economie gen "epoca de aur"

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Ficatul de gisca e 150 lei/kg la Metro, asa ca ala era ieftin :)


Lasati ficatul de gasca, e foarte gras .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Si daca tot ai pomenit, Deus, de economie gen "epoca de aur", mi-a amintit ca de cand suntem aici am invatat de la localnici sa fim mai atenti si mai cu simtul raspunderii fata de resurse: separam gunoiul - hartiile, sticlele, plasticele si le aruncam separat la containere. Folosim becuri economice, nu incalzim in exces, nu lasam apa sa curga la robinet fara rost. Cumparam de mancare tot ce ne trebuie, dar nu in exces ca sa vem ce arunca la gunoi. Asta si inainte de criza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Cu ficatul de gasca mai inteleg, ca e delicatesa, dar cu soriciul ce-au avut?

La o alimen-foame din Pantelimon vindeau pulpa de vita cu 20 si ceva de lei kg si soriciul cu 60 si ceva de lei/kg. Poate n-o fi fost de porc ci de europarlamentar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Ficatul de gisca e 150 lei/kg la Metro, asa ca ala era ieftin :)


Lasati ficatul de gasca, e foarte gras .

mai ales daca vine de la gistele "de gavage " din sud-vest............

http://alliancecarpatique.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

taree pacat ca in romania inca nu exista asa ceva , e un procent prea mica cei care separa gunoiul ptr reciclare

eu il separ de ceva luni , dar imi pun constant intreabrea daca ajung containerele unde trebuie ca materie reciclabila

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Si daca tot ai pomenit, Deus, de economie gen "epoca de aur", mi-a amintit ca de cand suntem aici am invatat de la localnici sa fim mai atenti si mai cu simtul raspunderii fata de resurse: separam gunoiul - hartiile, sticlele, plasticele si le aruncam separat la containere. Folosim becuri economice, nu incalzim in exces, nu lasam apa sa curga la robinet fara rost. Cumparam de mancare tot ce ne trebuie, dar nu in exces ca sa vem ce arunca la gunoi. Asta si inainte de criza.



Mergi la inceput