Revolta mea

Revolta mea | Autor: kay

Link direct la acest mesaj

Eu nu mai suport, nu mai pot sa suport nesimtirea din tara asta. Mai conationali dragi, ce facem? cum facem? EU una m-am saturat si imi vine sa dau fuga la aeroport, sa ma duc undeva unde oamenii sunt oameni.. auziti si voi, o batrana de 71 ani a murit pt ca a fost plimbata intre spitale 2 zile ii pasa cuiva? NU ! e posibil asa ceva? se poate face ceva? sau un profesor facea avansuri elevelor .

Chiar traim in tara nimanui? Chiar nu ii pasa nimanui de ce se intampla? Chiar in halul asta suntem?

Mai are Romania vreo sansa? Aveti vreo idee daca se mai poate face ceva in tara asta?

Sa ma resemnez si sa ma uit la un film? probabil, da imi vine sa vomit cand citesc ziaru, cand ma uit la stiri, adica... chiar in halul asta suntem?

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Din fericire, Romania e pe calea cea buna.
Faptul ca oamenii au inceput sa reclame, sa "deschida gura" si ochii este fooooorte bine.
Poate ca vor mai fi sacrificate cateva vieti, destine, dar lucrurile merg spre bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Kay zau ca ai si motive sa fii revoltata si eu ma gandeam mereu la viitorul copiilor in Romania.
Cred ca se va simti o schimbare cand (daca)nu va mai fi coruptie.Daca dai pe cineva in judecata sa poti avea sanse sa castigi chiar si daca nu ai bani.Sa se respecte niste reguli chiar daca esti ministru sau paznic.Poate atunci va exista mai mult respect pentru semeni si viata din acest punct de vedere se va imbunatati.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Am vazut un tricou pe Andi Moisescu pe care scria "Criza financiara ne-a luat si ultima speranta, de a emigra" Mie mi-a placut, sint de acord

Desi cred ca totusi Romania e pe drumul cel bun. Sint optimista pentru copii, ei au sa sarbatoreasca Valentine's Day si Halloween


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Din pacate din astea s-au intamplat si la noi. Si nu doar o data.
Oriunde ne-am afla e desigur neacceptabil

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Kay, io zic sa faci bagajele. pe bune! stai sa vezi ce te asteapta cu gradinita, scoala....

sincer, nu stiu cat de mult si in ce perioada se pot schimba lucrurile...dar va dura, ani, multi ani....vei imbatrani asteptand schimbarea!





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
************************



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pai in cazul batranicii de 71 de ani cred ca "sesizeala" e maxima. Insusi dl Smurd a descalecat de aseara la Satu MAre si ancheteaza in dreapta si stanga. Bazandu-ma pe istoricul dansului si pe faptul ca inca mai virez 2% catre smurd eu zic ca o sa faca lumina.

In rest sa-mi spui la ce ora e avionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Heeeei! Unde plecati? Asteptati-ma si pe mine!!!!!!

Sirimie, chiar ca a nimerit-o cu tricoul! Rid, desi ar trebui sa pling.
Sint convinsa ca peste tot sint situatii de astea, dar parca noi sintem intr-un concurs de cine-i mai al dracu'. O fi si rubrica asta in Cartea Recordurilor?




****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

anuntati-ma pt cand sa organizez comitetul de primire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io stiu ca esti fata dragutza dar UK e nasol....astept avionul de caraibe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voljena spune:

la noi mai bine ca la caraibe, parol, cand ninge nu mergem la job, scoala, toata saptamana ne-am plimbat prin zapada

Mergi la inceput