"Mama, lasa-ma-n Bamboo cu clasa!"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Ramona, nu zice precis cat va fi de safe, am gasit numai "elevii vor fi supravegheati de personalul localului". Eu una nu zic sa nu mearga pustimea nicaieri, dar cred ca parintii se ocupa de asta mult mai bine decat ar putea s-o faca scoala.
Eu cu parteneriatul asta am o problema :-) inspectoratul in chestiune a rezolvat toate problemele, a reparat toate scolile si budele din scoli, a pus profesori calificati pe toate posturile, promovabilitatea la bac e 100% (si nu rusinea si confuzia de anul trecut), a asigurat tuturor profesorilor mai multe ocazii de professional development decat ar putea visa, etc etc etc. Si pt ca au terminat toate astea, se apuca acum sa creasca o generatie de monici si irici.
Eu am incredere in pustime, sunt sigura ca celor mai multi nu le place in clubul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu nu stiu cum se vor respecta regulile etc. Zic doar ca e o idee buna, eu ca parinte m-as bucura sa stiu ca exista un asemenea loc safe pentru copii.
Teoretic suna bine, practic nu stiu ce va fi.
Cum zice Andrada, inspectoratul ar face bine sa faca parteneriat cu vreun muzeu. Dar daca au deja parteneriate din astea cu muzeul, poate ca nu strica nici un parteneriat cu Bamboo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mie nu mi-e clar ce inseamna parteneriatul asta. Adica Bamboo, un partener, isi castiga clienti, iar ISJ, celalalt partener ce castiga?
Apoi, reputatia Bamboo, in Bucuresti...poate in cluj e altfel, ne pot spune fetele de acolo, dar aici e cel mai mare "targ de fete", Muntele Gaina este un mizilic...Oricum, dati pe google Bamboo Cluj si cititi articolele...cum naiba s-au gandit astia la Bamboo?
Ma gandesc ca parinte...de ce i-ar fi bine copilului meu acolo? In opinia mea, asocierea Bamboo cu siguranta si distractii nevinovate la copii incepand cu 14 ani e batjocura curata...
Oricum, au si spectacole...si animatori...
http://www.tv-net.ro/Video-Dans-si-animatori-in-Club-Bamboo-Cluj+905


RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Cu siguranta n-ar fi nimic rau sa mearga, copii la dans... dar Bamboo!! La ce fauna e acolo, nu stiu ce ar putea copii sa invete.

Orice poate cumpara bauturi alcoolice, nimeni nu te intreaba cati ani ai; si daca vrei droguri, trebuie doar sa clipesti si oferta este atat de variata cat te tine buzunarul.

Cei de la ISJ care au facut un asemenea contract ar trebui trimisi la re-educare!!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielama

Cu siguranta n-ar fi nimic rau sa mearga, copii la dans... dar Bamboo!! La ce fauna e acolo, nu stiu ce ar putea copii sa invete.

Orice poate cumpara bauturi alcoolice, nimeni nu te intreaba cati ani ai; si daca vrei droguri, trebuie doar sa clipesti si oferta este atat de variata cat te tine buzunarul.

Cei de la ISJ care au facut un asemenea contract ar trebui trimisi la re-educare!!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!


Demodati mai sunteti! Ati vrea sa le organizeze ceaiuri sau baluri ca pe vremea noastra?

GLUMESC, binenteles! Rasu-plansu! Am o fetita care curand implineste 7 ani si ma gandesc cu groaza ce o sa fie peste alti 6-7 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Habar nu aveam ca exista mai multe Bamboo, adica si in Cluj sau Mamaia.
Asa ca la o simpla cautare pe net dupa Bamboo am gasit urmatoarele:

www.hotcity.ro/ce-ne-inconjoara/categoria-aspirational-bamboo?page=1" target="_blank">Categoria aspirational Bamboo


www.9am.ro/stiri-revista-presei/LifeStar/98983/Bataie-ca-n-filme-la-Bamboo-pentru-o-blonda-Flegme-pistoale-pumni-si-o-palarie-.html" target="_blank">Bataie ca-n filme la Bamboo, pentru o blonda - Flegme, pistoale, pumni si-o palarie

www.cotidianul.ro/droguri_in_frattelli_kristal_club_bamboo_si_gaya-73288.html" target="_blank">Droguri în Frattelli, Kristal Club, Bamboo si Gaya

Modelul Roxana Dita s-a batut cu iubitul in club Bamboo

sunt sigura ca sunt mai multe articole "interesante" dar nu mai citesc pentru ca acum ma bucur ca a mea e mica si poate isi revin si ei pana atunci.

am fetita de 9 ani!

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Imi amintesc pe vremea mea...ne bucuram cand, la sfarsit de trimestru, ne lasa diriga in ultima zi de scoala sa aducem un casetofon cu muzica, ceva suc si prajíturele si sa facem un mini-banchet in clasa. Si veneau baietii de la 'tehnic' sa ne danseze si sa flirteze cu unele dintre noi...ca eram umaniste si numai fete in clasa...aveam doar 2 baieti...ce distractie...si acum ii duce scoala la cluburi...e-he...si in ce cluburi...unde nu m-as duce nici acum, eu, adulta, de bunavoie! (Faptul ca si daca as avea 22 de ani as fi considerata 'babeta' in clubul respectiv nu are nimic de-a face cu alegerea de a nu merge in clubul mentionat).

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Tot din articol:

El a explicat ca în club vor avea acces numai elevii de liceu. “Daca o fata va veni însotita de prieten în club, iar el nu este elev, atunci nu va putea intra în local. Vor avea acces la bauturi nealcoolice si nu vom permite sub nicio forma consumul de alcool”, a explicat Gavrilescu. Acesta mai spune ca elevii vor avea parte de securitate atât în interiorul clubului, cât si în exteriorul lui. “Vor avea securitate în club si la momentul plecarii vor fi însotiti de un bodyguard pâna la cele mai apropiate statii de autobuz”, a mai adaugat purtatorul de cuvânt.



El a precizat ca elevii nu vor putea ramâne dup#a ora 23 în club deoarece acesta va fi închis. De asemenea, reprezentantii Bamboo doresc sa încheie un parteneriat cu Palatul Copiilor pentru ca elevii sa poata viziona trupe de dans sau spectacole de stand-up comedy în timpul “excursiei organizate” de scolile lor de provenienta.“

Daca ar include in parteneriat si Politia (nu doar bodyguarzii din club), totul pare ok. Eu mi-as lasa copilul in conditiile astea.

Ca nu e prioritatea nr. 1, sunt de acord. Insa nu pot sa spun ca nu e ceva bun pentru ei. La muzeu si la observator pot merge si singuri, nu le trebuie grup sa socializeze acolo. Si totusi cum se distreaza tinerii de liceu, aveti idee? Unde merg, ce fac? Pe vremea mea liceul organiza "discoteca" in fiecare week-end, era cate o clasa de-a 12 organizatoare, veneau toti din liceu. Se mai face asa ceva?

Din punctul meu de vedere este foarte buna ideea, indiferent ce fauna misuna prin club in afara programului dedicat elevilor. cata vreme la asigura spatiul exclusiv lor, pe cine intereseaza ce dansatoare la bara a fost ieri de serviciu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dar pana la urma stiti si voi ca toti vor merge in cluburi, baruri, orice am face noi, da ?!
Iar daca e ceva organizat precum scrie in articol ... cu atat mai bine.



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Dar pana la urma stiti si voi ca toti vor merge in cluburi, baruri, orice am face noi, da ?!
Iar daca e ceva organizat precum scrie in articol ... cu atat mai bine.



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)



Cred ca da mai bine sa te oripilezi.

Mergi la inceput