanzare de bilete din lume. Iar eu am prins 4 din biletele respective, desi se bateau milioane pe ele.

Michael Jackson rocks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Nu neaparat intr-o vineri, dar eu am avut o serie teribila de zile de 13. Nu neaparat de ghinioane, dar daca ieseam cit de cit din rutina sigur aparea ceva. Asadar:
1. A inceput pe 13 iunie 1991- eram in clasa a 12-a si a fost cit pe ce sa ramin corigenta la fizica - in ziua respectiva, fiind sigura ca o sa ma treaca, planuisem sa nici nu mai merg la scoala. Brr... si acum tremur...noroc ca m-am dus, am dat un extemporal suplimentar si am trecut clasa!!!
2. 13 iulie 1992 - trebuia sa merg la mare cu o prietena, a intirziat ca nu s-a sculat si am pierdut vreo 3 trenuri
3. 13 februarie 1993 sau 94 - plecasem de la Bucuresti la Sighisoara cu trenul. Din Sighisoara trebuia sa iau autobuzul sa merg la Tg Mures. Numai ca fiind intr-o simbata autobuzul de la ora 1 nu mai circula si urmatorul era la 6.
4. 13 februarie anul urmator - bunica-mea si-a rupt piciorul
5. 13 august 1994 - am facut coada o noapte intreaga la ambasada Frantei pt viza, iar dimineata am aflat ca in ziua respectva nu dau vize de scurt sejur, cum aveam eu nevoie, iar pe 15 august nu lucrau ca era sarbatoare.
6. 13 ianuarie 2000 - trebuia sa iau trenul...l-am ratat cu brio pt ca se modificase orarul si am ajus la gara cu 3 minute mai tirziu. Orarul se modificase cu o luna in urma, numai ca eu nu aflasem pina atunci.
7. 13 noiembrie 2004 - picase in mijlocul unui week-end prelungit, in care plecasem in Provence. Pina la Avignon, totul OK Cind am vazut casintem doar la 100 km de Marsilia, amzis sa tragem o fuga. Numai ca era ziua fatidica de 13. Si cum mi-era frica sa mergem cu masina, cine stie, vreun accident ceva, am zis sa luam trenul, ca n-are ce sa se intimple . Ihîîî...La dus a fost OK. La intoarcere, drumul pe care-l facusem in 30 mn in TGV (trenul de mare viteza) a durat 4 ore!!! Pt ca, din cauza mistralului (vint local care sufla foarte tare), trenurile circulau cu foarte multa dificultate.

Asa ca asta e, dupa toate pataniile astea, evit din toate puterile sa-mi fac planuri de voiaj pt zilele de 13. Mai nashpa e pt 13 iulie, ca e inainte de o zi libera si pt 13 august ca pica in mijlocul vacantei.

PS Scuze pentru literele mincate, tastatura imi face figuri. Da' sigur nu e din cauza ca scriu intr-o vineri 13!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinlim spune:

uite ca aproape a trecut vineri 13 ... fara incidente :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ionica, mai stii...o fi vreun noroc c-au divortat, cine stie cum ajungeau daca ramaneau impreuna.. Glumesc, bineinteles! Asa-s eu, mai optimista din fire si iau mereu ce e bun din tot ce se intampla... Dar pentru mine ziua de ieri chiar a fost f. buna!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Urmatoarea zi de vineri 13 anul asta pica in noiembrie.

Apoi, atentie la zilele de vineri 13:
13 august 2010
13 mai 2011
13 ianuarie 2012, 13 aprilie 2012, 13 iulie 2012
13 septembrie 2013, 13 decembrie 2013 !!!

Ionica, cred c-ar trebui sa treci datele astea la inceputul subiectului.

Mergi la inceput