Trafic lejer in Bucuresti din cauza crizei?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

sapt trecuta a fost lejer pentru ca a fost vacanta la scoala. Banuiesc ca la Predeal a fost ceva mai aglomerat

Marina


Ah, asta are mult sens, e foarte posibil ca asta sa fie cauza. Si de saptamina viitoare incepe iar treaba adevarata. Ca eu ma indoiesc sa fie asa "mare" criza.

Azi a plouat, e nebunie cind ploua.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Din cauza faptului ca nu au fost elevii... acum sa iesi in oras, ca nu poti sa te misti

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

eu cred ca e asa:
iese omul cu masina si e aglomerat. Omul isi zice:´´ maine iau metroul, ca e aglomerat nu se poate circula.´´

Apoi, nu e singurul care gandeste asa. Si a doua zi, toata lumea in mijloacele de transport in comun, deci mai putin tracfic.

Omul zice: ´´ahh..e criza, ia uite ce s-a eliberat.Maine iau masina, se circula super´´

Acelasi lucru in gandesc si altii si..iar se aglomereaza

Si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

Eu nu am vazut nici o imbunatatire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Io dupa 3(?) pagini inca nu m-am dumirit daca e mai aglomerat, ori mai degajat, e mai ceva ca la un meci in direct...
Da' va recomand sa ganditi pe invers decat ladyJ si ati rezolvat-o. Acu' mai ramane sa mai rezolv si aici la mine cumva...


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.22]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

am observat un trafic ceva mai lejer, dar cred ca cei care o "frecau" prin oras acum nu mai au ce sa "frece" ca nu mai sunt bani. Ies din casa cei care chiar au treaba In plus nici Dorobantiul nu mai este plin de fitzosi parveniti,cu masini de sute de mii care stau prin Rahova si Tei in garsoniere. Am inteles ca bancile au inceput sa le astora masinile pentru ca ei se pare nu mai au cu ce sa plateasca

Anastasia, mamica de Mario-Fabian (25.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Daaaa, categoric traficul e muuult mai lejer. Eu fac zilnic naveta Snagov-Bucuresti. De la Anul Nou, intr-o singura zi am luat coada de la primul pod spre Bucuresti, iar la intoarcere tot asa, doar in doua zile a mai fost coada de la Casa Scanteii si asta pentru ca au fost accidente pe DN. In rest, nu mai stau decat la semafor la Antena, cel mult de doua ori. Drumul meu s-a redus cu aproximativ 20 de minute.
Tot asa, uneori plec din Pantelimon pana la Gara de Nord. Daca anul trecut nu faceam sub o ora si jumatate, anul asta nu am facut niciodata mai mult de o ora.

Si da, este unul din efectele crizei. Multe firme de pe DN1 si-au restrans activitatea, cunosc multe persoane care daca au metrou la dispozitie nu mai pleaca cu masina la munca... Familia mea avea doua masini, maica-mea ma mai ajuta si venea si o lua pe fiica-mea de la gradinita cand voiam sa raman in Bucuresti. Nu mai face asta, pentru ca am renuntat la o masina luata in leasing. Si cand am fost saptamana trecuta sa fac cesiunea de leasing, erau foarte multi in situatia mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

pe linia 41 traficul e mult mai lejer fata de anul trecut. Asta pana va intra pasajul Lujerului in reparatii

http://www.realitatea.net/lujerului--inchis-un-an-pentru-reparatii_420566.html

Mergi la inceput