Trafic lejer in Bucuresti din cauza crizei?

Trafic lejer in Bucuresti din cauza crizei? | Autor: sirimie

Link direct la acest mesaj

Eu am descoperit recent ca e mult mai liber traficul cind merg eu la servici (daca nu as trece pe la Grozavesti as ajunge foarte repede la servici). Si azi am citit ca ar fi din cauza crizei. Nu pot sa imi explic de ce? E prea scumpa benzina si nu mai sint bani? Sau din ce alta cauza?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Mie nu mi se pare mai liber. Luni a fost nebunie, azi a fost lejer si nu pot face o deducere logica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Nu, nu pretul la benzina este problema. Probabil ca muuulti deja au facut drumuri pentru a-si constitui dosarul de somaj si acum stau linistiti acasa si asteapta postasul... Mai sunt si altii care au de rezolvat aceeasi pb dar ies mai tarziu din casa ca este cunoscut faptul ca la "somaj" programul de lucru incepe mai tarziu un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Nope. Traficul s-a mutat pe autostrada. Cum care autostrada? Cea suspendata. N-o vezi? Pai e trasa prea sus, pe circumferinta norilor.

PS. Buna si criza asta la ceva. Bifeaza gratis puncte din programe electorale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Da, si eu simt o schimbare semnificativa in trafic. Fac mult mai putin timp pana la birou si inapoi acasa.
Cred ca raspunsul sta si la masinile de firma (proprietate a firmelor adica). Ma refer la firmele mici care au mai dat faliment sau la firmele care cu prea mare generozitate obisnuiau sa ofere masini foarte usor in pachetul salarial. Acum se mai restrang parcurile auto, se mai dau afara oameni.. Si uite asa scade numarul masinilor de pe strada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Eu gasesc loc de parcare greu sau la fel de greu. Traficul nu mi se pare deloc-deloc mai lejer. Colegii si vecinii mei merg ca si pana acum cu masina. In fiecare an am observat, ca daca este vremea frumoasa, parca se mai elibereaza traficul, nu cu mult. Sau poate ca sunt inca in vacanta mare parte.

ne apropiem de 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cred ca de parcurile auto e vorba. Spunea cineva ca si pe centura e lejer...nu prea mai au ce cara. Eu n-am ajuns, dar asa o fi...


poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Cred ca de parcurile auto e vorba. Spunea cineva ca si pe centura e lejer...nu prea mai au ce cara. Eu n-am ajuns, dar asa o fi...




rufus..tu esti om serios si nu ai ce cauta pe centura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

www.evz.ro/articole/detalii-articol/839319/Criza-deblocheaza-traficul-in-marile-orase" target="_blank">Criza deblocheaz#259; traficul

ciudat, totusi.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Traficul este intr-adevar mai lejer. Eu fac zilnic drumul Balotesti-bucuresti si invers si se simte.
Sunt multi proprietari de masini achizitionate in leasing carora le-au fost ridicate masinile deoarece nu au platit ratele.
Mai sunt si firmele care au redus cheltuielile cu transportul angajatilor.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Cred ca de parcurile auto e vorba. Spunea cineva ca si pe centura e lejer...nu prea mai au ce cara. Eu n-am ajuns, dar asa o fi...




rufus..tu esti om serios si nu ai ce cauta pe centura


... lasa-i pe altii .

Mergi la inceput