"Mama, lasa-ma-n Bamboo cu clasa!"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dana, cred ca pe un adolescent caruia ii vine in minte sa faca ceva, nu-l poate opri nimic
Decat sa ma preocupe cati ani va fi fi`mea virgina, mai bine ma preocup sa inteleaga ce este protectia si responsabilitatile pe care le are fata de ea insasi ca femeie. Sunt sigura ca virginitatea nu ti-o poti pierde doar in baruri noapte




Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Eu totusi sper sa nu ajung sa gandesc asa , in plus nu vad de ce sa n-am incredere in copilul meu! daca are vreo problema poate sa sune si m-am infiintat acolo instant.

Adica am acum, cand are 5 ani, incredere deplina in alegerile ei, si n-o sa am cand o sa aiba 14?

Edit sa mai zic ceva: eu n-am fost tinuta prea din scurt. E drept ca la varsta respectiva noi abia de ne dadusem coditele jos si era un mare semn de cutezanta sa purtam parul despletit pe spate, dar chiar si asa traiam mult mai indraznet decat au facut-o parintii nostri. cu toate astea, mama nu s-a opus niciodata cand aveam de mers la discoteca, sau cu gasca, sau la ziua cuiva, tin minte ca ne intorceam seara tarziu...si da, mai ales printr-a 11 si a 12-a baietii beau, dar ea pur si simplu avea incredere in mine, si consider ca bine a facut. Prea mari nazbatii nu mi-au iesit, si chiar cunosc cazuri de copii "tinuti in frau" care au patit-o urat de tot (sarcina in clasa a 12a etc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

E cu dus si intors parteneriatul asta dar eu una prefer sa nu-mi bat capul de pe acum cu chestiile astea. De bine, de rau, eu mai am cativa ani la dispozitie sa stau linistita, dar ce o fi Doamne peste vreo 15 ani?

Raluca de Adelina-Mihaela(08.01.2008)
poze
poze Ada
cat am crescut...
Povestea nasterii Adelinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dana D , ce legatura are dansul cu virginitatea?
In tabere cum crezi ca e ?
Pe mine parintii nu m-au tinut din scurt , m-au lasat sa ies, povesteam cu ei de baieti inca de cand eram in clasa primara : ca Vladutz este dragut , dar ca se poarta mai frumos cu mine Claudiu si lui Cosmin ii place de mine.
Cand am mers in tabere exista discoteca in fiecare seara, la discoteca te duceai cu banul la baiatul care-ti placea si te pupa pe obraz daca ghicea mana , samd.
La 14 ani aveam prieten dar stia ce trebuie si ce nu trebuie sa fac.


O prietena in schimb a fost tinuta de parinti in lant , fara prieten pana cand intra la facultate , fara iesit seara in oras , de fapt fara iesit in oras , fara sa stea pe langa baieti .
Nu vrei sa stii ce facea fata aia inca de la 14 ani

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Dana, cred ca pe un adolescent caruia ii vine in minte sa faca ceva, nu-l poate opri nimic
Decat sa ma preocupe cati ani va fi fi`mea virgina, mai bine ma preocup sa inteleaga ce este protectia si responsabilitatile pe care le are fata de ea insasi ca femeie. Sunt sigura ca virginitatea nu ti-o poti pierde doar in baruri noapte




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO





Nu vrei sa stii ce facea fata aia inca de la 14 ani





Pentru ca avem 16 ani si 2 lunisoare si ne inrosim cind auzim vagin.

Citat:
citat din mesajul lui XIO


La 14 ani aveam prieten dar stia ce trebuie si ce nu trebuie sa fac.


Acelasi prieten care stia ce trebuie sa faci te-a indemnat si la medicina?

Ca atunci prefer cazul prietenei,
A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Adica am acum, cand are 5 ani, incredere deplina in alegerile ei, si n-o sa am cand o sa aiba 14?





Oooo...mi-as dori sa vorbim atunci!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Eu n-am avut intentia sa discutam cat de laxe sau stricte sunt limitele pe care le impuneti voi adolescentilor vostri, sau unde ar trebui sa mearga (sau nu) elevii de liceu minori. Eu am vrut sa discutam despre cat de penibila e prestatia unui organism platit din bani publici sa asigure un serviciu public (a carui importanta nu cred ca o poate nega nimeni), atunci cand mecanismele de control si feed-back din partea clientului platitor (contribuabilul) fie nu exista, fie nu functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Rufus, dar daca o sa iti dovedeasca fetele ca merita increderea ta, brusc nu o sa le-o acorzi doar pentru ca sunt adolescente?
Ai mei au avut intotdeauna incredere in mine si partial, sunt produsul educatiei lor .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Llaura, e deplasat si nu prea , depinde din ce unghi privesti.
Daca se vor respecta termenii respectivi va fi bine , adica este o idee buna. Recent am vazut intr-un film un astfel de club pt. prima data si mi s-a parut ideea ok.Adica mi-ar fi placut sa fie asa ceva si cand eram eu mai mica.
Pe de alta parte mai bine erau investiti banii astia in altceva .


Andrada , ca poate ai uitat :
" 04. Incercati sa combateti idei, nu persoane

Incercati sa combateti idei, nu persoane. In momentul in care un mesaj degaja un atac la persoana - mesajul va fi sters de catre moderatori iar, in functie de gravitatea atacului, utilizatorul va fi sanctionat.
Go To Top Of Page 05. Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe

Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe. Adresati-va celorlalti membri cu respect si incercati sa ii ajutati. Lipsa de respect duce la 'exmatricularea' de pe forum si la blocarea vizionarii sale. Desprecopii.com isi rezerva dreptul de a sterge fara explicatie mesajele care nu se incadreaza in zona sa de interes sau care creeaza tensiune si dezaprobare in randul comunitatii".

Nici mie nu-mi place persoana ta catusi de putin si prin urmare nu ma intereseaza ce tastezi pe aici si nici nu ma leg de cuvintele tale.


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput