economie gen "epoca de aur"

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Guestus, cu doi baieti de 4 ani nu avem timp de plaja nici unul dintre noi. Alergam pe faleza de ne sfaraie calcaiele, facem castele si sapam transee etc. Bona si sotul cara genti de plaja pline cu jucarii. Cel putin mai pot sa ies seara cu sotul ca porumbeii. Anul trecut am stat linistiti tete-a-tete sub umbrela (cat piticii dormeau paziti de bona) doua dupa-amieze, cate 2 ore in 14 zile.

Da, bona are liber la inghetata si la tot ce vrea de mancare la restaurant, e o tipa de nota 10 si merita. Daca te oferi bon, te luam si pe tine cu noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Da' de fazanii mei nu ziceti nimic?...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui chris27

Da' de fazanii mei nu ziceti nimic?...



De ce vrei sa-i prinzi, ca sa-i mananci ? N-am inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

100% bona e din ro si are vreo 60 ani si nu prea stie ea saraca ce sa comande la circiuma....este? nici nu bea ca o inteapa inima si uite cum scapi tu doar cu 1 inghetata/zi.
dar serios...daca ai pleca cu 10 copii as intelege...dar sa mergi cu 2 si sa ai nevoie de bona imi pare curios. si ce distractie este sa stai cu ea sa-ti respire in ceafa...sa-ti foloseasca toaleta...ufffff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Am primit de la lucru,acum 2 ani,un curcan mic si 2 fazani(prima de Craciun)...Am dat de gust,supa a fost super si m-am gandit ca....as putea aplica "delicatesea"...Nu sunt disperata,am ce manca,nu ma pricep decat la prepararea produsului finit,mi-e rau daca aud tipete si ....nici nu stiu ce ar trebui curatat,fazanii pe care i-am primit erau deja pregatiti...(ucisi,pene lipsa,scobiti de mate,etc)...Da,.Mariamunteanu,vreau sa-i prind si sa-i mananc!Sunt foarte buni la gust!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Si urmeaza porcul pe care un vecin il lasa liber(acelasi_)....ratele si gastele!Ador ficatul de gasca!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Are 40 de ani si e sanatoasa tun . Are liceul de filologie. Comanda ce comandam si noi.

Apartamentul de hotel are 3 camere si 2 toalete, asa ca fiecare are camera lui si toaleta lui.

Se vede ca nu stii ce inseamna sa mergi cu 2 pitici dupa tine in vacanta, nu mergi sa te distrezi, ci sa-i duci pe ei la mare si sa stai/alergi dupa ei. Stii cat stau ei la masa la restaurant ? 5 minute, de multe ori nu mananca nimic, ii apuca foamea dupa ce plecam. Vor numai sa se joace si trag copiii de la masa sa-i ia la joaca. Mancam uneori pe rand. Si apoi de ce sa nu-i fac si bonei o bucurie, s-o las singura acasa ? Se bucura si ea, toata lumea-i multumita. Ne odihnim dupa vacanta.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Chris, stiu ca-s buni la gust. Iar ficatul de gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Am vazut de curand ficat de gasca!Era 40 lei kg!as fi cumparat,dar mi s-a parut cam vechi...Langa el tronau jumerile de porc la 3o lei kg,la fel de urate...Criza,criza!...Sunt un pic de om si vreau sa cred ca pot vana!Orice!!!!!....Ca sunt putin copil....

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Ficatul de gisca e 150 lei/kg la Metro, asa ca ala era ieftin :)

Mergi la inceput