Revolta mea

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela P

Cineva intrebase mai sus daca cunoastem vreun caz fara bani fara asigurare. Kay ti-a dat deja cateva exemple, la fel si eu am un coleg pakistanez al carui tata a avut o serie de operatii plus dialize la un spital din Dallas, Texas, in final nota de plata le-a venit la $300.000. Singura posibilitate ca sa plateasca ar fi fost sa-si vanda casa, spitalul insa le-a stabilit rate lunare pur si simplu simbolice: $25/ luna. Nu zic acum ca in toate cazurile e la fel...asta e doar un caz pe care-l stiu eu.




Pai si plateste factura in 1000 de ani??? Da' e cumva Tutankamon?



****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz

Citat:
citat din mesajul lui Adela P

Citat:
citat din mesajul lui lara_c

Eu zic ca la Polul Nord e safe...da' sa nu superi pinguinii.....



Pana si pinguinii au emigrat la nord?? E clar ca nu mai tre' sa stati pe ganduri...in avion toata lumea.


Cea mai tare!!!
Poate ca se saturasera la Polu Sud sa calce pe strada in kk de Ursi Polar

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby


Pai ursii polari traiesc la Polul Nord :).Cum sa calce pinguinii in kk de urs la Sud? Eventual pinguinii satui de calcat tot in kk de pinguin, au migrat la nord sa mai calce si in alt kk. LOOOL



Tot asa cum si fetele astea emigrate/emigrante la Polul Nord ar fi deranjat pinguinii :
Era o ironie. Macar atat lucru stiu si eu (mai ales ca traiesc in tara cea mai apropiata de Polul Sud) ca pinguinii traiesc la Polul Sud si ursii polari traiesc la Nord.



Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Citat:
citat din mesajul lui Adela P

Cineva intrebase mai sus daca cunoastem vreun caz fara bani fara asigurare. Kay ti-a dat deja cateva exemple, la fel si eu am un coleg pakistanez al carui tata a avut o serie de operatii plus dialize la un spital din Dallas, Texas, in final nota de plata le-a venit la $300.000. Singura posibilitate ca sa plateasca ar fi fost sa-si vanda casa, spitalul insa le-a stabilit rate lunare pur si simplu simbolice: $25/ luna. Nu zic acum ca in toate cazurile e la fel...asta e doar un caz pe care-l stiu eu.




Pai si plateste factura in 1000 de ani??? Da' e cumva Tutankamon?



****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)



mai da` tie nimic nu-ti place? plateste cat o trai, na... si tu acu. asa nu , asa nu... decat sa-l bage la inchisoare la 80 de ani ca are de platit 5 milioane, mai bine sa dea in 1000 de ani oricum astia iti fac reduceri peste reduceri. mi-a venit mie bill de la americani acu, 225 $... si daca nu am asigurare, imi da o reducere de 186$ deci ramne sa platesc 39$. asa ca, daca si omului i-au facut reducere de 80 % sau cat o fi, atunic a avut cum sa plateasca in timpul vietii. Doamne cata matematica la ora 6.30...

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimiboie

Eu as vrea sa aud o experienta a unui roman stabilit de deva vreme in America si care a avut o problema de genul celei a lu Kay si s-a rezolvat numai cu amabilitate si numai pe baza asigurarilor , si fara a se plati operatia cu zeci-sute de mii de dolari.

Mia


Cand ai de ales intre viata copilului tau si bani...cred ca nu e nevoie sa raspund...nu????



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estela spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

[quote]citat din mesajul lui Adela P

Cineva intrebase mai sus daca cunoastem vreun caz fara bani fara asigurare. Kay ti-a dat deja cateva exemple, la fel si eu am un coleg pakistanez al carui tata a avut o serie de operatii plus dialize la un spital din Dallas, Texas, in final nota de plata le-a venit la $300.000. Singura posibilitate ca sa plateasca ar fi fost sa-si vanda casa, spitalul insa le-a stabilit rate lunare pur si simplu simbolice: $25/ luna. Nu zic acum ca in toate cazurile e la fel...asta e doar un caz pe care-l stiu eu.




Pai si plateste factura in 1000 de ani??? Da' e cumva Tutankamon?



****************************************************************

o cunostinta, de-a mea, a nascut in urma cu 21.5 ani.Copilul ,termina facultatea peste 4 luni dar parintii inca nu au terminat de achitat nota de plata spitalului(cezariana ).Rata fixata $20/luna ,atunci cand aveau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

estela, le-a facut vreo reducere? sau platesc full bill?

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Citat:
citat din mesajul lui Adela P

Cineva intrebase mai sus daca cunoastem vreun caz fara bani fara asigurare. Kay ti-a dat deja cateva exemple, la fel si eu am un coleg pakistanez al carui tata a avut o serie de operatii plus dialize la un spital din Dallas, Texas, in final nota de plata le-a venit la $300.000. Singura posibilitate ca sa plateasca ar fi fost sa-si vanda casa, spitalul insa le-a stabilit rate lunare pur si simplu simbolice: $25/ luna. Nu zic acum ca in toate cazurile e la fel...asta e doar un caz pe care-l stiu eu.




Pai si plateste factura in 1000 de ani??? Da' e cumva Tutankamon?



Pai Tutankamon a trait 1000 de ani? Sau mumia lui are abilitati "extramumiice" ?

Mai, eu am spus ca le-au pus rate simbolice. Nu credeam ca tre' sa explic rationamentul dupa care s-au ghidat dar te-a luminat Kay.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estela spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

estela, le-a facut vreo reducere? sau platesc full bill?

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."


Nu stiu daca le-a facut vreo reducere .Au spus ca pot plati in rate.Au negociat suma pe care s-o plateasca lunar.Le-a spus ca atat isi permit la timpul respectiuv ($20/luna) si asa a ramas rata si in ziua de azi.Spitalul f scump,in Manhattan,doctorul la fel ,suma maricica si probabil, mai au destul de palata.

Mergi la inceput