Revolta mea

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz

Citat:
citat din mesajul lui Adela P

Citat:
citat din mesajul lui lara_c

Eu zic ca la Polul Nord e safe...da' sa nu superi pinguinii.....



Pana si pinguinii au emigrat la nord?? E clar ca nu mai tre' sa stati pe ganduri...in avion toata lumea.


Cea mai tare!!!
Poate ca se saturasera la Polu Sud sa calce pe strada in kk de Ursi Polar

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby





oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimiboie spune:

Eu as vrea sa aud o experienta a unui roman stabilit de deva vreme in America si care a avut o problema de genul celei a lu Kay si s-a rezolvat numai cu amabilitate si numai pe baza asigurarilor , si fara a se plati operatia cu zeci-sute de mii de dolari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mia, doamne fereste ! uite eu nu vreau sa aud o problema ca a mea. de ce? pt ca nu as dori nimanui sa fie in locul meu. indiferent daca exista sau nu asigurari, spitale dotate sau medici buni. din partea mea ai o mare .

daca te roade atat de tare curiozitatea, iti spun eu ca am vazut nu 1 ci 4-5 cazuri. parinti care mi-au spus "that`s a blessing to have all this docs and hospitals in our backyard". copil care a stat 4 luni in spital, si care pleca acasa. parintii nu, nu au platit nimic. copil hispanic, parinti stabiliti de cativa ani acolo, copil operat, nu au platit nimic. Copil din Irlanda, tatal avea un contract acolo, copil operat, parintii n-au platit nimic.

eu nu stiu ce vrei sa stii exact, dar oamenii care au asigurare, asa cum avem si noi, nu platesc in plus si primesc o ingrijire asa cum ar fi normal.

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Mia, sistemul asigurarilor de sanatate din America e departe de a fi cel mai bun din lume, e plin de probleme. Vezi daca ai ocazia documentarul lui Michael Moore pe aceasta tema.
Insaaaa, daca ai asigurarea potrivita, care sa iti acopere inclusiv boala de care suferi sau interventia chirurgicala care urmeaza sa ti se faca, nu scoti din buzunar nici macar un leut...

In alta ordine de idei, nici mie nu mi-a placut felul in care ai pus problema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz

Citat:
citat din mesajul lui Adela P

Citat:
citat din mesajul lui lara_c

Eu zic ca la Polul Nord e safe...da' sa nu superi pinguinii.....



Pana si pinguinii au emigrat la nord?? E clar ca nu mai tre' sa stati pe ganduri...in avion toata lumea.


Cea mai tare!!!
Poate ca se saturasera la Polu Sud sa calce pe strada in kk de Ursi Polar

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby


Pai ursii polari traiesc la Polul Nord :).Cum sa calce pinguinii in kk de urs la Sud? Eventual pinguinii satui de calcat tot in kk de pinguin, au migrat la nord sa mai calce si in alt kk. LOOOL

In alta ordine de idei...Eu sunt satula de mizeria ce o lasa pruncii nemtilor dar si adultii in fata gradinii mele!!!! Sunt absolut satula si scarbita!!! In fiecare zi matur, sticle de bere, de vodka, de suc, cartoane de lapte, de suc, hartii, pungi.Am afara la usa o punga speciala numai pt mizeriile lor.Daca nu puneam braduti la marginea gradinii toate asta ar fi fost in gradina. Asa mizerie mare nici in Ro la bloc nu aveam!!
Zona in care stam e bogata, nicidecum ghetou, datorita fabricilor Porsche si Mercedes.Multe cartiere sunt noi noute, casele costand intre 200k si 1000k.Asa ca intrebarea mea este...de ce atata mizerie in asa zona fancy???

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Aidan`s mom. stai in Munchen?

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu mai scarbita sunt de asta http://www.libertatea.ro/stire/sa-l-prindem-si-sa-i-f-o-mama-de-bataie-229398.html decat de un muc de tigara sau alte resturi aruncate cine stie pe unde.Sa nu se inteleaga ca aprob astfel de comportamente dar sunt mai inofensive decat acest articol.

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Kay, la 20 km de Stuttgart. Mizeria se intampla cand vin pruncii de la scoli(prunci de clase mari si liceu!!) in hoarde de 15-20 si vorbesc tare sa ii auda si aia din Austria(asa stiu ca sunt nemti si nu alte natii) si noaptea cand se strang la colt si beau ca tampitii tot in hoarde de 15-20!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui cait

Eu mai scarbita sunt de asta http://www.libertatea.ro/stire/sa-l-prindem-si-sa-i-f-o-mama-de-bataie-229398.html decat de un muc de tigara sau alte resturi aruncate cine stie pe unde.Sa nu se inteleaga ca aprob astfel de comportamente dar sunt mai inofensive decat acest articol.

Cait
Home is where heart is...


Ce dialog!!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Cineva intrebase mai sus daca cunoastem vreun caz fara bani fara asigurare. Kay ti-a dat deja cateva exemple, la fel si eu am un coleg pakistanez al carui tata a avut o serie de operatii plus dialize la un spital din Dallas, Texas, in final nota de plata le-a venit la $300.000. Singura posibilitate ca sa plateasca ar fi fost sa-si vanda casa, spitalul insa le-a stabilit rate lunare pur si simplu simbolice: $25/ luna. Nu zic acum ca in toate cazurile e la fel...asta e doar un caz pe care-l stiu eu.

Mergi la inceput