Salutul...un "ceva" atat de complicat!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
Eu te inteleg acum dupa ce ne-ai spus chiar in acest topic ca politetea altora te-a imbolnavit de nervi.



Mariamunteanu, crezi ca ma mir ca iar ai inteles aiurea si ca spui ceva ce eu nu am spus never-ever? Neaaah...



Oanamada, asaaaa.... Ia spune-ne tu acuma, cum era imbracata azi de dimineata la 7,33 mama baiatului care face observatie baiatului care a aflat si de aia nu o mai saluta?
Da' vecinul de la 1 care se uita gales la tine, din cati pasi a ajuns la lift? I-a venit liftul din prima sau s-a auzit prin vizor cum injura ca i l-a furat nenorocitul ala de la 4 si ca ai bine o ia pe scari da' o sa i-o plateasca maine dimineata?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.



Oauuuuuu!!!! Pai denizel...am doua variante: ori sa cred ca "la mansarda la tine e lumina, dar nu-i nimeni inauntru" ori sa ma bucur ca ai ajuns sa ne impartasesti din experientele tale zilnice de viata! A treia, cea ca ai un ochi magic care vede la mine la bloc o exclud pentru simplu fapt ca eu la 7.33 dimineata dorm, nu am lift...vecinul de la 1 habar nu am daca munceste ziua sau noaptea pentru ca eu nu-mi urmaresc vecinii (doar ma salut cu ei cand ne intalnim),vizorul cred ca nu l-am folosit de doua ori in 5 ani... iar despre garderoba vecinelor ...nu mi-am pus niciodata problema pentru ca sincer cred ca nu haina il face pe om (dar cred ca tarie ca tu te imbraci foarte bine!!!!)
Si inca ceva....parca spusesei LA REVEDERE! De ce te tot agati de mine sa facem conversatie??? Cred ca de fapt tu nu stii cum sa imi arati ca iti sunt de fapt foarte simpatica si o faci astfel ca sa nu se supere prietenul Guestus ca rupeti gasca!!!!
Diadaniela...ne cunoastem de undeva????....ahhh da, tu esti in grupul ei de prieteni...mi-am amintit!!! Pai, din moment ce nu am nimic de impartit cu tine...hai sa-ti raspund...eu mintile nu mi le pierd pentru nimeni ca tin la ele si nu mi se pare corect sa "le fac pierdute" pentru astfel de persoane si discutii...iar curiozitatea ta ma uimeste (ca sa nu zic ca este retorica!) avand in vedere ca pe la toate subiectele unde posteaza denizel...sunt mai multe persoane iritate de abordarea prietenei tale...in plus, cu denizel eu n-am avut nimic de impartit pana la acest subiect...nu am nici acum...dar vad ca desi mi-a spus "la revedere" imi tot cauta de vorba (si cum sunt "nepoliticoasa" ii tot raspund...poate intelege pana la urma ca si "politetea" are limite)...poate ne imprietenim pana la urma, mai stii????

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Dia, hai ca am inceput sa-l cam uit pe Brad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Dia, hai ca am inceput sa-l cam uit pe Brad.





eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!.
e ultima mea pasiune!
da', mai am unul de rezerva in caz ca Melendi e ocupat
http://www.youtube.com/watch?v=e-PB8CcBfFc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui diadaniela
da', mai am unul de rezerva in caz ca Melendi e ocupat
http://www.youtube.com/watch?v=e-PB8CcBfFc



Asa f. bine. Iti spun eu ca Melendi e ocupat de acu'2 minute cand l-am vazut eu . Cine te-a pus sa mi-l arati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamada


Oauuuuuu!!!! Pai denizel...am doua variante: ori sa cred ca "la mansarda la tine e lumina, dar nu-i nimeni inauntru" ori sa ma bucur ca ai ajuns sa ne impartasesti din experientele tale zilnice de viata! A treia, cea ca ai un ochi magic care vede la mine la bloc o exclud pentru simplu fapt ca eu la 7.33 dimineata dorm, nu am lift...vecinul de la 1 habar nu am daca munceste ziua sau noaptea pentru ca eu nu-mi urmaresc vecinii (doar ma salut cu ei cand ne intalnim),vizorul cred ca nu l-am folosit de doua ori in 5 ani... iar despre garderoba vecinelor ...nu mi-am pus niciodata problema pentru ca sincer cred ca nu haina il face pe om (dar cred ca tarie ca tu te imbraci foarte bine!!!!)
Si inca ceva....parca spusesei LA REVEDERE! De ce te tot agati de mine sa facem conversatie??? Cred ca de fapt tu nu stii cum sa imi arati ca iti sunt de fapt foarte simpatica si o faci astfel ca sa nu se supere prietenul Guestus ca rupeti gasca!!!!
Diadaniela...ne cunoastem de undeva????....ahhh da, tu esti in grupul ei de prieteni...mi-am amintit!!! Pai, din moment ce nu am nimic de impartit cu tine...hai sa-ti raspund...eu mintile nu mi le pierd pentru nimeni ca tin la ele si nu mi se pare corect sa "le fac pierdute" pentru astfel de persoane si discutii...iar curiozitatea ta ma uimeste (ca sa nu zic ca este retorica!) avand in vedere ca pe la toate subiectele unde posteaza denizel...sunt mai multe persoane iritate de abordarea prietenei tale...in plus, cu denizel eu n-am avut nimic de impartit pana la acest subiect...nu am nici acum...dar vad ca desi mi-a spus "la revedere" imi tot cauta de vorba (si cum sunt "nepoliticoasa" ii tot raspund...poate intelege pana la urma ca si "politetea" are limite)...poate ne imprietenim pana la urma, mai stii????

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,






Asa, Onuta, fii curajoasa!!!
Sa stii ca eu apreciez faptul ca, sustinnadu-ti convingerile, risti sa iei cartonas rosu. Nici macar nu te-am raportat la moderatori si nici nu o voi face, indiferent ce tampenii vei mai spune :).
Prefer spusul lucrurilor pe fatza, refularilor pe un eventual blog. Apropo, ai blog?


Asa cum vad eu lucrurile, esti pe calea cea buna . De salutat, stii sa saluti. Ieeeee!!!!
Mai ai de lucrat la dorinta asta de a-ti barfi cunoscutii si vecinii, si la dorinta de a-ti spune parerea (destul de stupiduta si saracuta in logica, fie vorba-ntre noi :) despre oameni pe care nu ii cunosti (asta merge mana in mana cu barfa si, daca o elimini pe prima din viata ta, va disparea incet-incet si a doua )

facand amandoua parte din aceeasi mare familie, nu ma pot sustrage obligatiilor ce imi revin si, ma ofer sa te ajut de cate ori va fi nevoie . Miau!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Citat:
citat din mesajul lui diadaniela
da', mai am unul de rezerva in caz ca Melendi e ocupat
http://www.youtube.com/watch?v=e-PB8CcBfFc



Asa f. bine. Iti spun eu ca Melendi e ocupat de acu'2 minute cand l-am vazut eu . Cine te-a pus sa mi-l arati ?










cu Oanamada nu vb ! e prea incrancenata. sa-i zica cineva sa se relaxeze ,ca viata-i frumoasa!
Denizel, miau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Oana, lasa bataia cu frisca si hai incoace, avem baieti latino originali ! Nu, Melendi e ocupat, dar cunoaste Dia pe altcineva la malul marii la drum de seara, chestii ...

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Sunt relaxata...am un copil frumos si destept, o familie frumoasa, prieteni multi de care si cu care ma bucur!!! Asa ca va zic si voua Miau si ma duc sa-i fac mancare fetitei ca intr-o ora se trezeste!!!
O zi buna!
De pupat nu va pup ca pupicurile sunt pentru persoane speciale....

Ps: Denizel...poti sa ma raportezi la moderator....am spus eu ceva mai rau sau mai urat decat ai spus tu????? Atac la persoana a fost de ambele parti...eu o singura data...tu de mai mai multe ori asa ca...sa zicem ca suntem chit...blog nu am pentru ca nu am timp si nu mi se pare interesant sa scriu pe blog...in schimb am alte optiuni ca doar de aia am facut facultate de jurnalism!!!!!

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Mariamultumesc pentru invitatie, dar eu sunt fidela....mi-am ales jumatatea acum vreo 14 ani, de vreo 4 suntem casatoriti si fata mea face in vara doi ani.....asa ca propunerea vine cam tarzior....al meu nu e Brad Pitt, dar eu il iubesc si imi place de el asa cum e!!! (adica frumos)...cat despre baietii astia....ce sa zic ...privesc si eu ca na', dar atat!!! Sa nu fie la malul marii si in drum de seara...ca la mare ajung doar cu barbatu' si fata si seara am treaba ca vine el acasa!!!


Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI POZE NOI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Yo care am facut facultatea de psihologie aici pe forum pot spune ca o problema da in alta...dar trebuie sa ajungi la radacina ...acolo unde e buba mare.
E...oanamada...spui tot sau te tragem noi de limba

Mergi la inceput