Salutul...un "ceva" atat de complicat!!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

..... si nu mi se pare corect sa demonstram oricui (pana in panzele albe) ca suntem educati, ca stim sa salutam, etc, etc....ne pierdem timpul cand am putea sa-l folosim mult mai eficient!
ce a crescut stramb, nu mai poate fi indreptat.




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************







Ai perfecta dreptate...de aia ma si retrag din discutie...mi-am spus punctul de vedere ...am primti raspunsurile...

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Nu ai voie sa pleci pina nu spui ce ai inteles. concluzia este...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:


Oanamada, nu scot lucrurile din context.
Tu ai spus ca in autobuz "nimeni" nu mai da locul, tu esti cea care stie sigur ca acei copii nu-si saluta parintii (stiu, stiu, ti-au spus asta insisi parintii lor ), tu esti cea nemultumita de indiferenta francezilor, tu esti cea care presupune ca cei care nu sunt de acord cu tine au primit educatie cu batul, tu ai deschis topic in care sa te plangi ca nu esti salutata.
Acuma spui ca esti de fapt impacata si ca vezi lucrurile bune din jurul tau. Sincer, ma bucur pentru tine si ma bucur ca am inteles gresit cam tot ce ai scris .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Nu ai voie sa pleci pina nu spui ce ai inteles. concluzia este...?




Poftim???? Nu am voie sa plec??? Adica trebuie sa primesc permisiunea ta ca sa nu mai scriu la un subiect?
Nu stiam ca toate subiectele postate au concluzii...de fapt, niciunul nu are...si nu stiam ca trebuie sa-ti dau tie raportul prvind concluziile pe care le trag eu! Concluzia este ca mi-am primit raspunsurile si le voi filtra asa cum consider eu de cuviinta!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Eu as fi luat afirmatia si intrebarea lui Guestus ca pe-o gluma...

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Nu ai voie sa pleci pina nu spui ce ai inteles. concluzia este...?





tu citeste ziarul! concluziile sunt personale.




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Oanamada, vecinii mei saluta. Ba chiar doamne in varsta ma saluta de multe ori primele pt. ca sunt mai dormice de conversatie. Mai sunt si copii din vecini care nu saluta, dar nu ma supar - ii salut eu, eventual mai schimb cate o vorba cu ei si metoda a dat rezultate. Acum toti ma saluta, ne tinem usile, e ok.

Pe piticii mei ii saluta oameni in varsta, iar ei uneori se rusineaza si lasa capul in jos. Ii conving sa raspunda, dar nu am remarcat sa se supere cineva pe ei ca n-au salutat.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada
1. inseamna ca acelor copii nu le este nimeni simpatic pe lumea asta...nici macar proprii parinti (ca nu saluta pe nimeni, nu numai pe mine!)


Cred ca nici copii mei nu ma plac si nu ma respecta, ca atunci cand ne intalnim, nu ma saluta niciodata. Sunt prea preocupati sa strige fericiti "maaaaaammiiiiii" si sa imi sara in brate.
Cu vecinii ma salut.De obicei salut eu prima si mi se raspunde de fiecare data. Copii mai mici (5-10 ani) nu saluta, dar am un vecinel de vreo 20-21 de ani care da cau capul de usa sa mi-o deschida mai repede si mai larg si imi zice "saru'mana doamna!" chiar daca ne intlanim de 3 ori pe zi.



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Astia din urma chiar ca te imbolnavesc de nervi pana la urma .



Bine ca recunosti in sfarsit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

superficialitatzuri pe paine, dimineata la pranz si seara.

P.S. ia-ti ceva de baut, vei fi martora in cele ce urmeaza la proteste politicoase , plus o manifestatie de solidaritate... fara indoiala politicoasa si decenta, asa cum suntem deja obisnuiti .



Adica pate de ficat, salata de vinete, pasta de branza ?

Normal ca politicoasa si decenta, ce-ai vrea ? Impolitetea si indecenta nu sunt binevenite pe DC.

Mergi la inceput