Revolta mea

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Merg si eu cu voi. Din aceleasi motive de sefi si colegi incompetenti tinuti in puf pt spagi mizere si mielul de Paste, de mizerie (la propriu si la figurat), de vecini nesimtiti. Pt ca a inceput sa ni se para ca e normal ceea ce se petrece si felul in care traim. Pt ca aproape toate bunurile de larg (si zilnic) consum sint mai scumpe, in timp ce salariile sint mai mici, pt ca m-am saturat ca in institutia la care lucrez cele de la "administrativ"si de la "economic" sa ma priveasca de sus, pt ca nu mai pot sa salvez in fiecare an un numar oarecare de pui de ciini si pisici si sa ma chinui sa gasesc cui sa ii dau si sa pling pt copii si batrini care ingheata in frig cersind un banut, si care la noi in tara chiar NU AU UNDE sa se duca.

As pleca cu mare drag, dar doar cu sotul (si copilul din burtica)...si nu chiar oriunde

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Pisigri, pentru ca ai adus aminte de animale, mi-am mai adus aminte de una care ma seaca: voi ati vazut vreodata un stapan de catel care sa aibe cu el puguta pentru kk? Eu nu! Desi cica s-a dat si lege. Si cui ii pasa? E plin pe strada de mijerii de catel, si asa cum cineva spunea aici, odata, aia nu sunt de la maidanezi, ca maidanezii au bun simt si se duc in tufis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarasvati spune:

Da, eu am vazut. Si eu am catel, si strang dupa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

Felicitari, Sarasvati! Din pacate eu nu am vazut niciodata asa ceva... ar fi bine daca ar fi mai multi ca tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui psichoMom

Pisigri, pentru ca ai adus aminte de animale, mi-am mai adus aminte de una care ma seaca: voi ati vazut vreodata un stapan de catel care sa aibe cu el puguta pentru kk? Eu nu! Desi cica s-a dat si lege. Si cui ii pasa? E plin pe strada de mijerii de catel, si asa cum cineva spunea aici, odata, aia nu sunt de la maidanezi, ca maidanezii au bun simt si se duc in tufis...


da,am vazut si eu...in spania....
si mucurile de tigara,din nisipul de la locurile de joaca?de ele ce ziceti?

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!
A&M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza


off topic: eu vreau sa emigrez in Botswana!!!!!!!



Tu cred ca pentru moneda lor nationala vrei acolo, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Citat:
citat din mesajul lui lara_c

Eu zic ca la Polul Nord e safe...da' sa nu superi pinguinii.....



Pana si pinguinii au emigrat la nord?? E clar ca nu mai tre' sa stati pe ganduri...in avion toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Kay, cand plecati faceti mey o escala si pe-aici ca mi-e dor de voi! Dam o tura prin insule, facem un safari mic si gata, pleaca fiecare in insula ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Alexia, ma gandeam zilele astea la tine. Ma bucur mult ca ati ajuns cu bine, un mare pentru Eileen ! sper ca sunteti bine. Venim si la voi, cum sa nu ! lasa ca o repar eu pe S si facem turul lumii, din forumist in forumist mergem

cu mare drag !

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela P

Citat:
citat din mesajul lui lara_c

Eu zic ca la Polul Nord e safe...da' sa nu superi pinguinii.....



Pana si pinguinii au emigrat la nord?? E clar ca nu mai tre' sa stati pe ganduri...in avion toata lumea.


Cea mai tare!!!
Poate ca se saturasera la Polu Sud sa calce pe strada in kk de Ursi Polar

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput