Salutul...un "ceva" atat de complicat!!!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Si cam ce ai vrea tu sa auzi???? Sa-ti spun si eu ca altii ca te iubesc...este imposibil! Decat sa incerci sa ma tragi de limba...poate ar fi mai simplu sa intrebi pur si simplu...asta tot de psihologie tine...ai lipsit la cateva ore nu-i asa?
Apreciez interesul tau brusc si total pentru mine...nu stiu ce am facut eu sa merit atata atentie din partea ta, dar crede-ma daca ma vrei drept cobai pentru experimentele tale psihologice...n-ai gasit ce trebuie...sunt un om normal...ca toti oamenii...cu familie, cu copil, cu meserie, cu calitati, cu defecte....serios ce doreste inimoara lui Guestus sa afle???

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Pt experimente se cauta oameni normali..sau asa zisi normali...ca doar nu de dezaxati cu acte ai nevoie
Noi vrem sa te ajutam sa intelegi de ce nu te saluta...si noi credem ca ai alte probleme cu vecinii..si daca nu atunci ai in casnicie probleme...si apoi aia si aia ...mergem din aproape in aproape pina gasim noi ceva

Exact ca la doctor...cind spui ca te doare capul nu-ti cauta tensiunea la mina si-ti asculta inima?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Yo care am facut facultatea de psihologie aici pe forum pot spune ca o problema da in alta...dar trebuie sa ajungi la radacina ...acolo unde e buba mare.
E...oanamada...spui tot sau te tragem noi de limba


pai hai atunci cu chestionarele alea in fata! daca tot te-ai scolit aici....

adevarul este ca exista multi oameni care nu saluta, e o realitate.
dar , ca si la alte subiecte, (nu dau titulrile) au fost unii care-au spus ca nu exista, nu s-a vazut...ci autorii topicului au o "problema"!
da, chiar au o problema, au vazut niste realitati pe care le-au prezentat aici pentru a purta discutii civilizate, nu pentru a fi acuzati ca au "probleme la radacina"! sau ca li se pare, sau ca barfesc, sau ca




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Pt experimente se cauta oameni normali..sau asa zisi normali...ca doar nu de dezaxati cu acte ai nevoie
Noi vrem sa te ajutam sa intelegi de ce nu te saluta...si noi credem ca ai alte probleme cu vecinii..si daca nu atunci ai in casnicie probleme...si apoi aia si aia ...mergem din aproape in aproape pina gasim noi ceva

Exact ca la doctor...cind spui ca te doare capul nu-ti cauta tensiunea la mina si-ti asculta inima?







Pai daca tot esti asa inima mare si tu esti de fapt "noi" ...hai sa-ti raspund ca sa poti dormi linistit la noaptea ca ai mai ajutat pe cineva!!! NU toti vecinii nu saluta...doar unii, nu toti copiii nu saluta, doar unii, nu am o prbolema cu salutul vreau doar, cum am spus si initial, din curiozitate sa vad daca aceasta treaba cu salutul este ceva perimat avand in vedere ca din ce in ce mai multa lume nu saluta sau nu raspunde la salut...si aici nu este vorba doar de mine ci si de oamenii din jurul meu la care am vazut acest lucru (chestiune demonstrata si de alte perosane care au intrat la acest subiect si au spus ca si ei au vazut ca oamenii nu mai saluta ca altadata!)
2. Eu salut, dupa cum am mai spus.
3. Nu am probleme cu vecinii si stau de 5 ani cu ei in acelasi bloc...fiecare cu treaba lui...alta legatura decat de buna ziua si problemele administrative curente nu aveam.Nu ii spionez pentru ca nu am chef, timp si interes, nu-i mituiesc cu bomboane sau inghetata - o fac pentru ca-mi plac copiii, nu sunt interesata in mod special de educatia lor decat prin prisma faptului ca fata mea va ajunge sa se joace cu acei copii si nu vreau sa invete lucruri rele (banuiesc ca orice parinte responsabil face asta!!!).
4. In casnicie slava Domnului imi merge foarte bine.
5. Cu analizele sunt la zi...teste psiholigice tocmai am facut pentru un job important (si sunt ok)
6. Nu am fost batuta cand eram mica cu parul sau palma- am fost crescuta cu foarte multa dragoste si atentie de parinti si bunici
7. Familie am, prieteni am
Cred ca am epuizat raspunsurile la toate potentialele tale intrebari asa ca poti formula un diagnostic...desi imi este greu sa cred ca o vei face civilizat, dar poate asa incheiam pentru totdeauna aceasta discutie intre noi doi care devine plictisitoare si interminabila!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Pai vezi...tu spui aici ca totul e perfect. dar...
e mai mult decit clar ca saltul asta ..."la mine totul e perfect" la "needucatii aia de copii ai vecinilor" ascunde ceva.
Si unde zici ca ai gasit job?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Yo care am facut facultatea de psihologie aici pe forum pot spune ca o problema da in alta...dar trebuie sa ajungi la radacina ...acolo unde e buba mare.
E...oanamada...spui tot sau te tragem noi de limba


pai hai atunci cu chestionarele alea in fata! daca tot te-ai scolit aici....

adevarul este ca exista multi oameni care nu saluta, e o realitate.
dar , ca si la alte subiecte, (nu dau titulrile) au fost unii care-au spus ca nu exista, nu s-a vazut...ci autorii topicului au o "problema"!
da, chiar au o problema, au vazut niste realitati pe care le-au prezentat aici pentru a purta discutii civilizate, nu pentru a fi acuzati ca au "probleme la radacina"! sau ca li se pare, sau ca barfesc, sau ca




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************






Kari, tocmai de aceea am si "marsat" la cererea lui Guestus....si eu vreau sa vad...de aceasta data ce problema mai am...cel mai interesant din toata povestea asta mi se pare ca lui ii este imposibil sa se concenteze pe esenta discutiilor (in general, nu aici!) si isi ascunde aceasta neputinta prin mistouri, catalogari si cautand probleme acolo unde ele nu exista....iti multumesc ca ai inteles de fapt scopul acestei postari...

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Pai vezi...tu spui aici ca totul e perfect. dar...
e mai mult decit clar ca saltul asta ..."la mine totul e perfect" la "needucatii aia de copii ai vecinilor" ascunde ceva.
Si unde zici ca ai gasit job?


uf, guestus....iscoditor ca o soacra esti! nu ti se termina programul la job?




*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Mariamultumesc pentru invitatie, dar eu sunt fidela....mi-am ales jumatatea acum vreo 14 ani, de vreo 4 suntem casatoriti si fata mea face in vara doi ani.....asa ca propunerea vine cam tarzior....al meu nu e Brad Pitt, dar eu il iubesc si imi place de el asa cum e!!! (adica frumos)...cat despre baietii astia....ce sa zic ...privesc si eu ca na', dar atat!!! Sa nu fie la malul marii si in drum de seara...ca la mare ajung doar cu barbatu' si fata si seara am treaba ca vine el acasa!!!



Acu 14 ani ?

Recunosti ca privesti, da ? La Melendi n-ai voie sa te uiti prea mult. Uita-te la prietenul lui Dia, da ?

Glumesc, desigur.

Sa-ti traiasca fetitza !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Pai vezi...tu spui aici ca totul e perfect. dar...
e mai mult decit clar ca saltul asta ..."la mine totul e perfect" la "needucatii aia de copii ai vecinilor" ascunde ceva.
Si unde zici ca ai gasit job?


Partea cu jobul..chiar e secreta si personala...dar nu e in presa ca nu mai practic de vreo 8 ani!
Cat despre salturi si perfect /imperfect astept psihologul din tine sa-mi spuna...ca doar asa te-ai laudat...ca vrei sa ma ajuti!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada

Kari...
iti multumesc ca ai inteles de fapt scopul acestei postari...


Oana, tu de fapt ii multumesti pentru ca e de acord cu tine.

De fapt, chiar, care e scopul acestei postari? Inteleg ca ai observat ca lumea nu (mai) saluta, ceilalti (in mare parte) au fost de acord cu aceasta stare de fapt si au oferit solutii de interpretare.

Asteptai/voiai si pareri argumentate in vreun fel in afara de 'da, asa e, mare dreptate ai, ce needucati sunt copiii astia, nesimtitii de barbati asteapta sa fie salutati ei primii etc etc etc'?



You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput