"Mama, lasa-ma-n Bamboo cu clasa!"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Haideti sa punem problema altcumva:
daca nu ar exista aceasta oferta a clubului credeti ca adolesnectii nu ar merge in alte cluburi/baruri/discoteci?
Credeti ca cei care merg nu primesc alcool?
Mie mi se pare ok oferta, oricum adolescentii se duc in fel de fel de locuri, de ce nu s-ar organiza ceva concret care sa le permita si celor cu parinti mai stricti sa aiba un fel de reuniune?
La balurile din licee cam ce se intampla? Este acelasi lucru , exceptand alcoolul care e la discretie in cazul balurilor.


Nu discutam despre niste copii care stau inchisi in casa , si acum deschide bamboo cutia pandorei si le arata ce n-au ai vazut pana acum , discutam despre copii care stiu ce inseamna sex , droguri , bautura , alcool , tigari si altele , dar care se pot intalni intr-un loc sigur.
Buna strategia clubului si oferta.


Cat despre muzeeEu am mers cu scoala la muzee , la Sarmisegetuza , la manastirile din tara , samd.
Nu cred ca aduc lucruri noi saptamanal la muzee ca sa putem compara merele cu perele.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Dar pana la urma stiti si voi ca toti vor merge in cluburi, baruri, orice am face noi, da ?!
Iar daca e ceva organizat precum scrie in articol ... cu atat mai bine.


Nu sunt convinsa ca toti vor accepta ideea.
Si pe vremea mea erau parinti care isi lasau copiii la discoteca organizata de liceu, altii care nu ii lasau.

Probabil ca mereu vor exista parinti ce-si vor inchipui ca odraslele lor trebuie sa petreaca timpul liber exclusiv in biblioteci si muzee. Cu alte cuvinte, nu se schimba nimic in timp, aceleasi conflicte treneaza intre generatii.

Dar in plus, exista curentul opozitiei fata de tot ce inseamna activitate organizata de vreo institutie a statului. Cred ca de asta mai mult s-au agitat spiritele pe-aici, daca un inspectorat a semnat un parteneriat, sigur e ceva putred in toata treaba asta...

Nu zic ca n-o fi nimic putred, insa mai mult ma intereseaza ce implicatii are pentru mine direct parteneriatul asta. Le-au creat copiilor un cadru organizat sa se intalneasca, cu acces restrictionat, si sa se distreze? Pai nu pot decat sa-i felicit pentru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dar macar parintii generatiei DC sa fie mai "de gashka"



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Se intreba cineva pe aici de ce duminica.Pentru ca vinerea si sambata sunt cele mai aglomerate seri/nopti in cluburi,iar duminica este o seara relativ linistita.
A ales Bamboo probabil pentru ca este un club mare ,probabil amplasat central sau intr-o zona in care se ajunge relativ usor.Atata timp cat se respecta conditiile contractuale si se asigura un climat safe pentru tineri,mi se pare in regula.
In definitiv,nu este ceva obligatoriu,daca tu ca parinte nu vrei ,ii interzici cu riscurile aferente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Dar pana la urma stiti si voi ca toti vor merge in cluburi, baruri, orice am face noi, da ?!




Problema nu este ca stau ca sfintii acasa daca nu se duc in Bamboo, ca doar nu venim cu pluta, noi parintii; in cluburi si baruri minorii nu au acces si, teoretic, nici nu se duc. Ca practic unii din ei se duc, sunt primiti, serviti cu alcool, fumeaza, se drogheaza, e un adevar, dar e alta treaba. Dar sa se duca "legal" intr-un club cu o reputatie discutabila iar noi sa speram ca nu vor intra decat pe baza carnetului de note (doamne...ce creduli...), nu vor consuma alcool iar paznicii aia vor merge cu fiecare, cand vrea sa plece, pana-n Piata M.Viteazul, la primul troleibuz (ca daca au nevoie de tramvai, trebuie sa mearga mai mult...), cred ca e prea mult.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Asa este, ca vrem noi sau nu, ei tot vor merge…. In cazul acesta alegem raul cel mai mic ... adica sa mearga organizat

Ingrid si Cristi 5 ani si 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Dar pana la urma stiti si voi ca toti vor merge in cluburi, baruri, orice am face noi, da ?!




Problema nu este ca stau ca sfintii acasa daca nu se duc in Bamboo, ca doar nu venim cu pluta, noi parintii; in cluburi si baruri minorii nu au acces si, teoretic, nici nu se duc. Ca practic unii din ei se duc, sunt primiti, serviti cu alcool, fumeaza, se drogheaza, e un adevar, dar e alta treaba. Dar sa se duca "legal" intr-un club cu o reputatie discutabila iar noi sa speram ca nu vor intra decat pe baza carnetului de note (doamne...ce creduli...), nu vor consuma alcool iar paznicii aia vor merge cu fiecare, cand vrea sa plece, pana-n Piata M.Viteazul, la primul troleibuz (ca daca au nevoie de tramvai, trebuie sa mearga mai mult...), cred ca e prea mult.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus, daca stii exact unde e poti sa faci cite o vizita inopinata. Daca nu e in ordine nu mai lasi copilul.
In rest eu cred ca parintii merg si ii iau pe copii de acolo la ora stabilita, nu asteapta sa-i conduca paznicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

Rufus, daca stii exact unde e poti sa faci cite o vizita inopinata.



pai cum intri? Ca n-ai carnet de note...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Cele care nu vedeti nimic rau in asta probabil ca nu aveti copii adolescenti. credeti-ma ca nu v-ar pica bine sa va vina fata de 14 ani cu pretentii de genul asta. pe langa faptul ca ar trebui sa pun deoparte cateva milioane bune pe luna pentru clubul fie-mi ar trebui sa renunt la ideea de a avea in casa o fata cuminte, studioasa si...virgina.
Ma lupt cu ideea ca "pe colegii mei ii lasa parintii" sau ca "sunt o mama comunista". prefer sa fiu o mama comunista dar copilul meu sa nu umble noaptea prin cluburi unde eu una nici nu am calcat vreodata si nici nu ma tenteaza.
Sunt de parere ca astfel de articole nu fac decat sa le dea si mai mult nas si idei copiilor nostri, nici macar nu ar trebui sa se gandeasca sa frecventeze asa ceva, ar trebui sa le ajunga un film si o prajitura sau o plimbare in parc macar pana la 18 ani.
Din cate imi amintesc eu parca nici nu era permis accesul minorilor in cluburi mai ales neinsotiti de parinti.... sau asta era din filmele americane.... am ajuns mai rau decat americanii, in fata banilor nu avem scrupule, principii, nimic, banul e scopul cel mai inalt.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana d

ar trebui sa renunt la ideea de a avea in casa o fata cuminte, studioasa si...virgina.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA


Nu vad de ce una exclude pe alta. Dansul e cumva instrumentul diavolului?

Mergi la inceput