Salutul...un "ceva" atat de complicat!!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Hopa, a aparut Mihaelka si cere explicatii. Io ma duc sa fac facultatea de medicina pe Clinica virtuala DC.

Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Hopa, a aparut Mihaelka si cere explicatii. Io ma duc sa fac facultatea de medicina pe Clinica virtuala DC.

Pa


Drum bun, cale batuta.

Io zic sa spui adevaru' (care ne zburleste paru') - te duci sa te uiti la episodul din Seinfeld pe care l-am recomandat cu multa caldura acum vreo 6 pagini.


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Io zic sa spui adevaru' (care ne zburleste paru') - te duci sa te uiti la episodul din Seinfeld pe care l-am recomandat cu multa caldura acum vreo 6 pagini.



Nici un Seinfeld, dar m-ai prins cu paru' zburlit. Ma duc la coafor sa ma fac gigea pt. diseara la bal .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Sigur ca da, a aparut Mihaelka si vrea sa discute asa cum e normal, cu explicatii si comentat explicatiile si explicatiile la explicatii.
Uf, ce-ai facut, Mihaelka!? Ai distrus fara mila uitatul in gol si ganditul la programul lui Guestus .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Sigur ca da, a aparut Mihaelka si vrea sa discute asa cum e normal, cu explicatii si comentat explicatiile si explicatiile la explicatii.
Uf, ce-ai facut, Mihaelka!? Ai distrus fara mila uitatul in gol si ganditul la programul lui Guestus .


Nu mai fac, doamna!


You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Kari...
iti multumesc ca ai inteles de fapt scopul acestei postari...


Oana, tu de fapt ii multumesti pentru ca e de acord cu tine.

De fapt, chiar, care e scopul acestei postari? Inteleg ca ai observat ca lumea nu (mai) saluta, ceilalti (in mare parte) au fost de acord cu aceasta stare de fapt si au oferit solutii de interpretare.

Asteptai/voiai si pareri argumentate in vreun fel in afara de 'da, asa e, mare dreptate ai, ce needucati sunt copiii astia, nesimtitii de barbati asteapta sa fie salutati ei primii etc etc etc'?



You cannot both dance and not pay the piper.


Nu i-am multumit pentru ca este de acord cu mine...ba chiar daca vei reciti postarea ei anterioara nu este de acord in totalitate cu mine...i-am multumit pentru ca a inteles ca aceasta postare (si in acest fel raspund si la intrebarea ta!) era o curiozitatea, doream sa aflu daca si altii au sesizat ca se "saluta" din ce in ce mai putin (adulti, copii, batrani ) si ma intrebam daca pur si simplu este un lucru care s-a banalizat sau un mare grad de indiferenta! I-am multumit si pentru ca este singura de pe acest topic care a inteles si a spus ca subiectele de pe acest forum nu ar trebui sa fie o bataie de joc continua vis-a-vis de cel care posteaza, indiferent daca parerea lui este buna sau rea...si ca daca un om are un gand, o idee, o problema, sesizeaza ceva si intreaba pe cei din jur daca si lor li se pare ca acel "ceva" nu este in regula...nu inseamna ca acel om are probleme cu capul sau altfel de probleme...asa cum s-a spus despre mine...
Iti multumesc si tie pentru prima postare...si da, poate nu aveam ce sa raspund la aceste postari...ma multumeam doar sa-mi trag in liniste concluziile daca nu apareau "elemente perturbatoare" care sa-mi explice ca este ceva in neregula cu mine pentru ca observ ca nu se mai saluta in jurul meu. Ma intreb ce exemple trebuia sa dau ca sa nu fiu acuzata de acest lucru (am considerat ca este normal sa le dau pe cele pe care le vad eu si le traiesc eu nu pe ale altora!)... Raspunsuri altfel decat afirmative s-au primit multe, dar au fost facute cu bun simt, masura si fara acuze si jigniri...sper ca ti-am raspuns la intrebare.
Cat despre Guestus....s-a retras si a plecat acasa si nu va dormi bine la noapte pentru ca nu a reusit sa ma "salveze" din ghearele ascunse ale problemelor mele profunde.........asta a fost singura lui sansa ....deja sunt in cautare de alt psiholog ca el in mod clar nu este un bun profesionist!
Maria...ma uit, normal ca doar sunt om...si mai am si ceva "probleme profunde" ....mai stii poate tocmai de la fidelitate mi s-or trage. Vezi ce faci la coafor ca poate maiine nu te mai recunoaste nimeni aici pe forum....
Acestea fiind spuse...regret nespus ca va stric distractia pe subiectul asta, dar eu una nu mai scriu aici...sunteti liberi sa ma vanati pe la alte subiecte (ca stiu ca unii dintre voi adorati chestia asta, ba chiar ati facut un sport DC din acest lucru!) si sa mai descoperiti ce probleme grave mai am eu....pana atunci numai bine la toata lumea!!!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada
[Cat despre Guestus....s-a retras si a plecat acasa si nu va dormi bine la noapte pentru ca nu a reusit sa ma "salveze" din ghearele ascunse ale problemelor mele profunde.........asta a fost singura lui sansa ....deja sunt in cautare de alt psiholog ca el in mod clar nu este un bun profesionist!


dl guestus nici nu a plecat acasa si nici nu doarme niciodata ...el vegheaza
daca ii spui tu psihologului ca aia e secret...aia e secret...atunci si el iti spune bye bye si te lasa in pace.
mai tirziu o sa vezi tu consecintele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Citat:

Oana, tu de fapt ii multumesti pentru ca e de acord cu tine.



cooorect!

dar nu e primul subiect deschis pentru confirmari

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui oanamada
[Cat despre Guestus....s-a retras si a plecat acasa si nu va dormi bine la noapte pentru ca nu a reusit sa ma "salveze" din ghearele ascunse ale problemelor mele profunde.........asta a fost singura lui sansa ....deja sunt in cautare de alt psiholog ca el in mod clar nu este un bun profesionist!


dl guestus nici nu a plecat acasa si nici nu doarme niciodata ...el vegheaza
daca ii spui tu psihologului ca aia e secret...aia e secret...atunci si el iti spune bye bye si te lasa in pace.
mai tirziu o sa vezi tu consecintele




Ti-am raspuns ca este secret doar jobul pentru care am aplicat..pentru ca este si normal sa fie astfel pana cand nu primesc o confirmare pentru el sau un refuz....si oricum, jobul pentru care am aplicat eu nu avea relevanta (orice ai spune tu!)) in diagnosticarea problemelor pe care tu crezi ca le am eu...era doar curiozitatea ta si modul in care-ti bagi tu nasul in ceea ce nu te priveste de fapt!Vegheaza in continuare....problema ta este sa cureti lumea de oameni ca mine, nu-i asa?

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
salutul e o simpla formalitate, care nu reprezinta absolut nimic pentru o gramada maaaare de oameni.


daca ar fi fost doar atat, eu n-as mai fi salutat pe nimeni. si daca tu crezi asta, io iti zic de pe-acum ca data viitoare nu te mai salut, intru direct in subiect. :-))

Mergi la inceput