Vineri 13!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Vikinga,
Iti dau dreptate,desi francezii vorbesc foarte putin despre incidente,nu le place sa panicheze pasagerii.
Apropos,ati vazut stirea despre Ioan Tiriac si jetu lui privat?
au aterizat la Oradea pe 13 vineri si era sa fie ultimul zbor.
Pista plina de gropi si acoperita cu gheata ,jet-ul privat a iestit de pe pista si s-a rostogolit,noroc mare cu un gard de sarma inb care s-a oprit ,altfel....Boooom.
In avion se mai afla si Elan, fostul sot a lui M.Radulescu,mergeau la vanatoare !



Sophia 2ani 06.09.06
+37 Sarah
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marox

Nu neaparat intr-o vineri, dar eu am avut o serie teribila de zile de 13. Nu neaparat de ghinioane, dar daca ieseam cit de cit din rutina sigur aparea ceva. Asadar:
1. A inceput pe 13 iunie 1991- eram in clasa a 12-a si a fost cit pe ce sa ramin corigenta la fizica - in ziua respectiva, fiind sigura ca o sa ma treaca, planuisem sa nici nu mai merg la scoala. Brr... si acum tremur...noroc ca m-am dus, am dat un extemporal suplimentar si am trecut clasa!!!
2. 13 iulie 1992 - trebuia sa merg la mare cu o prietena, a intirziat ca nu s-a sculat si am pierdut vreo 3 trenuri
3. 13 februarie 1993 sau 94 - plecasem de la Bucuresti la Sighisoara cu trenul. Din Sighisoara trebuia sa iau autobuzul sa merg la Tg Mures. Numai ca fiind intr-o simbata autobuzul de la ora 1 nu mai circula si urmatorul era la 6.
4. 13 februarie anul urmator - bunica-mea si-a rupt piciorul
5. 13 august 1994 - am facut coada o noapte intreaga la ambasada Frantei pt viza, iar dimineata am aflat ca in ziua respectva nu dau vize de scurt sejur, cum aveam eu nevoie, iar pe 15 august nu lucrau ca era sarbatoare.
6. 13 ianuarie 2000 - trebuia sa iau trenul...l-am ratat cu brio pt ca se modificase orarul si am ajus la gara cu 3 minute mai tirziu. Orarul se modificase cu o luna in urma, numai ca eu nu aflasem pina atunci.
7. 13 noiembrie 2004 - picase in mijlocul unui week-end prelungit, in care plecasem in Provence. Pina la Avignon, totul OK Cind am vazut casintem doar la 100 km de Marsilia, amzis sa tragem o fuga. Numai ca era ziua fatidica de 13. Si cum mi-era frica sa mergem cu masina, cine stie, vreun accident ceva, am zis sa luam trenul, ca n-are ce sa se intimple . Ihîîî...La dus a fost OK. La intoarcere, drumul pe care-l facusem in 30 mn in TGV (trenul de mare viteza) a durat 4 ore!!! Pt ca, din cauza mistralului (vint local care sufla foarte tare), trenurile circulau cu foarte multa dificultate.

Asa ca asta e, dupa toate pataniile astea, evit din toate puterile sa-mi fac planuri de voiaj pt zilele de 13. Mai nashpa e pt 13 iulie, ca e inainte de o zi libera si pt 13 august ca pica in mijlocul vacantei.

PS Scuze pentru literele mincate, tastatura imi face figuri. Da' sigur nu e din cauza ca scriu intr-o vineri 13!

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)


io cred ca ai ghinion la trenuri nu la 13

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Eu tot timpul stau cu o spaima cand e vineri 13,dar recunosc faptul ca rareori chiar se intampla ceva rau in acea zi. Mi-e putin teama si de marti 3 ceasuri rele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

eu m-am nascut intr-o zi de vineri 13...

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita70 spune:

Vineri 13, am luat un examen foarte greu. Iar tata este nascut pe 13. Deci mie imi poarta noroc 13.

Mergi la inceput